کرمان| مردم مراقب سودجویان در شرایط اقتصادی امروز جامعه باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
کرمان| مردم مراقب سودجویان در شرایط اقتصادی امروز جامعه باشند

کرمان| مردم مراقب سودجویان در شرایط اقتصادی امروز جامعه باشند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه مردم مراقب باشند تا عده‌ای از شرایط پیش آمده سوءاستفاده نکنند گفت: همیشه عده‌ای سودجو هستند تا با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی جامعه به دنبال سودجویی از مردم باشند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ارسلان میری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) با تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد رسول گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهارداشت: تعزیرات حکومتی یکی از مراجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه است.

وی با اشاره به تاریخچه مبارزه و مقابله با تخلفات اقتصادی در اسلام و دیگر جوامع بیان کرد: تعزیرات حکومتی برای جلوگیری و مقابله با تخلفات اقتصادی از جمله احتکار و گرانفروشی و رسیدگی تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی گزارش شده، بررسی و صدور رای است افزود: کار نظارت به‌عهده ما نیست.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متعددی عهده‌دار نظارت و کشف تخلفات هستند گفت: پرونده تخلفات اقتصادی پس از کشف به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.

میری با بیان اینکه تامین حقوق مردم، حاکمیت، تولیدکننده و مصرف‌کننده با تعامل با سایر قوا، دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و اقتصادی برای مبارزه با تخلفات این حوزه انجام می‌شود افزود: در پیشگیری از تخلفات اقتصادی دستگاه‌های زیادی نقش دارند.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی با اشاره به اینکه اقدامات تعزیرات حکومتی در این زمینه گفت: با جلسات و تعاملاتی که با اصناف و بازاریان داشته‌ایم تلاش شده تا موارد قانونی آموزش داده شود تا از بروز تخلفات جلوگیری شود چرا که تامین، توزیع و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی توسط بازاریان انجام می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برای جلوگیری از تخلفات برگزار شده و با متخلفان در همان محل برخورد می‌شود افزود: برای حمایت از تولیدات داخلی توصیه می‌شود مردم از کالاهای قاچاق استفاده نکند.

وی با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: مردم مراقب باشند تا عده‌ای از شرایط پیش آمده سوءاستفاده نکنند و شماره ۱۳۵ تعزیرات حکومتی آماده دریافت شکایات مردمی است.

میری با بیان اینکه گرانی و گرانفروشی دو مسئله متفاوت است و مردم باید به آن توجه داشته باشند افزود: همیشه عده‌ای سودجو هستند تا در شرایط پیش آمده به دنبال سوءاستفاده از مردم باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

همتی: سال آینده دغدغه علما درباره بانک‌ها برطرف می‌شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران گفت: قانون بانکداری بدون ربا از ابتدای سال آینده اجرایی می‌شود. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: لایحه اصلاح نظام بانکی مورد تأیید علما و فقها قرار گرفته است و از سال آینده تمام جرایم و سودها بر مبنای بانکداری بدون ربا خواهد بود. همتی با اشاره به مشکلات بانک‌ها در گذشته، اظهار کرد: دریافت سود و نحوه محاسبه آن همیشه مورد انتقاد بوده است اما با اجرای این قانون دیگر مشکلی نداریم و همه چیز شرعی خواهد بود. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک‌ها به‌دلیل داشتن سپرده‌گذاران بلندمدت ممکن است با مشکل مواجه شوند که لازم است سپرده‌گذاری‌های خود را اصلاح کنند. وی ادامه داد: بر اساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار مصوبه بانکداری اسلامی تصویب شد.

نظرها

اخبار بیشتر