توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است

توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان مرزی بندر استارا گفت: توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است

حسن رستم زاد در جلسه مشترک شهرداران استان یزد با شهرداران غرب استان گیلان که در سالن آمفی تئاتر شهرداری بندر مرزی آستارا برگزار شد، اظهار کرد: فرمانداران نماینده دولت در شهرستان ها هستند، ولی افکار عمومی شهرداران را روسای شهر می شناسند که یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه تأثیرگذاری شهرداران در حوزه مدیریت شهری بر سایر عنوان ها قالب است، ادامه داد: توسعه بی رویه بافت های شهری و تراکم ساختمان ها یک آسیب جدی است که در چنین نشست هایی می توان به ارائه و انتقال راهکارها پرداخت.

وی افزود: دو استان گیلان و یزد دارای ویژگی های منحصر بفرد گردشگری هستند و خواهر خواندگی شهرهای یزد و آستارا با توجه به پیشینه فرهنگی دو خطه می تواند آثار مثبتی را در زمینه های مختلف داشته باشد.

توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است - 4

رستم زاد در بخش دیگر سخنان خود به بافت های شهری دو شهر یزد و آستارا اشاره کرد و گفت: یزد شهر بادگیرها و آستارا شهر بام های سفالین است و میتواند برنامه های خاص و شاخصی را در این زمینه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه ویژگی‌های طبیعی آستارا سبب شده است تا زیاد به فکر فضای سبز نباشیم، تصریح کرد: آستارا به عنوان دروازه طلایی اروپا با کشور، سالانه بیش از ۶ میلیون گردشگر داخلی و یک میلیون گردشگر خارجی را میزبانی می کند که رقمی قابل توجه است.

وی تنوع اقلیمی و فرهنگی را از ویژگی های گیلان و یزد برشمرد و یادآور شد: ارتقای درجه شهرداری آستارا از هفت به هشت یک اتفاق مهم است که می‌تواند تأثیر بسیاری را در افزایش درآمدهای آن داشته باشد.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است - 9

انتقال آب زاینده رود کفاف آب یزد را نمی‌کند

محمد یارمند، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد در این جلسه، اظهار کرد: استان‌های یزد و گیلان به لحاظ جغرافیایی و طبیعی دو نقطه مخالف برابر هم هستند.

وی با اشاره به اینکه این دو استان یکی کم باران و دیگری پرباران‌ترین در کشور هستند، ادامه داد: کمبود آب در استان یزد از معضلات مهم چند دهه اخیر است.

توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است - 13

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود از جایگاه استان یزد در حوزه‌های هتلداری سنتی سخن گفت و خاطر نشان کرد: در این استان ۲۲۰ هتل سنتی و خانه بوم گردی فعال است که سهم بسزایی را در صنعت گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه استان یزد حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را با تولید کاشی و سرامیک تأمین می‌کند، تصریح کرد: توانسته‌ایم در تولید محصولات کشاورزی به روش سنتی اقدامات خوبی انجام دهیم که حاصل آن تولید زعفران، انار، پسته، انگور و سایر محصولات است.

یارمند در ادامه با اشاره به اینکه با حفظ حدود ۷۰۰ هکتار بافت تاریخی و قدیمی شهر تاریخی یزد، نام آن را در یونسکو ثبت جهانی کردیم، افزود: این جلسه سبب شد تا شهرداران دو استان یزد و گیلان در زمینه‌های مختلف مدیریتی تبادل نظر کنند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه شهرداران استان یزد و غرب استان گیلان به گفت و گو و تبادل نظر در خصوص طرح‌های ایجاد شده در زمینه‌های پسماند، مدیریت و زیبا سازی شهری و افزایش درآمد پرداختند.

توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است - 18توسعه بی رویه بافت های شهری یک آسیب جدی است - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. «سیف الله آقا بیگی» در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان هواشناسی در پایش ۷۱ ساعته اعلام کرد در استان‌های خوزستان به خصوص مناطق شمالی، مناطق جنوبی استان‌های ایلام و لرستان بارندگی‌ها از روز شنبه افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد.

نظرها

اخبار بیشتر