هرآنچه باید درباره سهمیه بندی بنزین بدانیم / با بنزین ۱۵۰۰ تومانی به طور متوسط روزی چند کیلومتر می‌توان طی کرد؟ / آیا می‌توان سهمیه هر ماه را در ماه‌های بعد استفاده کرد؟ / کسانی کارت سوخت نگرفته‌اند، سهمیه بنزین آن‌ها از بین می‌رود؟ / آیا سهمیه خودرو‌های دوگانه سوز با خدرو‌های بنزینی برابر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اقتصادی

هرآنچه باید درباره سهمیه بندی بنزین بدانیم / با بنزین ۱۵۰۰ تومانی به طور متوسط روزی چند کیلومتر می‌توان طی کرد؟ / آیا می‌توان سهمیه هر ماه را در ماه‌های بعد استفاده کرد؟ / کسانی کارت سوخت نگرفته‌اند، سهمیه بنزین آن‌ها از بین می‌رود؟ / آیا سهمیه خودرو‌های دوگانه سوز با خدرو‌های بنزینی برابر است؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است. اما سهمیه بندی بنزین چه جزئیاتی دارد؟
هرآنچه باید درباره سهمیه بندی بنزین بدانیم / با بنزین ۱۵۰۰ تومانی به طور متوسط روزی چند کیلومتر می‌توان طی کرد؟ / آیا می‌توان سهمیه هر ماه را در ماه‌های بعد استفاده کرد؟ / کسانی کارت سوخت نگرفته‌اند، سهمیه بنزین آن‌ها از بین می‌رود؟ / آیا سهمیه خودرو‌های دوگانه سوز با خدرو‌های بنزینی برابر است؟ - 0

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است.

به گزارش «انتخاب»، این سهمیه بندی بدون اعلام قبلی انجام شد، اما در شب گذشته، شایعاتی در این خصوص پیچید که باعث شلوغی پمپ بنزین‌ها شد.

اما سهمیه بندی بنزین چه جزئیاتی دارد. در زیر به سوالات در این زمینه پاسخ داده شده است.

قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزاد

قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شده.

سهمیه بندی از چه زمانی اجرا می‌شود؟

سهمیه بندی از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد روز ۲۴ آبان ۹۸ آغاز شده است.

از چه زمانی کارت سوخت‌ها شارژ می‌شود؟

کارت سوخت‌ها از بامداد روز ۲۴ آبان ۹۸ شارژ شده‌اند.

سهمیه هر خودروی بنزینی چقدر است؟

سهمیه سواری‌ها در ماه ۶۰ لیتر، تاکسی‌ها ۴۰۰ لیتر، موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر، وانت‌های کم مصرف ۲۰۰ لیتر، وانت‌های پرمصرف ۳۰۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر است.

سهمیه هر خودروی دوگانه سوز چقدر است؟

خودرو‌های دوگانه سوز سواری خودرو‌های سواری بنزینی سهمیه دارند. سهمیه وانت‌های دوگانه سوز از نصف هم کمتر است. به این ترتیب سهمیه سواری‌های دوگانه سوز در ماه ۳۰ لیتر، تاکسی‌های دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر، وانت‌های کم مصرف دوگانه سوز ۶۰ لیتر و وانت‌های پرمصرف دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر است.

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه همچنان وجود دارد؟

خیر. با اعلام سهمیه بندی بنزین از بامداد جمعه ۲۴ آبان، محدودیت سوختگیری با کارت جایگاه (۲۰ لیتر در هر بار سوختگیری) برداشته شد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

نرخ CNG هم تغییر کرده؟

خیر. نرخ CNG بدون تغییر خواهد بود. اما با اولویت وانت بار‌ها ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG ارائه می‌شود.

خودرو‌های دولتی سهمیه دارند؟

به خودرو‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی، سهمیه بنزین تعلق نمی‌گیر.

قیمت بنزین سوپر چقدر است؟

قیمت بنزین سوپر لیتری ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

آیا می‌توان سهمیه هر ماه را در ماه‌های بعد استفاده کرد؟

سهمیه خودرو‌های شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

کسانی کارت سوخت نگرفته‌اند، سهمیه بنزین آن‌ها از بین می‌رود؟

کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده‌اند، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است.

با بنزین ۱۵۰۰ تومانی به طور متوسط روزی چند کیلومتر می‌توان طی کرد؟

اگر مصرف بنزین خودرو‌های سواری شخصی را مثلا ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در نظر بگیریم، در هر ماه با ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای می‌توان ۶۰۰ کیلومتر با خودرو طی کرد. یعنی به طور متوسط در هر روز ۲۰ کیلومتر. بقیه مسافت را باید با بنزین آزاد محاسبه کرد.

تاکسی‌های اینترنتی سهمیه دارند؟

هنوز اعلام نشده. اسنپ و تپ‌سی مشروط برآن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، سهمیه‌ای مصوب می‌شود. برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین شهری، آژانس‌های مسافربری و آموزشگاه‌های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذ شده که متعاقبا اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو3 روز قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.

نظرها

اخبار بیشتر