«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا

«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا

فارسخبرگزاری فارس |
در حاشیه سفر معاون وزیر امور خارجه ایتالیا به قزاقستان در «نورسلطان» نخستین همایش تجار 2 کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در حاشیه سفر «مانلیا دی ستیفانو» معاون وزارت امور خارجه ایتالیا به قزاقستان نخستین همایش تجاری ۲ کشور در «نورسلطان» برگزار شد.

در این همایش بیش از ۲۰۰ تاجر، شرکت‌های ملی و نهادهای دولتی ۲ کشور شرکت کردند.

در این همایش دورنمای توسعه پروژه‌ها در زمینه انرژی، انرژی تجدید پذیر، پتروشیمی، صنعت پردازش و کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در سخنانی ضمن شرکت در این همایش گفت: در سال‌های استقلال و انتقال به اقتصاد بازار، قزاقستان توانست به دستاوردهای قابل توجهی دست یابد و توسعه پایدار اقتصادی و فضای مطلوب سرمایه گذاری را تضمین کند.

بنابر صحبت‌های وی علاوه بر این، در این دوران سطح بالایی از روابط موفق و موثر میان قزاقستان و ایتالیا حاصل شده است.

وی افزود: من مطمئن هستم که همایش امروز تجار ۲ کشور به توسعه اقتصاد و ارتباطات تجاری میان ۲ کشور انگیزه خواهد بخشید.

معاون وزیر امور خارجه ایتالیا افزود: ۲ کشور دارای فرصت‌های خوبی برای گسترش همکاری‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری می‌باشند.

«ایرلانخیراف» فرستاده ویژه وزارت امور خارجه قزاقستان در نوبه خود با اشاره به این که ۲ کشور دارای پتانسیل بالایی برای توسعه همکاری‌های سرمایه گذاری هستند از تجار ۲ کشور خواست ارتباطات تجاری و اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری را توسعه دهند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در این همایش همچنین مسائل مربوط به همکاری در زمینه اجرای پروژه‌های مکانیکی و محصولات غذایی بررسی شد.

علاوه بر این طرف قزاقی نه تنها قابلیت‌های خود را در حاشیه این همایش معرفی کرد بلکه با شرکای ایتالیایی خود در قالب B۲B دیدار کرد.

سازمان دهندگان اولین همایش تجار۲ کشور سفارت ایتالیا در «نورسلطان»، شرکت «کازاینوست»، «سامروک کازینه» و شرکت «اتالیان ترید آژانسی» می‌باشند.

باید گفت که ایتالیا بزرگترین شریک تجاری قزاقستان در میان کشورهای اتحادیه اروپا و یکی از سرمایه گذاران پیشگام در اقتصاد این کشور به شمار می‌رود.

در حال حاضر حجم سرمایه گذاری‌های ایتالیایی در اقتصاد قزاقستان ۶٫۶ میلیارد دلار را تشکیل می‌دهند.

مبادله تجاری قزاقستان و ایتالیا در ۸ ماه سال ۲۰۱۹ میلادی ۶٫۷ میلیارد دلار براورد شده است.

در مجموع در قزاقستان حدود ۲۷۰ شرکت با سرمایه گذاری ایتالیا فعالیت می‌کنند.

«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا - 17«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا - 18«نورسلطان» میزبان نخستین همایش تجار قزاقستان و ایتالیا - 19

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
الفالف2 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر