سهمیه شهر‌ها در طرح ملی مسکن افزایش می‌یابد/ ۳ هزار کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

سهمیه شهر‌ها در طرح ملی مسکن افزایش می‌یابد/ ۳ هزار کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود

خبرگزاری میزان- اسلامی با بیان اینکه سامانه ثبت نام تاکنون پاسخگویی مناسبی داشته است، گفت: در اکثر شهر‌ها به این جمع بندی رسیده ایم که باید به سهمیه اضافه شود، باید زمین بیشتری را شناسایی کرده و در اختیار مردم قرار دهیم. تاریخ انتشار: 13:42 - 24 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۸۰۳۴
سهمیه شهر‌ها در طرح ملی مسکن افزایش می‌یابد/ ۳ هزار کیلومتر راه روستایی بهسازی می‌شود - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور گفت: در حوزه ریل هدفگذاری کشور افزایش ۲۰ درصدی حمل بار است که تحقق این هدف به توسعه زیرساخت‌ها بستگی دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر طراحی و اجرای ۱۵ هزار کیلومتر پروژه ریلی در کشور در جریان است که اتصال به مراکز بار، ایجاد خط دوم، افزایش راندمان و سرعت و بهسازی خطوط را شامل می‌شود.

اسلامی با اشاره به افتتاح بخشی از پروژه خط دوم راه آهن بافق گفت: مهم‌ترین پروژه ریلی که امیدواریم بتوانیم با تامین بودجه تا پایان سال به افتتاح برسانیم، پروژه خط دوم راه آهن بافق- زرین شهر به طول ۵۳۴ کیلومتر است که فعلا ۱۷۰ کیلومتر از آن آماده شده است.

وی افزود: این طرح موجب می‌شود ظرفیت حمل بار کشور توسط ریل از حدود ۵ میلیون تن به ۱۵ میلیون تن در مسیر شرقی افزایش پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی راه آهن حومه‌ای شهر جدید مجلسی، گفت: قطار‌های حومه‌ای به منظور محقق شدن توسعه پایدار و کنترل ترافیک‌های غیر ضرور دارای اولویت است.

وی ادامه داد: پروژه‌ای که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد، از مصادیق رویکرد دولت در توجه به قطار‌های حومه‌ای است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به طرح اقدام ملی برای عرضه مسکن اشاره کرد و گفت: در طرح اقدام ملی برای عرضه مسکن، احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی دو سال پیش بینی شده و استان‌ها و شهرستان‌ها، سهمیه مشخصی در این طرح دارند. در فاز ثبت نام، صورت مساله را دقیق طرح می‌کنیم تا در شهر‌ها بتوانیم به میزان تقاضا، مسکن عرضه کنیم.

وی ادامه داد: هیچ استانی از این طرح حذف نشده، بلکه ثبت نام به ترتیب انجام می‌شود، وزارت راه و شهرسازی از اقدامات هیجان زده و بدون محاسبات اجتناب کرده و می‌کند؛ بنابراین در حال حاضر ثبت نام در هر مقطع برای سه استان انجام می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

اسلامی با بیان اینکه سامانه ثبت نام تاکنون پاسخگویی مناسبی داشته است، گفت: در اکثر شهر‌ها به این جمع بندی رسیده‌ایم که باید به سهمیه اضافه شود، باید زمین بیشتری را شناسایی کرده و در فاز دوم ثبت نام، در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: از فردا ثبت نام در سه استان کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری و همدان آغاز خواهد شد و ثبت نام در تمام استان‌ها تا پایان آذرماه به اتمام می‌رسد.

اسلامی با بیان اینکه زمین برای احداث ۱۸۰ هزار واحد مسکونی شناسایی و عملیات احداث این واحد‌ها آغاز شده است، گفت: به دنبال آن هستیم که تا پایان سال، عملیات اجرایی هر ۴۰۰ هزار واحد را آغاز کرده تا مردم در زمان مناسبی واحد‌های مسکونی خود را در اختیار بگیرند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به برنامه این وزارتخانه برای احداث و بهسازی راه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: بهسازی معابر داخل روستا بر عهده دهیاری‌ها و شورا‌های روستا است، که با مشارکت استانداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد:، اما بهسازی راه‌های روستایی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، به منظور ایجاد توسعه متوازن و عادلانه، برنامه ما این است که در سال جاری در قالب طرح ابرار، ۲ هزار کیلومتر راه روستایی احداث، آسفالته و بازسازی شود.

اسلامی گفت: این پروژه به صورت فعال در تمام استان‌ها در جریان است، سال آینده نیز احداث و بهسازی ۳ هزار کیلومتر راه روستایی در برنامه قرار دارد، به نحوی که یک رکورد در توسعه راه‌های روستایی ثبت کرده و محرومیت را برای همیشه از چهره روستا‌های کشور پاک کنیم.

بیشتر بخوانید:

ثبت نام طرح ملی مسکن در تمامی استان‌ها تا پایان آذر ماه انجام می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برخی مدعیان این طرح دروغین به جرم کلاهبرداری راهی زندان شده‌اند. وی افزود: از سوی دیگر ادعای آب‌سوز کردن خودروها در طول تاریخ چندین بار تکرار شده و هر بار سرنوشت مدعیان آن‌ها به جرم کلاهبرداری و تقلب به زندان هم کشیده شده است. آن‌ها معتقدند تولید انرژی از آب، ناقض قوانین اول و دوم ترمودینامیک است. اگر ادعای آب‌سوز کردن‌ها خودروها حقیقت داشت، تاکنون حتما به تولید انبوه رسیده بود …این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: اما این موضوع از منظری دیگر نیز قابل بررسی است. نظریه استخراج انرژی از آب برای راندن یک خودرو نظریه‌ای مردود است؛ بنابراین مردم توجه کنند که گول نوابیغ را نخورند.

نظرها

اخبار بیشتر