واگذاری مسکن مهر شهرهای جدید به نام طرح ملی؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
واگذاری مسکن مهر شهرهای جدید به نام طرح ملی؟

واگذاری مسکن مهر شهرهای جدید به نام طرح ملی؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گردش مالی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی طرح ملی مسکن، از واگذاری ۷۰ هزار واحد ساخته شده در شهرهای جدید در قالب طرح ملی مسکن به صورت فروش اقساطی خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمود محمودزاده با بیان این‌که برنامه اقدام ملی مسکن که احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است به گونه‌ای برنامه ریزی شده که عملیات اجرایی همه این تعداد آغاز شود، اظهار کرد: تولید مسکن جریانی مستمر و ادامه دار است و این سیاست ادامه خواهد یافت.

وی با یادآوری این‌که بر اساس برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن کشور سالانه به حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، افزود: در تولید مسکن دولت سیاستگذار و تسهیل‌گر است و باید بخش‌های خصوصی بخش عمده این تولید را به عهده بگیرند.

وی با بیان این‌که تاکنون عملیات اجرایی ۱۸۰ هزار مسکن ملی آغاز شده است، تصریح کرد: ‌ طرح اقدام ملی مسکن در ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا احداث می‌شود و گردش اقتصادی و مالی آن غیر از قیمت زمین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیاردتومان است که می‌تواند نقش موثری در رونق تولید ایفا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اذعان به این‌که نیاز بازار مسکن بیش از ۴۰۰ هزار واحد است، ‌گفت: ثبت نام اقدام ملی مسکن در استان‌ها مرحله‌ای است و به محض تامین زمین در استان هایی که ثبت نام انجام داده‌اند، ثبت نام مجدد انجام می‌شود.

محمودزاده یادآور شد: استان‌های قم، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی ثبت نام را از سه شنبه هفته گذشته آغاز کردند که در استان قم در ساعات اولیه ظرفیت تکمیل شد. بر اساس آخرین آمار، قم با ۴۴۰۰ نفر تکمیل ظرفیت شده، در سیستان و بلوچستان ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی با ۲۵۰۰ نفر و در خراسان شمالی با ۲۴۰۰ نفر ثبت نام صورت گرفته است.

وی با تاکید بر این‌که ثبت نام نیاز به اینترنت پرسرعت نداشت، اضافه کرد: شرط ثبت نام در اقدام ملی مسکن بر اساس قانون ساماندهی است و پالایش نیز آنلاین در خصوص بند ج (عدم استفاده از امکانات دولتی) و در سایر شروط با استعلام از سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت اسناد و بانک انجام خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

تحقق اهداف طرح ملی مسکن با لغو شیوه "ساخت مشارکتی"

محمودزاده با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی در برخی از استان‌ها از جمله استان‌های شمالی زمین ندارد، گفت: با تلاش‌های انجام شده تاکنون ۷۰۰۰ هکتار زمین استحصال شده است. در طرح اقدام ملی سه مدل واگذاری زمین وجود دارد که شامل واگذاری زمین ۹۹ ساله، فروش اقساطی زمین به اضافه قیمت تمام شده ساختمان و در نهایت فروش اقساطی است.

وی همچنین از واگذاری حدود ۷۰ هزار واحد اقدام ملی در شهرهای جدید از هفته‌های آتی آغاز می‌شود که با شرایط قیمت تمام شده ساختمان و فروش اقساطی است، افزود: ‌تعدادی از سازندگان واحدهایی را با ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت دارند که تمایل دارند در طرح اقدام ملی و با قیمت تمام شده واگذار کنند. پیش بینی می‌کنیم که از اواخر امسال و اوایل سال آینده این واحدهای اقدام ملی مسکن افتتاح و تحویل برخی از متقاضیان شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه وظیفه وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر صرفا احداث ساختمان و نه تامین زیرساخت‌ها بوده است از تمامی وزارتخانه‌ها و سازمانه‌ای متولی تکمیل زیرساخت‌ها خواست تا تعهدات خود را در خصوص تکمیل وظایفی که به عهده داشتند، انجام دهند.

وی در خصوص قراردادهای مشارکتی در طرح اقدام ملی مسکن با اشاره به اینکه این شیوه تنها ۱۰ درصد طرح را به خود اختصاص داده از امضای قرارداد ۲۵ هزار واحد آن با قانون مناقصات خبر داد و گفت: لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در دولت در دست بررسی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با هشدار درباره خطرآفرین بودن استفاده از گاز مایع (ال‌پی‌جی) به عنوان سوخت خودروها تاکید کرد: هیچ کمبودی در زمینه تولید و تامین این سوخت وجود ندارد. کرامت ویس کرمی مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره اخبار بعضی از رسانه‌ها مبنی بر کمبود گاز مایع (ال‌پی‌جی) در بعضی از استان‌ها به‌ویژه استان‌های جنوبی کشور گفت: هم‌اکنون هیچ‌گونه کمبودی در استان‌های جنوبی کشور به لحاظ تامین ال‌پی‌جی وجود ندارد. وی با اشاره به توزیع ال‌پی‌جی توسط ۷۴ شرکت موزع گاز مایع در کشور گفت: متاسفانه بخش عمده‌ای از ال‌پی‌جی توزیعی صرف مصارف غیرمجاز می‌شود. ویس کرمی با تاکید بر تولید ال‌پی‌جی با همه ظرفیت در شرکت‌های پالایشی درباره استفاده از این سوخت برای مصارف غیرمجاز هشدار داد و ابراز نگرانی کرد. ویس کرمی مقدار سهمیه موردنیاز ال‌پی‌جی برای مصارف مجاز در کشور را حدود ۱۰۰ هزار تن برآورد کرد و گفت: حدود ۷۵ هزار تن از سهمیه اختصاص یافته در کل کشور برای مصارف غیرمجاز استفاده می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، همین مبلغ اندک کل درآمد من در سال نودوشش بوده است. پر واضحه اون بازیگرانی که میلیاردی پول در میارن انگشت شمارند و اونهایی هم که همیشه دسته جمعی میرن سر کار و تئاتر و تلویزیون و نمایش خانگی و سینما رو تسخیر کرده‌اند، در مجموع بیست نفر هم نیستند. به هر حال زندگی بالا و پایین داره، الانم خوب یا بد تو این مرحله هستم، یا غول این مرحله منو میخوره یا ازش عبور میکنم و میرم مرحله بعدی …»
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش محدود و نقدی ام وی ام ایکس ۵۵ در نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران فروش ام وی ام ایکس۵۵ در شبکه نمایندگی‌های مدیران خودرو آغاز شده است. مدیران خودرو، ام وی ام ایکس۵۵ را در دو تیپ و با قیمت ۳۶۵ میلیون ۵۰۰، و ۳۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌کند. زمان تحویل این خودرو در طرح فروش نقدی مدیران خودرو ۴۵ روز اعلام شده است. این همچنین این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک (۶ سرعته دوکلاچه)، مانیتور ۹ اینچی لمسی، سیستم‌های پایداری ESP، TCS، HHC، ایربگ‌های (جلو-جانبی (دوربین ۳۶۰، سیستم GPSمی باشد) _________________بیشتر بخوانید: ________________
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
امسال با توجه به گرانی‌های موجود و کاهش توان اقتصادی مردم، بازار زمستانه ارومیه همچون گذشته گرم نیست و شلوغی سال‌های قبل در بازار و خیابان‌ها مشاهده نمی‌شود. این روند تاجایی ادامه یافته که اگر بگوییم خانواده‌ها در برهوت رسیدگی مسئولان در تجارت بی‌حساب و کتابی به نام پوشاک زمستانه گرفتار شده‌اند دور از واقعیت سخن نگفته‌ایم. ثمین علوی که به همراه خواهرش برای خرید پوشاک زمستانه به بازار آمده می‌گوید: قیمت کاپشن و پالتوی زنانه سر به فلک کشیده و گویا حالا حالاها قصد ارزان شدن ندارد. محمدی ادامه می‌دهد: چرا که کف قیمت پوشاک زمستانی خارجی ۸۵۰هزار تومان است و یک کاپشن باکیفیت حدود ۵ میلیون تومان قیمت دارد! وی می‌گوید: این درحالی است که قیمت دلار نسبت به سال گذشته کاهش یافته ولی قیمت پوشاک مارک برخلاف نرخ ارز، رشد چشمگیری داشته است.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر