برخورد با پیمانکار غذای دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
برخورد با پیمانکار غذای دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

برخورد با پیمانکار غذای دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

مهرخبرگزاری مهر |
معاون دانشجویی دانشگاه تهران از برخورد با پیمانکار غذای دانشکده اقتصاد خبر داد و گفت: دانشکده ها موظف به کنترل کیفیت غذای دانشجویان هستند.

سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اعتصاب غذای دانشجویان دانشکده اقتصاد که به دلیل کیفیت نامناسب غذا صورت گرفته بود، اظهار کرد: به محض اطلاع موضوع را مورد بررسی قرار دادیم و مشخص شد پیمانکار در فرایند طبخ غذا بی توجهی کرده و به دلیل قصور صورت گرفته با او برخورد و تذکرات لازم داده شد.

وی افزود: روال به این صورت است که در چنین مواردی ابتدا به پیمانکار تذکر داده می‌شود و در مراحل بعدی جریمه و در نهایت منجر به لغو قرارداد می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: طبخ غذا در دانشکده‌های دانشگاه تهران برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شده است با این حال اما دانشکده‌ها موظف هستند بر این روند حتما نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به نظارت مرکز بهداشت بر روند تهیه غذا در آشپزخانه‌ها گفت: مرکز بهداشت دانشگاه وظیفه دارد هم در بحث بهداشت پرسنل و همچنین بهداشت محیط طبخ غذا و محل نگاهداری آن‌ها نظارت کامل داشته باشد و در نهایت گزارشات را به معاونت ارسال کند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

به گزارش مهر، ۲۰ آبان ماه دانشجویان دانشکده اقتصاد در اعتراض به کیفیت نامناسب غذا دست به اعتصاب غذا زدند که در نهایت علاوه بر برخورد با پیمانکار، مقرر شد مبلغ غذای روز دوشنبه ۲۰ آبان به حساب دانشجویان دانشکده اقتصاد برگشت داده شود.

همچنین به منظور نظارت بر سلف‌های دانشگاه، بررسی دقیق‌تر کیفیت و کمیت، روند طبخ و بررسی مواد اولیه و وضعیت بهداشتی آشپزخانه‌ها، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران با هماهنگی اداره کل امور دانشجویی دانشگاه اقدام به معرفی ناظر دانشجویی کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اغاز به کار جشنواره مستند

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر21 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
این‌بار اما نه «رسانه ملی»، بلکه یکی از سخنرانی‌های رییس‌جمهوری، ماجرای پخش اعتراف‌های تلویزیونی از شهروندان تا سیاست‌ورزان و کنشگران را به واکنش واداشته است. با این حال اگرچه ماهیت همان است اما شکل این اعتراف‌های تلویزیونی در ۴دهه گذشته با تفاوت‌هایی همراه بوده است. پخش فیلمی که به اعتراف‌های «آیت‌الله سید محمد کاظم شریعتمداری» در دهه ۶۰ معروف شد، شاید سنگ‌بنای «پخش اعتراف‌های تلویزیونی» باشد. اعتراف به تروریکی از جنجالی‌ترین اعتراف‌های تلویزیونی شاید در قریب به یک دهه اخیر، اعتراف متهمان به ترور دانشمندان هسته‌ای است. نکته حائز اهمیت این است که پخش اعتراف یا محاکمه پیش از برگزاری دادگاه پیش‌بینی نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «لوثیا» جلد دوم مجموعه «هفت جن» در واقع دنباله رمان «هفت جن» بوده در ادامه آن‌هایی که جلد اول را خوانده باشند برای شکست دشمن روشنایی وارد فضای تازه‌ای خواهند شد. رمان «لوثیا» به قلم امید کوره‌چی در ۴۸۰ صفحه با شمارگان یک هزار و صد نسخه با قیمت ۵۰ هزار تومان از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شده است. برشی از کتاب: رفتم به سمت ورودی معبد …که درگاه کوتاهش مثل سوراخ روباه بود. درگاهی پست که حتما باید سرخم می‌کردی تا با قامت خموده وارد شوی. اما اگر آن سوی معبد هیات #ابلیس بود چه؟ هرگز و هرگز.

نظرها

اخبار بیشتر