ادامه تحصن لبنانی‌ها و اعتصاب در برخی بیمارستان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
ادامه تحصن لبنانی‌ها و اعتصاب در برخی بیمارستان‌ها

ادامه تحصن لبنانی‌ها و اعتصاب در برخی بیمارستان‌ها

فارسخبرگزاری فارس |
منابع لبنانی از استمرار تحصن مردم در خیابان‌ها و مسدود بودن برخی خیابان‌ها و جاده‌ها و نیز اعتصاب در بیمارستان‌ها خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با تلاش نیروهای ارتش لبنان تعدادی از خیابان‌های بیروت پایتخت لبنان به روی شهروندان باز شده و موانعی که معترضان در خیابان‌ها قرار داده بودند، جمع‌آوری شد.

اداره ترافیک لبنان از باز شدن خیابان‌ها‌ی الشویفات در نزدیکی بانک «بیبلوس» و «اوتوستراد» و نیز بازگشایی جاده اصلی الشوف منتهی به ساحل خبر داد.

طبق گزارش شبکه المنار، گروهی از معترضان با قرار دادن لاستیک‌های خودرو و آتش زدن آن‌ها، منطقه مثلثی خلده را مسدود کردند.

در منطقه جل‌الدیب نیز مقابله نیروهای ارتش با عده‌ای که قصد بستن خیابان‌ها به روی شهروندان را دارند، کماکان ادامه دارد.

در بخش شمالی نیز جاده حلبا العبده واقع در تقاطع دنون بازگشایی شد اما جاده‌های البداوی، پل البالما و المنیه همچنان مسدود است.

از سوی دیگر تعدادی از معترضات مقابل مدارس و دبیرستان‌ها تجمع کرده و شعارهایی مبنی بر درخواست از مدیران مدارس برای توقف آموزش و تعطیلی مدارس سر دادند.

یک گروه دیگر از معترضان نیز مقابل شرکت برق قادیشان تجمع کرده و از کارکنان آن خواستند این محل را ترک کنند.

تیم پزشکی و کارکنان بیمارستان المظلوم نیز مقابل درب اصلی بیمارستان تجمع کردند.

معترضان همچنین مقابل برخی ساختمان‌ها و مراکز دولتی از جمله ساختمان «اوجیرو» و وزارت کار در حلبا، مرکز دارایی و املاک و مستغلات و شرکت آب و برق حلبا تجمع کرده و جاده جدید الضنیه متصل به المنیه را مسدود کردند.

در الهرمل و البقاع شمالی اوضاع کمی آرام‌تر است، مدارس، ادارات و تمامی راه‌ها باز است اما بانک‌ها تعطیل است و بازار نیز با نوعی رکود مواجه شده است.

در جنوب کشور نیز مدارس دولتی و خصوصی، مراکز آموزشی، موسسات عمومی و خصوصی در استان بنت جبیل باز است و تنها شعبات بانک‌ها و تعدادی از پمپ بنزین‌ها به دلیل کمبود بنزین، تعطیل هستند.

همچنین اعتصاب در بیمارستان‌های لبنان همزمان با نگرانی درباره اتمام تجهیزات پزشکی و دارویی وجود دارد و بیمارستان‌ها تنها بیماران دارای شرایط اضطراری را پذیرش می‌کنند.

این درحالیست که در ادامه رایزنیها برای تشکیل دولت جدید، «جبران باسیل» وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان با بیان اینکه رایزنی‌ها برای انتخاب نخست‌وزیر میان جریان‌های سیاسی کماکان ادامه دارد، گفت که «محمد الصفدی» با پذیرش این پست موافقت کرده است.

او به وبگاه شبکه MTV لبنان گفت که رایزنی‌ها برای انتخاب نخست‌وزیر روز دوشنبه نیز ادامه خواهد یافت و پیش‌بینی کرد که انتخاب نخست‌وزیر مدت زمانی طولانی زمان نبرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
المنار آورده است: دخالت امارات در یمن و اهداف سلطه گرانه آن در این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می‌برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد. این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق به مثابه دخالت امارات در پرونده کردی-عراقی است ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق بدون آگاهی بغداد، به مثابه دخالت امارات در پروندی کردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله‌ای از برخورد و جنگ است؟». چند روز قبل هم سه هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه اربیل از امارات به زمین نشستند و این پس از سفر مقامات اقلیم کردستان عراق به امارات بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» تصریح کرد که آژانس هیچ دعوتنامه‌ای از سوی کره شمالی برای بازدید از مرکز تحقیقات علوم هسته‌ای «نیونگ‌بیون» دریافت نکرده است. وی در این خصوص توضیح داد: «ما هیچ نوع دعوتنامه‌ای از جمهوری خلق دموکراتیک کره (کره شمالی) دریافت نکردیم. مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در خصوص توافقات سیاسی فوری برای حل مسئله کره شمالی ابراز تمایل کرد و گفت: «اما من اطمینان دارم که به زودی توافق سیاسی حاصل می‌شود. بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای)، این آزمایش به طرز مهمی، جایگاه راهبردی کره شمالی را در آینده‌ای نزدیک تغییر می‌دهد که البته جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون چندین دور مذاکرات برگزار کرده‌اند اما به واسطه عدم انعطاف واشنگتن در قبال پیونگ‌یانگ، این مذاکرات تاکنون نتیجه ملموسی نداشته است و اخیرا نیز کره شمالی تا پایان سال جاری میلادی به آمریکا مهلت داده تا مواضع خود در قبال کره شمالی را نرم‌تر کند در غیراینصورت آزمایشات موشکی را از سرخواهد گرفت.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، حمد محمد ثانی الرمیثی رئیس ستاد مشترک ارتش امارات فردا (سه شنبه) وارد خارطوم می‌شود. این سفر رسمی مقام اماراتی در راستای تقویت روابط میان دو کشور صورت می‌گیرد. جزئیات بیشتری در خصوص این سفر منتشر نشده است. روز یکشنبه محمد عثمان الحسین رئیس ستاد مشترک ارتش سودان پیامی کتبی از همتای اماراتی خود در خصوص روابط دو جانبه و تقویت آن در زمینه‌های نظامی دریافت کرده بود. امارات بعد از برکناری عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان از نظام جدید این کشور حمایت کرد.
الفالف9 ساعت قبل
به گزارش فارس، اعتصاب سراسری و تظاهرات مردمی در فرانسه که در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه آغاز شده، امروز برای پنجمین روز پیاپی ادامه یافت. به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است. نتایج نظرسنجی روزنامه «دی مانش» نیز نشان می‌دهد که ۵۳ درصد اهالی فرانسه از این اعتصاب حمایت می‌کنند. به نوشته خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود که معلمان فرانسوی نیز به زودی به جمع اعتصاب کنندگان این بپیوندند و این موجب تعطیلی سراسری مدارس در این کشور می‌شود. پس از نشست شب گذشته، دولت اعلام کرد که همچنان مصر به اجرای طرح اصلاح نظام مستمری است.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
وزارت اتحاد کره‌جنوبی اعلام کرد سئول هرگونه تدبیر محتملی را برای زنده نگه‌ داشتن جریان گفت‌وگوها میان کره‌شمالی و ایالات متحده آمریکا انجام می‌دهد. کره‌شمالی یکشنبه از آزمایش موفقت‌آمیز «بسیار مهمی» خبر داد و تاکید کرد نتایج این آزمایش «موضع استراتژیک» آن را در آینده نزدیک تغییر خواهد داد. این تحولات در بحبوحه رشد گمانه‌زنی‌هایی رخ داد مبنی بر اینکه پیونگ‌یانگ احتمالا پرتاب‌ موشک‌های بالستیک دوربرد یا قاره‌پیما را حین بن‌بست در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با واشنگتن دوباره آغاز کرده است. لی سانگ-مین، سخنگوی وزارت اتحاد کره‌جنوبی در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد: در حالی که این وضعیت خطرناک را درک می‌کنیم، به دقت تحولات مرتبط با کره‌شمالی را با همکاری نزدیک آژانس‌های مرتبط دنبال می‌کنیم. در شرایطی که کره‌شمالی و آمریکا همچنان به دنبال پیشرفت از طریق گفت‌وگو هستند، دولت کره‌جنوبی به نوبه خود تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد و تلاش‌های دیگری برای کمک به آن‌ها برای حفظ جریان گفت‌وگو و ایجاد پیشرفت انجام می‌دهد.
فارسفارس1 روز قبل
یک دیپلمات بانفوذ اروپایی در واکنش به تصمیم اخیر آمریکا برای به رسمیت شناختن شهرک‌های صهیونیست‌نشین، در تلاش است تا کشورهای اتحادیه اروپا را قانع کند که فلسطین را به رسمیت بشناسند. نامه دیپلمات بانفوذ اروپایی به بروکسل: باید فلسطین را به رسمیت بشناسیمبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز یکشنبه به نقل از منابع مطلع اروپایی گزارش داده است که «جین اسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ در تلاش است تا کشورهای اتحادیه اروپا را قانع کند که کشور فلسطین را به پایتختی قدس شرقی به رسمیت بشناسند. هرچند لوکزامبورگ یکی از کوچکترین اعضای اتحادیه اروپاست، اما اسلبورن به عنوان وزیر خارجه‌ای که ۱۵ سال در این سمت حضور داشته، یکی از بانفوذترین دیپلمات‌های اتحادیه اروپا به شمار می‌آید. وی در بخشی از این نامه نوشته است: «اکنون زمان آن است که بحث در اتحادیه اروپا در مورد فرصت‌های شناسایی کشور فلسطین توسط تمام اعضا مورد بحث قرار گیرد.» این نامه می‌افزاید: «به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور، نه یک لطف است و نه یک چک سفیدامضا، بلکه به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای داشتن کشور خود است. با این وجود، قرار است مسئله اسرائیل و فلسطین در نشست ماه آینده شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا بحث و بررسی شود.

نظرها

اخبار بیشتر