با تدابیر لازم نگرانی‌های مردم را مرتفع می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

با تدابیر لازم نگرانی‌های مردم را مرتفع می‌کنیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سخنگوی دولت: با تغییر نرخ سوخت، افزایش قیمت سایر اقلام که نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد می‌کند کنترل می‌شود.
با تدابیر لازم نگرانی‌های مردم را مرتفع می‌کنیم - 0

آقای علی ربیعی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازی خیریه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: براساس تصمیم دولت، مقرر شد به ۱۸ میلیون خانوار کمک شود.

وی با بیان این که درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت، به بودجه جاری کشور یا تملک و یا دارایی نمی‌رود، گفت: این تصمیم درست، برای اصلاح ساختار بودجه بوده است.

سخنگوی دولت با اشاره به این که سال‌ها اقتصاددان‌های مختلف در خصوص یارانه‌های پنهان صحبت می‌کردند، افزود:، اما بعضی‌ها در خصوص زمان اجرای اصلاح ساختار بحث داشتند.

آقای ربیعی با بیان این که اصلاح ساختار دردناک است، گفت:، اما این اصلاح، آثار مثبت خود را در میان مدت نشان خواهد داد.

وی با اشاره به تصمیم درستی که دولت اتخاذ کرده تا بر روی زندگی مردم اثرگذار نباشد، افزود: هم اصلاح ساختار صورت گرفته و هم درآمد ناشی از افزایش قیمت سوخت، به سمت حدود ۶۰ میلیون نفر از طبقات متوسط و پایین جامعه سرازیر می‌شود تا به معیشت آنان کمک شود.

سخنگوی دولت گفت: فکر می‌کنم تصمیم درستی اتخاذ شده و تلاش ما بر این است افرادی که خارج از این تصمیم مانده‌اند به ما اجازه خواهند داد که وضعیت آنان را بررسی کنیم.

آقای ربیعی افزود: این افراد می‌توانند در آینده به ۶۰ میلیون نفر اضافه شوند و هیچ جای نگرانی نیست چرا که هم هزینه این افراد ذخیره است و اگر در آینده کسی اضافه شود مشکلی در پرداخت نخواهد بود.

وی اضافه کرد: این که ما پول را در جهت معیشت مردم ببریم، از این جهت بود که هم اصلاح ساختار انجام دهیم، هم از قاچاق سوخت جلوگیری کنیم همچنین صرفه جویی کنیم ضمن اینکه در دوران تحریم، باید از اقشار کم درآمد و پایین جامعه حمایت کنیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: ​این طرح در کنار کنترل تورم است، ​ چرا که افزایش قیمت تاکسی، افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی و قیمت حمل و نقل را نخواهیم داشت. خانواده و جامعه دو عنصر اصلی در پیشگیری از اعتیاد هستند سخنگوی دولت، خانواده و جامعه را دو عنصر اصلی در پیشگیری از اعتیاد بیان کرد و گفت: بخش اعظمی از مقابله با آسیب‌های اجتماعی، متکی بر جریان‌های اجتماعی، خانواده و جامعه است.

آقای علی ربیعی افزود: مطالعات نشان می‌دهد افزایش نشاط اجتماعی، ​ هم پیشگیری و هم درمان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اهتمام ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقابله با این بلای خانمان سوز و شهید دادن در این راه گفت: بحث‌های درمان و بحث‌های آموزش فنی و حرفه‌ای نیز در این مسیر در دستور کار این ستاد قرار دارد.

سخنگوی دولت با بیان این که دولت به رویکرد جامعه محور برای مقابله و درمان اعتیاد و گسترش این اقدامات اهتمام دارد، افزود: امروز این مسابقه، بخشی از این برنامه هاست.

آقای ربیعی در خصوص بازی روز گذشته تیم ملی فوتبال ایران در مقابل عراق نیز گفت: به نظرم تیم ملی خوب بازی کرد چرا که فشار روانی زیادی بر روی بازیکنان بود.

وی با بیان این که ما روی بدشانسی باختیم افزود: تیم ملی خوب عمل کرد فکر می‌کنم به جام جهانی برویم.

سخنگوی دولت در خصوص حمایت‌های دولت از تیم ملی گفت: حتما برای این که نگرانی سر مربی تیم ملی رفع شود دولت حمایت خواهد کرد و فدراسیون فوتبال حقوق وی را حتی تا سه ماه آینده پرداخت کرده است.

آقای ربیعی با بیان این که باخت تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل عراق یک شوک بود، افزود: حتما به جام جهانی خواهیم رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

گل استثنایی سوارز که قوانین فیزیک را نقض کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. شب گذشته در ادامه هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا میزبان مایورکا بود. در دقیقه ۴۳ بازی در حالی که بازی با نتیجه سه بر یک به سود بارسا در جریان بود، فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. بارسلونا با هت تریک لیونل مسی توانست با نتیجه ۵-۲ بر مایورکا پیروز شود. گل زیبای سوارز را تماشا کنید.

استراماچونی با استقلال فسخ کرد

مهرمهر1 روز قبل

زیباترین گل سال در نیوکمپ + عکس و فیلم

الفالف1 روز قبل
در شبی که مسی از توپ طلای ششم خود رونمایی کرد و موفق به ثبت یک هت تریک دیگر نیز شد، زیباترین گل بازی را لوئیس سوارز به ثمر رساند. یک گل پشت پای استثنایی که از حالا یکی از نامزدهای جایزه پوشکاش خواهد بود. ستاره اروگوئه‌ای پشت به دروازه بود اما در یک لحظه تصمیم گرفت با پشت پا به توپ ضربه بزند تا یکی از زیباترین گل‌های سال به ثبت برسد. این چهارمین گل بارسا به مایورکا بود و سوارز تعداد گل هایش را به ۱۳۹ رساند. به این ترتیب سوارز حالا به تمام ۲۸ تیمی که در لالیگا برابرشان به میدان رفته موفق به گلزنی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر