برگزاری کنسرت «زروان» با اجرای قطعاتی از آهنگسازان معروف جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
برگزاری کنسرت «زروان» با اجرای قطعاتی از آهنگسازان معروف جهان

برگزاری کنسرت «زروان» با اجرای قطعاتی از آهنگسازان معروف جهان

مهرخبرگزاری مهر |
گروه «زروان» ۶ آذر ماه با اجرای قطعاتی از آهنگسازان معروف جهان در کنسرتی با عنوان «شب امپرسیون» روی صحنه می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی قزانی مدیر نوای شهر آشوب و تهیه کننده کنسرت گروه «زروان» درباره انتخاب نام این کنسرت گفت: نامگذاری مکتب امپرسیون که متعلق به اواخر سده نوزدهم میلادی است و از هنرهای تجسمی به سبک شناسی موسیقی راه یافته است، ریشه در لحظه تاثیرگذاری یک منظره در اولین نگاه مخاطب دارد.

وی عنوان کرد: استفاده از ترکیب‌های صوتی مبهم ولی متنوع، همراه با تعلیق و در عین حال بعضا دارای تغییرات ناگهانی و غیرمنتظره که در ذهن مخاطب تداعی‌گر درجات متنوع تیرگی و روشنی رنگ‌ها و همچنین فضای مه آلود است، می‌تواند مبنای این وام گیری از دایره واژگانی هنرهای تجسمی باشد.

قزانی با اشاره به کنسرت این گروه در آذر ماه افزود: گروه «زروان» (رسیتال ویولن) ۶ آذر ۱۳۹۸ در تالار رودکی ساعت ۲۰ روی صحنه خواهند رفت.

وی همچنین درباره آثاری که در کنسرت گروه «زروان» اجرا خواهد شد، توضیح داد: در رسیتال ویولنی که توسط بابک کوهستانی نوازنده ویولن و ۲ همکار دیرینش در آنسامبل «زروان»، کارن سلاجقه نوازنده پیانو و نرگس فلاح پسند نوازنده ویولنسل اجرا خواهد شد، آثار ۲ آهنگساز فرانسوی شهره به مکتب امپرسیونیسم یعنی کلود دبوسی و موریس راول آنچنان سنگینی می‌کنند که خواه ناخواه این اجرا را در ذهن مخاطب، اجرایی پیرامون موسیقی امپرسیونیستی به حساب می‌آورد. از این رو «زروان» نیز ترجیح را بر آن قرار داده تا یکدستی این کنسرت را از بین نبرد و از دیگر آثاری متناسب، در کنار آثار آهنگسازان نامبرده بهره ببرد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

قزانی ادامه داد: گرچه ۲ آهنگساز دیگر این برنامه، اتورینو رسپیگی ایتالیایی و اوژن ایزای بلژیکی مشخصا در زمره آهنگسازان امپرسیونیست محسوب نمی‌شوند اما هم عصر بودن آن‌ها با ۲ آهنگساز فرانسوی و همچنین تفکر غالب بر آثار منتخب آنها در این کنسرت (سونات ویلن و پیانو اثر رسپیگی و سونات ویولن سولوی شماره ۵ اثر ایزای) که المان‌های امپرسیونیستی در آنها دیده می‌شود قرابت شکلی و محتوایی قابل توجهی را در رپرتوار این کنسرت رقم زده است.

علاقه مندان می‌توانند، بلیت‌های این کنسرت را از طریق سایت iranconcert. com خریداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر