مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران: کانون‌های شعر آئینی و انقلابی در مازندران ایجاد می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران: کانون‌های شعر آئینی و انقلابی در مازندران ایجاد می‌شود

مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران: کانون‌های شعر آئینی و انقلابی در مازندران ایجاد می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران با تاکید بر ترویج ستایشگری اهل بیت عصمت و طهارت در مداحی‌ها، گفت: کانون‌های شعر آئینی و انقلابی در مازندران ایجاد می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، بسیج در همه زمینه‌ها پیشرو و امیدبخش مردم است. حوزه مداحی و ستایشگری اهل بیت (ع) به عنوان پرچمدار پیام انقلاب یکی از فرصت‌های نظام در برابر جنگ نرم دشمنان است که در اینجا نقش بسیج مداحان در استفاده حداکثری می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

همچنین امروزه مداحی اهل‌بیت (ع) یکی از بزرگ‌ترین رسانه زنده و اثرگذار است که بسیجیان باید در مسیر و تراز انقلاب کمک کنند تا پیام‌شان گستره بزرگتر و بیشتری را در برگیرد.

سازمان بسیج مداحان یکی از مهم‌ترین ارکان و ساختار‌هایی است که می‌تواند مداحانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند و آفت‌ها و آسیب‌های این فضا در جامعه را از بین ببرد.

مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران به مناسبت هفته بسیج میهمان دفتر تسنیم مازندران بوده و گفت: سازمان بسیج مداحان در سال ۱۳۸۹ با هدف شناسایی، جذب، سازماندهی و آموزش مداحان بسیجی و هیئت‌های مذهبی آغاز به‌کار کرد و در همه شهرستان‌ها و نواحی مقاومت بسیج این قشر یک کانون مقاومت دارد.

بلال زاهدی افزود: هدف از راه‌اندازی این سازمان اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه ضابطه‌مند کردن و هدفمند شدن آموزش صحیح مداحان با حفظ و گسترش روحیه حماسی، انقلابی، معنوی مداحان بسیجی و ارتقا سطح کیفی خود مداحان و مدیران هیت‌های مذهبی است. از بین بردن خرافات، بدعت‌ها و آسیب‌های مداحی در حوزه خود مداحان مربوط به بحث خواندن نیز پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۲۰۰ نفر از مداحان استان جامعه هدف سازمان بسیج مداحان هستند، خاطرنشان کرد: سه برنامه اصلی، محوری، آموزش و توان افزایی مداحان بسیجی بوده که در چهار عرصه انجام می‌شود. نخستین عرصه آموزشگا‌ه‌های ستایشگری است که ۳۴ آموزشگاه در استان فعال است و سازمان بسیج مداحان با آنان مشارکت می‌کند.

مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران گفت: بحث دوم مجمع الذاکرین است که در ۲۲ شهرستان و کانون‌ها مشارکت دارند. کارگاه‌های توان‌افزایی در سه مقطع ماه مبارک رمضان، محرم و ایام فاطمیه به صورت استانی نیز برگزار می‌شود.

به گفته زاهدی عرصه چهارم نیز آموزش غیرحضوری است که یک سری بسته‌های محتوایی مانند بروشور، کتاب و نرم‌افزار برای متقاضیان و نخبگان ارسال می‌شود که این اقدامات جهت تربیت و توان افزایی مداحان ارزشی و انقلابی است.

وی تصریح کرد: بحث دوم و برنامه بعدی سازمان، راه‌اندازی و فعال‌سازی کانون شعر آئینی و انقلابی بوده که هدف ما ایجاد ساز و کار تشکیلاتی و شبکه‌سازی هدفمند در مورد شعرای آئینی است.

مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران تصریح کرد: در گذشته باور عامه مردم بر این بود که سازمان بسیج مداحان تک بعدی بوده و ما متولی امر ستایشگران اهل‌بیت (ع) هستیم. اما جامعه هدف ما به پنج دسته شعرای آئینی و مذهبی، مداحان و ستایشگران اهل‌بیت (ع)، مدیران هیئت‌های مذهبی، وعاظ اهل منبر در هیئت، هنرمندان و پژوهشگران هیئتی تشکیل می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی ادامه داد: در بحث مداحان و ستایشگران اولویت ما ستایشگرانی بوده که دارای مجموعه و هیئت مذهبی هستند، زیرا در جریان‌سازی نسل جوان در راستای اهداف و آرمان انقلاب و شهدا نقش مهمی ایفا می‌کنند. همچنین برای آن که مداحی خوب و اثرگذاری داشته باشیم مهم‌ترین مولفه شعر و محتوای خوب است. در بحث هنرمندان نیز فضاسازی شهری به عهده مجموعه هیئت‌های مذهبی بوده که هنرمند هیئتی برای ما مهم است. وعاظ نیز نقش مهمی در روشن‌سازی، آگاه‌سازی و آماده‌سازی مردم جهت پذیرش مدح ستایشگران دارند.

زاهدی بیان کرد: مواردی که ملزم می‌کند جامعه هدف را از صرف مداحی شاخ و برگ و گسترش دهیم راه‌اندازی کانون شعر آئینی و انقلابی به منظور تقویت سطح و عمق مضامین و محتوای شعر آئینی است که ایجاد ساز و کار تشکیلاتی و شبکه‌سازی، ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی با تایید راهبرد و هدف مشخ، استخراج و تدوین و تالیف محتوای و مضامین فاخر و اثربخش که بومی‌سازی این تولیدات بوده برای ما مهم است.

وی گفت: احیای سنت و فرهنگ بومی مازندران حائز اهمیت است. بحث دسترسی آسان تسهیل‌گری برای ستایشگران اهل‌بیت (ع) جهت دسترسی به اشعار سبک‌های فاخر و تعالی‌بخش در موضوعات مختلف دینی به ویژه محتوای سیره منش سجایای اخلاقی ائمه اطهار (ع)، مضامین قرآنی، دعا، مناجات، جهاد و دفاع مقدس، جبهه مقاومت، استکبارستیزی، ولایتمداری، عفاف و حجاب، امر به معروف، فرهنگ عاشورا، انتظار مهدویت و عواملی که خود مقام معظم رهبری مطالباتی که از جامعه ستایشگران اهل‌بیت (ع) دارند را مدنظر داریم.

این مسئول بسیجی تصریح کرد: ستایشگران اهل‌بیت (ع) سالی یک بار در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) به حضور مقام معظم رهبری شرفیاب م‍ی‌شوند. مطالبه اصلی ایشان امر عمومی در گام دوم انقلاب و ادامه راه انقلاب، رونق تولید، تحکیم بنبان خانواده، ترویج آموزه‌های دینی و اخلاقی برای جوانان و استکبارستیزی است.

زاهدی گفت: امروزه دو مرجع تربیتی با نسل جوان سر و کار دارند. بحث مدارس و دانشگاه و هیئت‌های مذهبی است که هیئت‌های مذهبی در زمینه معنوی جذابیت فراوانی برای نسل نوجوان و جوان دارد.

وی گفت: برنامه محوری سوم امسال، تولید و چاپ محتوای فاخر بومی و محلی به صورت مکتوب و همچنین به‌صورت مجازی است. هدف از اجرای این برنامه افزایش سطح معارف و ارتقا معنویت و معرفت افزایی درسطح جامعه هدف ما است.

مصاحبه از قدسیه السادات شعبانپور

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.
فارسفارس22 ساعت قبل
بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان متولی فرهنگی برون مرزی کشور نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲ درصدی است که در میان لایحه بودجه، توجه خاص به ترویج تمدن ایرانی دیده می‌شود. بر این اساس، بودجه فرهنگی بزرگ‌ترین سازمان برون‌مرزی کشور که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، با رشد ۲ درصدی مواجه شده که رقمی حدود ۲٫۳۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال است. این در حالی است که این رقم در بودجه سال گذشته ۲٫۲۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال بوده است. با این وجود در بودجه سال آتی، بخش برنامه معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور نیز حذف شده است. بر اساس بودجه سال ۹۹، در بخش بسترسازی و ترویج زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور بودجه ۳۴٫۰۱۲ میلیون ریالی لحاظ شده که نسبت به امسال که رقم ۳۰٫۳۰۰ میلیون ریال بوده است، شاهد افزایش مقدار بودجه این بخش هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، به او یک عبارت ساده گفته‌اند: دیگر نمی‌توانی تدریس کنی، لغو ابلاغ! مراحل لغو ابلاغ! نامه‌ی «لغو ابلاغ»، به صورت کتبی به خدیش ابلاغ نشده است؛ او سه، چهار روز است که هر روز دنبال نامه‌ی لغو ابلاغش می‌رود اما بدون نتیجه به منزل بازمی‌گردد. درحالیکه اکنون حداقل دستمزد شورای عالی کار برای کارگران، ماهی دو میلیون تومان است، این معلمان برای تدریس تمام ‌وقت در مدارس ابتدایی، فقط یک میلیون تومان دریافتی ماهانه دارند. تعداد معلمان حق‌التدریس کم نیست!

نظرها

اخبار بیشتر