تعیین تکلیف دارندگان چندخودرو و خودرو‌های لوکس در اعمال سهمیه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. تکنولوژی
تعیین تکلیف دارندگان چندخودرو و خودرو‌های لوکس در اعمال سهمیه

تعیین تکلیف دارندگان چندخودرو و خودرو‌های لوکس در اعمال سهمیه

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
وکیل زاده گفت: در حال حاضر برای مالکان چند خودرو به ازای هر خودرو سهمیه ۶۰ لیتری اعمال شده است.

به گزارش افکارنیوز، امیر وکیل زاده، مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران درباره آخرین جزئیات تغییرات در قیمت سوخت و الزام استفاده از کارت سوخت شخصی اظهار کرد: از امروز بنزین با ۲ نرخ تحویل متقاضی می‌شود، این سیستم در گذشته هم اجرا شده است و مردم کمابیش با آن آشنا هستند.

اخبار اقتصادی- او ادامه داد: رانندگان همچنان می‌توانند از کارت سوخت جایگاهدار، سوختگیری کنند به علاوه اینکه سقف برداشت سوخت از ۲۰ لیتر به ۶۰ لیتر بازگشته است.

وکیل زاده بیان کرد: مصرف کنندگان در نظر داشته باشند که سهمیه سوخت آن‌ها منقضی نمی‌شود و در صورت باقی ماندن از سهمیه ۶۰ لیتر آن‌ها می‌توانند در ماه بعد از آن استفاده کنند و این امر تا ۶ ماه قابل ذخیره سازی است.

این مقام مسئول گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی همواره اعلام کرده به نمایندگی از وزرات نفت تنها مجری اجرای طرح‌های این چنینی است. وضعیت جایگاهداران کاملا عادی نسبت به روز‌های تعطیل هفته گذشته است، حتی دیروز نیز نسبت به هفته گذشته حداکثر ۳ درصد افزایش مصرف گزارش شده است.در صورت خرابی کارت سوخت چه باید کرد؟او در پاسخ به این سوال که اگر کارتی، شارژ سهمیه‌ای نشده باشد باید چگونه باید اقدام شودد؟ گفت: از نظر سیستمی این امکان وجود ندارد چرا که خودرو‌ها براساس قید نوع خودرو در پشت کارت آن‌ها شناسایی می‌شوند بنابراین امکان ندارد که در تمام خودرو‌ها سهمیه اعمال شود و یک خودرو جا بماند.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: حال اگر به فرض و به هر دلیلی یک نفر کارت سوختش شارژ نشده است می‌تواند با سامانه ۰۹۶۲۷ تماس بگیرد تا مشکل آن را برطرف کنیم. ممکن است فیزیک کارت صدمه دیده باشد و امکان سوخت گیری مهیا نباشد که در این صورت کارت المثنی صادر می‌شود.

وکیل زاده گفت: افرادی که کارت سوخت ندارند ۲ دسته هستند؛ کسانی که درخواست صدور کارت سوخت را داده‌اند و در انتظار تحویل آن هستند که تعداد آن‌ها برابر ۲۴۰ هزار نفر است. شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز روزانه ظرفیت تولید ۳۰ هزار کارت سوخت را دارد در نتیجه زمان تحویل این تعداد نهایت ۱۰ روزه است. دلیل تعلل در صدور کارت این ۲۴۰ هزار نفر ثبت تقاضا برای ۴ میلیون راننده خودرو در ۵ ماه گذشته بوده است.

او ادامه داد: پستچیان برای تحویل کارت سوخت متقاضیان، ۲ بار به درب منازل آن‌ها مراجعه می‌کنند، اگر فردی کارت سوخت خود را دریافت نکرده باشد دلایلی از جمله در منزل حضور نداشتن و یا نبود مدارک برای احراز هویت برای آن‌ها حادث شده است.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیان کرد: تعداد ۷۰۰ هزار کارت سوخت در باجه‌های پستی از سال ۹۳ حضور داشت که با ورود به مرحله جدید این رقم به یک میلیون تا ۹۰۰ هزار رسید. بخشی از این کارت‌های معطله مربوط به سال‌های قبل است.

وی افزود: طبق اعلام قبلی در دسترس رانندگان سایت epolise. ir است که می‌توانند از این طریق به راحتی کارت خود را پیگیری کنند. برای کمک به این رویه به صورت پیامک به افرادی که کارتشان در باجه معطله بودند به آن‌ها باجه پستی که کارت آن‌ها در آن قرار دارد را اطلاع رسانی کردیم که خوشبختانه این روند کاملا مثبت و اثر بخش بود.

خبری: اخبار مهم فناوری روز دنیا

این مقام مسئول بیان کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده باجه‌های پستی امروز که تعطیل است در ارائه خدمت به رانندگان فعال هستند و طبق هماهنگی‌ها با اداره پست جمهوری اسلامی، ساعت حضور این کارکنان عزیز در هفته‌های آینده برای ارائه خدمات سریع‌تر افزایش پیدا خواهد کرد.جزئیات سهمیه بنزین افرادی که چند خودرو دارند / تاکسی های اینترنتی در حیطه وظایف وزارت کشور تعیین تکلیف می‌شوندوی در پاسخ به این سوال که آیا در طرح جدید به هر فرد با هر مقدار خودرو تنها یک کارت سوخت تعلق می‌گیرد؟ گفت: این مصوبه صحیح است، اما در قوانین تبصره‌هایی وجود دارد و کارگروهی با محوریت همین موضوع یعنی مالک چند خودرویی تشکیل می‌شود تا روش محاسبه مصرف بنزین درباره این افراد نیز مشخص شود.

وکیل زاده گفت: در حال حاضر برای هر یک از این خودرو‌ها سهمیه ۶۰ لیتری اعمال شده است تا دستور جدیدی به ما ابلاغ شود. برای خودرو‌های گران قیمت محدودیت سهمیه‌ای وجود ندارد. بیشتر بخوانید: بنزین گران شد مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیان کرد: سهمیه ۴۰۰ لیتری دارندگان تاکسی با بررسی‌ها و آمار پیمایش تاکسی‌ها اعمال شده است. احتمال این که سهمیه این افراد افزایش پیدا کند در آینده مشخص می‌شود.

وی ابراز کرد: تاکسی‌های اینترنتی طبق ضوابط وزارت نفت و مسئولیت این نهاد نیستند اما ما با اتحادیه این سیستم جلساتی را برقرار کردیم تا روند مطلوب تخصیص سهمیه به این تاکسی‌ها مشخص شود. مسئولیت اصلی سیستم تاکسی‌های اینترنتی بر عهده وزارت کشور است. اطلاع رسانی کامل درباره تاکسی‌های اینترنتی از طریق وزارت کشور اعلام خواهد شد.سهمیه بنزین در ابتدای هر ماه تخصیص داده می‌شود/ نوبت بعدی شارژ کارت سوخت، ۶ آذراین مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا در تخصیص بنزین ۳ هزار تومانی هم محدودیت اعمال می‌شود؟ گفت: حین سوختگیری با کارت جایگاهدار خودرو‌ها شناسایی نمی‌شوند و در نتیجه محدودیتی برای سوخت گیری با نرخ ۳ هزار تومان وجود ندارد.

او ادامه داد: قیمت جدید نرخ آزاد بنزین قطعا تاحدودی برای کاهش روند قاچاق تاثیر می‌گذارد، اما به طور کلی این کالا آنقدرهم توانایی قاچاق در ابعاد کلان را ندارد. بر همین اساس تغییر قیمت اولین گام برای جلوگیری و در نهایت پایش‌های بعد از اجرای این طرح به ما کمک می‌کند تا از روند قاچاق جلوگیری کنیم.

وکیل زاده گفت: قاچاق روزانه ۲۰ میلیون لیتر صحیح نیست و طبق بررسی‌ها این رقم‌ها همگی اشتباه است، طرح سهمیه بندی بنزین منجر به کاهش ۱۰ درصدی استفاده بی رویه می‌شود.

این مقام مسئول در پایان شارژ هر کارت سوخت را ساعت ۲۴ اولین روز هر ماه اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی پورشه کیمن ۷۱۸ مدل ۲۰۱۷

تابناکتابناک1 روز قبل
«پورشه کیمن ۷۱۸ / Porsche ۷۱۸ Cayman» نسل جدید از مدل کیمن یا باکستر برای پورشه است که به اختصار با نام پورشه ۷۱۸ هم شناخته می‌شود. کار تولید این نسل جدید از کیمن از سال ۲۰۱۶ کلید خورد و در میان تغییرات زیادی که در آن ایجاد کردند، مهم‌ترین تغییر، برداشتن موتور شش سیلندر خطی و گذاشتن یک موتور چهار سیلندر خطی به جای آن بود. اما پورشه توانست با وجود کاهش دادن سیلندرها، قدرت تولیدی خودرو را افزایش بدهد که این مسئله جالبی در علم بهره‌وری قدرت موتور است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۷ از این خودرو به صورت کامل نقد و بررسی می‌شود.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

دانگ فنگ و یک کراس اوور ۱۳ هزار دلاری! (+تصاویر)

27+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم که با حضور عباس ملکی قائم مقام ایران خودرو و همچنین تعدادی از مدیران ایران خودرو دیزل برگزار شد از زحمات مهدی یونسیان مدیر عامل سابق ایران خودرو دیزل تجلیل و محمد زالی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی شد. وی تاکید کرد: شرکت‌های خودرویی در دو سال گذشته شرایط سختی را سپری کردند، اما بعضی از شرکت‌ها همچون ایران خودرو دیزل توانستند پابرجا بمانند. مدیر عامل جدید ایران خودرو دیزل نیز در همین رابطه گفت: باید ایران خودرو دیزل به شرکتی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود. زالی با اشاره به سخنان یونسیان در خصوص پابرجا ماندن شرکت ایران خودرو دیزل در شرایط سخت افزود: دیگر نمی‌توان با این منطق ایران خودرو دیزل را هدایت کرد بلکه باید علاوه بر بازار‌های داخلی چشممان به صادرات و بازار‌های خارجی باشد. محمد زالی پیش از این مدیر شرکت ایپکو (تحقیق و طراحی موتور) ایران خودرو بود.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارشوی گفت: بررسی‌های اولیه ماموران حاکی از آن بود که متهم با توقف خودرو خود و جلوگیری از تردد خودرو‌های دیگر باعث انسداد اتوبان شهید باقری شده بود. رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجاپلیس فتا: ایمیلی در Gmail، Yahoo, hotmail نداریمرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال ایمیل تحت نام و نشان پلیس فتا گفت: هیچ‌گونه ایمیلی در Gmail , Yahoo, hotmail و دیگر موارد نداریم. سرهنگ علی‌محمد رجبی با اشاره به ارسال ایمیل تحت نام و نشان پلیس فتا در روز‌های اخیر افزود: ارسال این ایمیل‌ها از سوی پلیس فتا نبوده است و شهروندان فریب این دست ایمیل‌ها را نخورند. سرهنگ رجبی یادآور شد: راهکار‌های تشخیص اصالت ایمیل‌های ارسالی در سایت پلیس فتا موجود است و شهروندان می‌توانند با مطالعه این مبحث اطلاعات خوبی کسب کنند. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به هموطنان عزیز توصیه کرد: در صورت مواجهه و دریافت تماس‌های مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا www. Cyberpolice. ir پیوند مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.

نظرها

اخبار بیشتر