خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی :کسی که جان و مال خودش را در راه خداوند و جهت برقراری عدالت الهی بر روی زمین فدا می‌کند، همان فوز عظیم و اسلام ابراهیمی است.
خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نخستین نشست تخصصی اتحادیه جهانی قربانیان ترور که در سالن زمرد هتل پارسیان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) افزود: خانواده‌هایی که شهدایی را در راه اسلام و مسلمانان جهان و در راه دفاع از هویت جوامع اسلامی و مقابله با طاغوت، تقدیم کرده‌اند، به فوز و رستگاری می‌رسند.

آیت الله اراکی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل اتحادیه قربانیان ترور شاهد نشر اسلام ابراهیمی در جهان اسلام باشیم.

وی در پایان گفت: خانواده شهدا جلوه گاه اسلام ابراهیمی هستند، آنان نماد اسلام راستین و عدالت خواهی بوده‌اند.

آقای سیدمحمد هاشمی‌نژاد دبیرکل اتحادیه جهانی قربانیان ترور در این نشست، با اشاره به تشکیل اتحادیه جهانی قربانیان ترور عنوان کرد: جمعی از خانواده‌های شهدای ترور ایران برای بازشناسی و بازگو کردن جنایات تروریسی در ایران انجمنی تشکیل داده و کار‌های قابل توجهی را در سطح ملی و فراملی دنبال کرده‌اند که گسترش آن به تشکیل اتحادیه جهانی رسیده است.

وی اضافه کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور است و در برخی از ابعاد نیز می‌توان گفت که کم سابقه‌ترین ترور‌های جهان در این کشور اتفاق افتاده است.

دبیرکل اتحادیه جهانی قربانیان ترور گفت: افرادی که جنایات تروریسی را در کشور ما انجام دادند دفاتر رسمی در ایران داشته و به صورت رسمی مورد حمایت کشور‌های مختلف استکباری قرار گرفته‌اند به همین علت ما انجمنی را با موضوع ایران قربانی تروریسم تشکیل داده و در عرصه ملی و فراملی توانستیم برای معرفی ایران به‌عنوان قربانی تروریست گام‌های مطلوبی برداریم.

وی خاطرنشان کرد: هر چند در دنیا ما را محکوم به تروریسم می‌کنند، اما بزرگ‌ترین جنایات تروریست‌ها در جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک‌های مختلف رقم زده شده است.

آقای هاشمی‌نژاد خلق گروهک القاعده و داعش را از جنایات قابل توجه کشور‌های استکباری در حوزه ترور دانست و مطرح کرد: ایران اسلامی بیش از ۱۷ هزار شهید ترور توسط ۳۵ گروهک تروریستی طی ۴۰ سال اخیر داشته است که این گروهک‌ها در کشور‌های مختلف دارای دفاتر رسمی هستند.

وی با تأکید بر اینکه موضوع ترور و تروریسم باید به صورت جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: اگر به دنبال معرفی قربانیان تروریسم هستیم باید شبکه‌ای را در سطح جهان ایجاد کرده تا قربانیان تروریسم با یکدیگر در ارتباط باشند و جنایات تروریست‌ها را به دنیا معرفی کنند.

خانم مونا ابراهیمی نماینده سابق پارلمان تونس و همسر شهید ابراهیمی که از جمله سخنرانان این نشست بود، با اشاره به اینکه کنفرانس وحدت اسلامی از مقاومت حمایت می‌کند، گفت: مسأله فلسطین و قربانیان ترور که در این کنفرانس مطرح شده است از مسائل مهم جهان اسلام هستند و باید به آن توجه بیشتری شود.

وی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: ما باید ایده تندروی‌های مسلمان را تغییر دهیم و چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان دهیم.

خانم ابراهیمی با بیان اینکه، تروریست‌ها در یمن، سوریه و لبنان فجایعی را به وجود آورده‌اند، خاطر نشان کرد: آمریکا در طی دهه گذشته مستقیما با استفاده از عدوات و پول خود هجمه‌هایی را علیه کشور‌های مسلمان اعمال می‌کرد، اما امروز تاکتیک خودرا عوض کرده است و به دنبال چپاول کشور‌های منطقه است که کشور‌های مسلمان باید با اتحاد یکدیگر جلو اقدامات آمریکا در منطقه را بگیرند. نخستین روز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی نشست قربانیان ترور با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن زمرد هتل آزادی برگزار شد.

پیشنهاد برای ایجاد صندوق ویژه مالی برای حمایت از ورزشکاران اسلامی

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در این نشست با بیان اینکه قدرت بدنی یکی از ابزار‌های پیشرفت و کمال است، گفت: پیشنهاد می‌کنم آنچه مانع ما در انجام طرح مسابقه‌ی جهانی به مرکزیت لبنان یا فلسطین است برطرف شود، زیرا میزبان این مسابقات فقط یک کشور نیست، بلکه مسابقات به میزبانی کشور‌های مختلف با عنوان فلسطین برگزار می‌شود و از این رو می‌توان تمام مسابقات را ساماندهی کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: پیشنهاد دیگر این است که یک صندوق مالی پشتیبانی از جهان اسلام در مورد ورزش در نظر گرفته شود، هدف این صندوق هم پشتیبانی از جوانان پاک و ورزشی باشد، جوانان ما امروز نیازمند الگو‌های درست هستند و با وجود قهرمانان موجود در جهان اسلام می‌توان یک جامعه سالم را رشد داد.

وی افزود: مسأله تکریم ورزشکارانی که از بازی مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی صرف نظر می‌کنند، موضوع بسیار مهمی است و باید فکر کنیم با شیوه‌های مختلف تقدیر و گرامیداشت این ورزشکاران را داشته باشیم.

آقای محمد عباسی وزیر سابق ورزش و جوانان و معاون بنیاد مستضعفان نیز در این نشست، با بیان اینکه متأاسفانه بخشی از کشور‌های اسلامی در همراهی کفار، آمریکا و اسرائیل قدم برداشته‌اند، گفت: تشکیل چنین مجامعی می‌تواند یادآوری برای این کشور‌ها باشد.

وی ادامه داد: وحدت یک امر راهبردی برای همه مسلمین است و نکته‌ای که تمام مسلمانان بر روی آن تمرکز کرده‌اند موضوع فلسطین است؛ طبقات متعدد علاقه دارند در مسیر این آرمان‌ها قدم بردارند؛ تأثیرگذرای ورزشکاران هم در مجامع عمومی برکسی پوشیده نیست و این طبقه اجتماعی می‌تواند موج‌های زیادی را در این زمینه ایجاد کنند.

آقای عباسی در پایان تأکید کرد که مهم‌ترین فلسفه این کمیسیون تمرین اخوت و برادری است.

در این کمیسیون پس از رأی گیری از سوی اعضای مجمع اتحادیه قهرمانان ورزشی آقای محمد عباسی به عنوان رئیس اتحادیه قهرمانان ورزشی جهان اسلام انتخاب شد.

همچنین در این نشست بیانیه پایانی کمیسیون اتحادیه قهرمانان ورزشی جهان اسلام با حضور اعضا قرائت شد.

هویت، ملیت و شخصیت ایرانیان، عشق محمد و آل محمد است

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در جشن میلاد رسول اکرم (ص) گفت: صلوات در فرهنگ اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و براساس آموزه‌های دینی تمام نظام آفرینش بر نبی اکرم (ص) صلوات می‌فرستند.

آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم جشن میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) که دیشب در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، گفت: صلوات به معنای بالا بردن است، در فرهنگ اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و براساس آموزه‌های دینی تمام نظام آفرینش بر نبی اکرم (ص) صلوات می‌فرستند.

وی با اشاره به فراز «وسلموا تسلیما» در ذکر صلوات یادآور شد: این فراز به معنای تسلیم شدن در برابر محمد و آل محمد (ص) است، چرا که نتیجه تسلیم و پیروی از محمد و آل محمد (ص) نزول نعمت‌های الهی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: بر اساس روایات هیچ ذکری برای حاجت گرفتن همانند صلوات بر محمد و آل محمد اثر بخش‌تر نیست.

آیت‌الله اراکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ملت ایران مورد توجه اهل‌بیت (ع) قرار گرفته‌اند، گفت: هویت، ملیت و شخصیت ایرانیان عشق محمد و آل محمد است؛ ما عاشق محمد و آل محمد هستیم، چون معشوق و محبوب خداوند متعال هستند.

در مراسم جشن میلاد رسول اکرم (ص) علاوه بر سخنرانی میهمانان ویژه، برنامه‌های متعدد همانند شعر خوانی در مدح حضرت محمد (ص)، برافراشتن پرچم آستان قدس رضوی، قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) و … برگزار شد.

در حاشیه این مراسم همچنین جشن بزرگ «یاران صلوات» برگزار شد؛ آیین کاشت نهال وحدت با مشارکت نمایندگان کشورهای مسلمان و شرح خاطرات تازه مسلمان ایرلندی از دیگر برنامه‌های جشن بود.

تأکید امام جمعه نجف بر لزوم تصحیح ترور‌های اعتقادی در عراق

امام جمعه نجف گفت: ما زندانیانی در عراق داشتیم که در رؤیا خود را رئیس جمهور و وزیر می‌دانستند؛ در این کشور شاهد ترور‌های اعتقادی هستیم که باید به تصحیح آن‌ها بپردازیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدرالدین قبانچی در نخستین نشست تخصصی اتحادیه جهانی قربانیان ترور؛ با بیان اینکه هزاران نفر در عراق توسط صدام کشته و اعدام شدند، اظهار کرد: تاکنون ۵۰ قبر دسته‌جمعی در عراق پیدا کرده‌ایم و در برخی از چاه‌ها اجسادی را پیدا کردیم که توسط نظام سیاسی عراق در گذشته کشته شده بودند.

امام‌جمعه نجف با بیان اینکه ما نیازمند مبارزات اندیشه‌ای و اعتقادی هستیم، مطرح کرد: ما زندانیانی در عراق داشتیم که در رؤیا خود را رئیس جمهور و وزیر می‌دانستند؛ ما در عراق شاهد ترور‌های اعتقادی هستیم که باید به تصحیح آن‌ها بپردازیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین قبانچی گفت: امام خمینی (ره) جوانان ایرانی را از نظام سیاسی گذشته ایران آزاد کردند و پرچم‌دار آزادی سایر ملت‌ها بودند؛ هر چند سرنوشت ملت‌های اسلامی به سمت آزادی است و خون‌هایی که در این راستا ریخته می‌شود مبارک است و در عاقبت حکومت در اختیار متقین خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جراح حادقی که رکورددار معرفت است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه «بدون تعارف»، این هفته به سراغ جراح مغز و اعصابی رفته که رکورددار اخلاق، معرفت و مرام پزشکی است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بدون تعارف این هفته به سراغ جوانی ۳۷ ساله رفته که ۹ سال است جراح مغز و اعصاب است، دکتر رضا جباری، جراح حاذقی است که دو رکورد دارد؛ یکی در تعداد جراحی‌هایش که به چند هزار جراحی می‌رسد و دومی در اخلاق و مرام پزشکی.

روایت تازه قاسم سلیمانی از یک نبرد

تابناکتابناک21 ساعت قبل
تماس تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما، یک گفتگو تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای بود که …کامبیر مهدی زاده متولد ۶۴، کارشناسی ارشد زمین شناسی و دانشجوی دکتری است …نشست رهبران فرانسه و ایالات متحده آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان پیمان …محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه با حضور در جمع خبرنگاران، حضورش در نشست هیات …علی لاریجانی پس از سه دوره حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ثبت …سفیر اسرائیل به دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد آمریکا دعوت شد تا در مورد …حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با بسیجیان شش توصیه را به آنها مطرح کرد …اجتماع بزرگ و خودجوش مردمی در حمایت از امنیت و آرامش و اقتدار کشور امروز …

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

فتنه جدید آمریکایی- صهیونیستی در عراق

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بغداد، مرجعیت عراق در بیانیه‌ای با هرگونه هرج و مرج در این کشور مخالفت و بر ضرورت بازگشت امور به روند طبیعی تاکیدکرد، شب گذشته مرکز شهر بغداد و میادین التحریر و الخلانی شاهد حضور مردمی و تیراندازی افراد نالشناس بود، که در نتیجه آن ۸۵ نفر کشته و زخمی شدند. باصداها: شاهد عینیعباس العرداوی– کارشناس مسائل سیاسی

فیلم | بدل میوه فروش موذن زاده اردبیلی، این بار درحال فروختن کدو تنبل

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پیرمرد میوه فروش اردبیلی که پیشتر با ویدئویی در حال فروختن سیب که صدایش شباهت زیادی به موذن زاده اردبیلی داشت، معروف شده بود این بار با ویدئویی جدید در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است. او مشغول فروش کدو تنبل است. او با صدای زیبایش دارد بورانی‌هایش _ {آذری‌ها به کدو تنبل می‌گویند بورانی} را با عسل مقایسه می‌کند و سعی می‌کند آنها را بفروشد.

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر