اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه اصلی نمایندگان مجلس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه اصلی نمایندگان مجلس

اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه اصلی نمایندگان مجلس

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

شکور پورحسین شقلان، نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در این نشست گفت: به دلیل عضویت در کمیسیون اجتماعی مجلس بیشترین ارتباط را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داریم و شاهد تعامل خوب و قابل قبول شریعتمداری، وزیر تعاون و زیر مجموعه شان هستیم و در این راستا دستورات خوبی را در حوزه‌های ملی و استانی صادر کردند

بخشی از وظایف و اختیارات وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرابخشی است

وی با بیان اینکه بخشی از وظایف و اختیارات وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرابخشی است، افزود: ما در زمان تصویب لوایح مربوطه و بررسی لایحه بودجه همکاری خوبی را با وزارت خانه داشتیم همانند موضوع اشتغال که بهبود آن همکاری و تعامل جدی مجلس و وزارتخانه را می‌طلبد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: انتصابات خیلی خوبی در صندوق‌های زیر مجموعه وزارت انجام و به جوانگرایی توجه شد.

پورحسین شقلان توجه وزارت تعاون به شفافیت را موثر دانست و گفت: عملکرد وزارت خانه در انجام امور محوله مطلوب است.

رمضانعلی سبحانی فر، نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مدت خوب بوده است البته انتظار می‌رود به اشتغال توجه بیشتری شود و اقدامات لازم در مورد تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طریق وام اشتغال انجام گیرد.

وی ادامه داد: وزارت تعاون در مورد ۵/۱میلیارد دلاری که مجلس درخصوص وام اشتغال روستایی تصویب کرد عملکرد مثبت و پایداری داشته و امیدواریم وضعیت اشتغال بهتر شود؛ وظایف این وزارتخانه گسترده است و در بخشهای مختلف حضور دارد البته نیازمندی و کمبودها به معیشت مردم بر می‌گردد و ریشه آن هم در بخش اشتغال خانواده است.

مهدی شیخ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد وزیر تعاون مثبت بوده و وزیر سعی کرده‌ جوانگرایی و شعارهایی که دولت در انتخابات داشته است را عملی کنند و امیدواریم دراین مسیر به موفقیت‌های بزرگی دست یابند و بهبود وضعیت اشتغال را در دستور کار قرار دهند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

سمیه محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس در ادامه یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حوزه بزرگی است و در واقع سه وزارتخانه در یک وزارتخانه جمع شده است؛ در حوزه کار، کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه رفاه هم اقداماتی صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه تعاون هنوز سهم ۲۵ درصدی محقق نشده اما مدیر جوانی توسط وزیر در این رابطه منصوب شده و با انگیزه است و انتظار می‌رود با کمک همه این سهم ایفا شود

مدیریت مجموعه بزرگ وزارت کار، کار سختی است

محمودی ادامه داد: مدیریت مجموعه بزرگ وزارت کار، کار سختی است البته در این رابطه رضایت وجود دارد و همین که تجعمات کارگری آنچنان نیست، مزیت است؛ مطالبه و خواسته اصلی ما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است و می‌دانیم تحقق آن سخت است اما انتظار می‌رود عملیاتی شود و ما هم از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم کرد.

علی اکبری ، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درمورد عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حوزه کاری این وزارتخانه بسیار وسیع است و وزیر پیگیری‌های مناسبی را در حوزه کاری خود داشته است؛ هر موضوعی که مربوط به این وزارتخانه گسترده و عظیم باشد با هماهنگی و تلاش‌ها باید مرتفع کنیم و ما نهایت اهتمام خود را به کار می‌بریم.

باید تلاش شود بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود

وی در مورد اولویت‌هایی که باید مدنظر وزارتخانه باشد، یادآور شد: باید در ابتدا تلاش شود که بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود و سپس آن‌ها را توانمند کنیم و مورد حمایت قرار دهیم؛ بیکاری یکی از موضوعات کلیدی جامعه است که به خاطر ضرورتی که دارد باید همیشه برای رفع آن تلاش کنیم.

علی جلیلی شیشوانی، نماینده مردم مراغه و عجب شیر در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: وزیر وضعیت فعلی را به خوبی توانست تغییر دهد و تغییرات صورت گرفته ناشی از دو مزیتی است که آقای شریعتمداری دارد؛ ایشان ریسک پذیری بالایی دارد و به تلاش زیاد اعتقاد دارند و بی شک در هرسازمانی که این دو تا عامل باشد شاهد رشد هستیم. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - سنندج - تصادف بین یک دستگاه پژو سواری با کامیون در محور سروآباد سنندج سه کشته و یک زخمی برجا گذاشت. فرمانده پلیس راه سنندج مریوان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت پنج بامداد امروز یک دستگاه پژو سواری ۴۰۵ با یک دستگاه کامیون در محور سروآباد سنندج نرسیده به روستای نگل از توابع بخش کلاترزان سنندج به شدت باهم برخورد کردند. وی یادآور شد: بنابر اعلام بیمارستان ۲ نفر از مصدومان این حادثه به دلیل شدت جراحات در بیمارستان سنندج جان باختند و یک نفر از مصدومان نیز تحت مراقبت‌های ویژه است. جاده سروآباد - سنندج به طول ۹۰ کیلومتر یکی از جاده‌های پرپیج و خم و پرتردد استان کردستان است که هرساله تصادفات رانندگی زیادی در این محور ارتباطی اتفاق می‌افتد. برچسب‌هاپلیس راه حوادث رانندگی سروآباد سنندج تصادفات جاده‌ای
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی پس از شکست مذاکرات ویژه تشکیل ائتلاف دولتی به سمت برگزاری سومین انتخابات کنست (پارلمان) با توجه به تصمیم انحلال کنست فعلی حرکت می‌کند. کنست رژیم صهیونیستی به طرح انحلال خود رای داده و قانون برگزاری انتخابات کنست بیست و سوم از دهم مارس به دوم مارس را تصویب کرد. گرم شدن روابط تل آویو و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارسیک تحلیلگر صهیونیست گفته است که سال‌های اخیر شاهد گرمی روابط میان تل آویو و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بوده است. همچنین «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه اسرائیل ماه جولای گذشته به ابوظبی رفت و در کنفرانس محیط زیست سازمان ملل شرکت کرد. آمادگی نتانیاهو برای استعفا از تمام مناصب به جز یک منصببنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه گفه است که آماده است از تمام مناصب دولتی به جز منصب نخست وزیری استعفا کرد.

نظرها

اخبار بیشتر