تولیدکنندگان نفت آمریکا هزینه خود را برای دومین سال متوالی کاهش دادند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
تولیدکنندگان نفت آمریکا هزینه خود را برای دومین سال متوالی کاهش دادند

تولیدکنندگان نفت آمریکا هزینه خود را برای دومین سال متوالی کاهش دادند

فارسخبرگزاری فارس |
شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز آمریکا برای دومین سال متوالی در سال 2020، هزینه‌های سرمایه‌ای خود را کاهش دادند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، صنعت نفت شیل آمریکا در نظر دارد تا یک کاهش هزینه دیگر و یک کاهش شدید در رشد تولید در سال آینده انجام دهد، زیرا تولید بالای نفت و گاز طبیعی به قیمت‌ها فشار آورده و سودها را کم کرده است.

افزایش تولید در میادین شیل، تولید نفت آمریکا را این ماه به رکورد روزانه ۱۳ میلیون بشکه در روز رساند.

همان طور که تولید افزایش می‌یافت، به علت نگرانی‌ها در مورد جنگ تجاری در جهان، قیمت نفت خام آمریکا در سه ماهه سوم ۷٫۵ درصد افت کرد. شرکت‌های شیل، به علت فشار سرمایه گذاران برای بهبود بازگشت سرمایه، هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند. همچنین محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک این هفته گفت عرضه نفت شیل در سال ۲۰۲۰ کم‌تر خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

الکس بیکر، تحلیلگر وود مکنزی گفت: «تمامی این شرکت‌ها به سود کردن و جریان آزاد نقدینگی نیاز دارند. سرمایه گذاران این تقاضا را دارند …شما مجبور هستین برای اینکه این اتفاق بیفتد، هزینه‌های سرمایه‌ای را کاهش دهید.»

بر اساس آمار شرکت خدمات مالی کوئن، تولیدکنندگان گفته‌اند انتظار دارند به نسبت سال ۲۰۱۸، حدود ۴ میلیاد دلار کمتر در سال ۲۰۱۹ خرج کنند. تاکنون، ۲۱ شرکت اکتشاف و استخراج که مورد بررسی کوئن قرار گرفته‌اند، راهنمای هزینه‌های سرمایه‌ای ۲۰۲۰ خود را با ۱۵ برنامه کاهش، ۵ شرکت با افزایش و یکی بدون تغییر منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام/ب

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت اینترنتی فروش محصولات سایپا آغاز خواهد شد، خودرو پراید ۱۳۱ به قیمت ۳۷۵ میلیون ریال عرضه می‌شود که ۴۰ میلیون ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد. در این طرح نیز مانند طرح‌های اجرا شده قبلی، محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از ۱۸ سال، عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی، عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در ۱۸ماه گذشته از سایپا خودرو خریده‌اند و در یک استان بودن کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری درنظر گرفته شده تا خودرو به مشتری واقعی فروخته شود. خودروتک۲۰۲۵

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مصطفی سالاری اجرای نظرات ریاست جمهوری درباره خروج این سازمان از بنگاه‌داری را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امر قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی است و پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: خروج از بنگاه داری قطعا به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و البته این کار با حفظ اموال کارگران انجام می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی در چند حوزه درآمدزای مشخص و به صورت غیر مدیریتی سرمایه گذاری خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اظهار خوش‌بینی نسبت به تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است و منابع نقدی حق بیمه دریافتی این سازمان نیز ماهیانه به حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. سالاری درباره هلدینگ درمان تأمین اجتماعی نیز گفت: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سراسر کشور تحت نظر معاونت درمان سازمان و مدیران درمان استانی مدیریت می‌شوند و هیأت مدیره‌ای بودن بیمارستان به معنای عدم پاسخگویی به مدیران درمان نیست. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی آماده هر نوع همکاری و حتی مشارکت در تأمین منابع برای اجرای برنامه پرونده الکترونیک در وزارت بهداشت است.

نظرها

اخبار بیشتر