کور شدن یکی از دو چشم پس از بازی طولانی شبانه با گوشی هوشمند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. بین‌المللی

کور شدن یکی از دو چشم پس از بازی طولانی شبانه با گوشی هوشمند

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
​چشم چپ یکی از ساکنان شهر شنژن چین پس از استفاده بیش از حد طولانی از گوشی هوشمند نابینا شد.

آفتاب‌‌نیوز :

این مرد که تمام شب با گوشی هوشمند خود بازی می‌کرد، صبح پس از بیدار شدن از خواب دوباره گوشی خود را به دست گرفت اما فهمید با چشم چپش هیچ چیزی را نمی‌بیند.

پزشکان پس از معاینات به این نتیجه رسیدند که یکی از عروق چشم مرد چینی بر اثر تشنج زیاد ترکیده و در نتیجه در داخل چشم خونریزی رخ داده است.

کور شدن یکی از دو چشم پس از بازی طولانی شبانه با گوشی هوشمند - 5

بیمار مورد عمل جراحی شبکیه چشم قرار گرفت و پزشکان می‌گویند وی پس از یک ماه بینایی خود را احیا خواهد کرد.

پیشتر اطلاع حاصل شده بود که چشمان پسر ۹ سالهای در چین به دلیل وابستگی بیش از حد به گوشی هوشمند، لوچ شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
سباستین رابلین در نشنال اینترست نوشت: نیروی دریایی ایران برای مدتی طولانی در حال برنامه ریزی برای یک جنگ دریایی دفاعی در خلیج فارس بوده است. زیر دریایی کلاس نهنگ یک نمونه نسبتا کوچک غیرنظامی است که در حال حاضر در ناوگان زیردریایی‌های عملیات ویژه نیروی دریایی ایران حضور دارد. اما اداره اطلاعات نیروی دریایی آمریکا در ماه مارس ۲۰۱۷ گزارشی را در مورد زیردریایی کلاس بعثت منتشر کرد. آمریکا ادعا می‌کند که این زیردریایی در طول پنج سال آینده وارد ناوگان نیروی دریایی ایران خواهد شد. اما این کلاس نیز قابلیت‌های نظامی نیروی دریایی ایران را بهبود خواهد داد.

نمایش کیف هسته‌ای پوتین در تلویزیون دولتی روسیه (+عکس)

4+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ایسناایسنا13 ساعت قبل
این مصاحبه‌ها به عنوان بخشی از پروژه «پندهای گرفته شده» توسط بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان سیگار (SIGAR) طی چند سال اخیر گرفته شده‌اند. روزنامه واشنگتن پست براساس قانون آزادی اطلاعات به متن خام مصاحبه‌ها دست یافته است. این اسناد به نقل از مقامات آگاه از تلاش‌های مربوط به این جنگ ۱۸ ساله، از کمپین دولت آمریکا برای تحریف واقعیت تلخ جنگ افغانستان خبر می‌دهد. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: جان ساپکو، رئیس سیگار اذعان کرده که این اسناد نشان می‌دهند دائما به مردم آمریکا دروغ گفته شده است. سیگار در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط کنگره تاسیس شد تا درباره هدر رفتن بودجه دولتی در جنگ افغانستان تحقیق کند.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در سخنانی در ریاض گفت: عربستان در معرض حملاتی قرار گرفت و ما آنرا محکوم می‌کنیم و از آن ابراز انزجار می‌کنیم و در کنار برادران برای دفاع از امنیت و ثبات آنها هستیم. وی افزود: دیدار امروز ما در فضایی مثبت، گواهی بر عزم ما برای تحقق وحدت مواضع و وحدت ما است. امیر کویت بیان کرد: بیانیه نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض به مثابه نقشه راه آینده ما در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. شیخ صباح تاکید کرد: منطقه ما در معرض تنش خطرناک که امنیت و ثبات آنرا تهدید می‌کند قرار دارد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما, کنفرانس مطبوعاتی مشترک میان روئسای جمهور فرانسه, روسیه, اوکراین و صدر اعظم آلمان در پاریس برگزار شد. امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه پس از نشست چهار جانبه‌ای که با حضور، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در پاریس برگزار شد در کنفرانسی مطبوعاتی به پر محتوا بودن مذاکرات صورت گرفته اشاره کرد. رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به این که هدف از برگزاری این نشست رسیدن به صلح پایدار و پایان دادن به مناقشه میان (روسیه و اوکراین است) به کشته شدن بیش از ۱۳ هزار نفر از ابتدای مناقشه خبر داد و گفت: این در حالی است که این مناقشه همچنان در هفته چند قربانی می‌گیرد که موجب جریحه دار شدن قاره اروپا می‌شود. مکرون در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد ثبات قاره اروپا و امنیت این قاره از مسیر حل و فصل مناقشه شرق اوکراین و چارچوب توافقنامه‌های میسنک می‌گذرد. امانوئل مکرون به موضوع عدم تعهد میان روسیه و اوکراین، تبادل زندانیان، شفاف سازی آتش بس میان دو طرف مناقشه و همچنین دستور کار اعتماد سازی در خصوص تحولات سیاسی ماه‌های آینده اشاره کرد که به گفته وی طی مذاکرات به آن‌ها پرداخته شد.

نظرها

اخبار بیشتر