تایید مصوبه حذف سود مرکب به نفع اقتصاد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
تایید مصوبه حذف سود مرکب به نفع اقتصاد است

تایید مصوبه حذف سود مرکب به نفع اقتصاد است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در خصوص دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها، گفت: متاسفانه عملکرد سیستم بانکی به سمتی حرکت کرده تا افرادی که برحسب نیاز مجبور به اخذ وام شده‌اند به سپرده گذاران در سیستم بانکی سود پرداخت کنند، معمولا حاصل تلاش افراد با ثروت کم به افراد سرمایه دار می‌رسد.

دیرکرد تسهیلات باید براساس قرارداد اولیه محاسبه شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک‌ها متاسفانه از سود مجددا سود دریافت می‌کردند و فشار زیادی بر وام گیرندگان وارد می‌شد، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که بانکها به قرارداد و مبلغ اولیه که در قالب آن تسهیلات پرداخت شده برگردند و دیرکرد بر اساس مبلغ قرارداد اولیه محاسبه شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس در زمینه حذف محاسبه سود مرکب در راستای کاهش فشار بر وام گیرندگان و اجرای عدالت است، عنوان کرد: به دلیل احتمال کاهش نقدینگی بانک‌ها و عدم بازپرداخت وام توسط بدهکاران بانکی این مصوبه مجلس شورای اسلامی بلاتکلیف مانده است.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

اخذ تسهیلات ساده زندگی مردم را مختل می‌کند

وی تصریح کرد: زندگی اقتصادی بسیاری از افراد با دریافت یک وام ساده بانکی مختل شده و امکان ادامه برای آنها وجود ندارد.

اجرای مصوبه حذف سود مرکب بار سنگینی از روی دوش وام گیرندگان برمی‌دارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست داریم با صدور رای مثبت به نفع نظر نمایندگان مجلس مبنی بر حذف سود مرکب در سیستم بانکی، فشار بسیار زیادی از روی دوش وام گیرندگان که در شرایط کنونی اقتصادی کشور دچار مشکل شده‌اند، را بردارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:
تسنیمتسنیم1 روز قبل
گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم - موضوع سهمیه‌بندی بنزین و نحوه اجرای آن همچنان مورد انتقاد برخی از کارشناسان اقتصادی و سیاسی است. دولت از همان ابتدای اجرای این طرح اعلام کرد که درآمدهای کسب شده در این زمینه را در اختیار ۶۰ میلیون نفر قرار خواهد داد. پس از واریز مبالغ اعلام شده به سرپرست خانوارها، ‌ اعتراض‌های مردم نسبت به عدم واریز این مبالغ به حساب‌های بانکی‌شان نیز شروع شد. اما نکته عجیب و قابل تامل در این موضوع این بود که دولت در پس این سخنش، ‌ تهدیدی را نیز متوجه مردم کرد. همچنین می‌باید زمینه برای آگاهی و اطلاع مردم از اموال و دارایی‌های مسئولان فراهم شود تا قانون از این لحاظ منطقی‌تر باشد.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید

نظرها

اخبار بیشتر