کمبود بنزین نداریم/عدم استقبال مردم از فراخوان ضدانقلاب در مشهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
کمبود بنزین نداریم/عدم استقبال مردم از فراخوان ضدانقلاب در مشهد

کمبود بنزین نداریم/عدم استقبال مردم از فراخوان ضدانقلاب در مشهد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: ظرفیت همه جایگاه‌های سوخت به صورت کامل بوده و هیچ کمبودی در حوزه بنزین نداریم.

حسن جعفری، رئیس قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان، امروز در نشست خبری قرارگاه استانی سوخت در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی، اظهار کرد: طرح سهمیه‌بندی بنزین که یک تصمیم ملی و مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا است، در ساعت ۲۴ ابلاغ شد. این تصمیم ملی است و سران سه قوه به این نتیجه رسیدند که این اتفاق رخ دهد. تمام ارکان نظام به این نتیجه رسیدند که بهترین شرایط و زمان برای اجرای طرح این این زمان است.

وی با بیان اینکه این طرح چند هدف داشت، عنوان کرد: هدف عمده حمایت از معیشت مردم مخصوصا خانواده‌های کم‌درآمد است که بنا بر تاکید ریاست‌جمهور به مردم تعلق خواهد گرفت و در فرایندی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. هدف دیگر کنترل فزاینده مصرف سوخت است، به صورت متوسط سالانه ۱۰ درصد افزایش مصرف بنزین را در کشور داشتیم که نگران‌کننده بود. آلودگی هوا و جلوگیری از قاچاق نیز از اهداف دیگر است.

جعفری افزود: نکته قابل تامل این است که این طرح صرفا برای یک فرآورده سوختی و آن هم بنزین است و سایر فرآورده‌های سوختی را شامل نمی‌شود. از زمان ایجاد و اعلام اجرای طرح با درایت، موقعیت‌شناسی، صبوری و همراهی مردم، هیچگونه دغدغه‌ای در حوزه استان نداشتیم و تا این ساعت این طرح به خوبی اجرا شده است. بستر اجرای طرح از قبل پیش‌بینی شده و همه تمهیدات مدنظر را بررسی کردیم. کلیه دغدغه‌های احتمالی در حوزه‌های مختلف رصد شد و خدمتگزاران مردم با آمادگی کامل این طرح را اجرا کردند.

رئیس قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان بیان کرد: ظرفیت همه جایگاه‌های سوخت به صورت کامل بوده و هیچ کمبودی در حوزه بنزین نداریم. هیچ ‌نگرانی در این رابطه وجود ندارد و هر ۲۸۰ جایگاه سوخت استان به اضافه ۷۲ جایگاه سوخت مشهد، آمادگی لازم را دارند و فعال هستند که سرویس‌دهی مطلوب و مناسب را ارائه کنند. با کمک شرکت نفت آمادگی لازم برای سرویس‌دهی در حوزه‌های مختلف وجود دارد. به منظور تسهیل برای خودروهای دوگانه‌سوز، جایگاه‌های CNG فعال هستند و دغدغه‌ای وجود ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برای رفاه و اطلاع‌رسانی بنرهایی در جایگاه‌ها نصب شده که به سوالات مراجعه‌کنندگان پاسخ داده می‌شود. استان خراسان رضوی نیز به عنوان اولین استان فراخوانی داده تا کارت‌های سوختی که رمزش فراموش شده، رمزگشایی شود و طی اطلاع‌رسانی صورت گرفته کسانی که رمز کارت سوختشان دچار مشکل شده بود مراجعه کردند، این سرویس در استان داده شده و استقبال مردم نیز خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌هایی در ارتباط با کمبود کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی مطرح شده اما همه کالاها ذخیره‌سازی شده و دغدغه‌ای نداریم، تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار دو روز قبل تشکیل شده و این مباحث را رصد کردیم، فردا نیز ستاد تنظیم بازار تشکیل می‌شود و هر مطلبی را رصد می‌کنند. سازمان‌هایی که در این راستا دخیل و خدمات‌رسان بوده، آماده‌باش و در حال فعالیت هستند. تدابیر لازم برای وفور کالاها در فروشگاه‌ها و در دسترس بودن برای مردم، اتخاذ شده‌ و نگرانی وجود ندارد.

افزایش قیمت در کالاهای اساسی قابل قبول نیست

جعفری خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مخصوصا در کالاهای اساسی قابل قبول نیست، با متخلفان برخورد فوری و در صحنه صورت می‌گیرد. گشت‌های نظارتی مشترک با پرسنل صمت، بازرسی اتاق اصناف و تعزیرات به صورت ویژه فعال هستند، مردم هرگونه گران‌فروشی یا احتکار احتمالی را به حوزه‌های مربوطه اطلاع‌رسانی کنند که بلافاصله رسیدگی می‌شود.

رئیس قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان اضافه کرد: در حوزه پایانه‌های برون‌شهری و تاکسی‌های خطی نگرانی‌هایی وجود داشت که با به کارگیری ظرفیت‌های حوزه حمل و نقل عمومی، در این رابطه نیز تمام تدابیر اتخاذ شده و مشکلی نداریم. فردا در حوزه معاونت عمرانی استانداری جلسه خاصی در خصوص ساماندهی مشکلات احتمالی برگزار می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در کل کشور ۷۶۰ هزار قطعه کارت سوخت در پست وجود دارد که مردم باید برای تحویل مراجعه کنند. برای تسهیل در روند اعطای کارت‌های سوخت، امروز اداره پست باز بوده و شیفت ویژه داشته است. در سایر روزها نیز به صورت شیفت ویژه خدمات‌رسانی در تحویل انجام خواهد گرفت.

۵ مورد فراخوان اعتراض در مشهد در پی افزایش قیمت بنزین

وی با بیان اینکه علیرغم آرامش موجود بین مردم، شبکه‌های ضد انقلاب و فریب‌خورده تلاش می‌کنند تا با پخش عکس‌ها و فیلم‌های جعلی افکار عمومی را تحریک کنند، عنوان کرد: با هشیاری مردم تاکنون مورد امنیتی در استان نداشتیم. آمادگی لازم را داریم. آنها به اهداف خود نرسیدند، مردم گول تبلیغاتشان را نخورند. فراخوان‌های متعدد و متنوعی را مطرح می‌کنند که هیچ کدام مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. اگر نقطه‌نظر یا اعتراضی وجود دارد، از مجاری قانونی بیان کنند. معاندین و ضد انقلاب بسیار مایوس شدند و با این فراخوان‌ها به دنبال جبران ناکامی خود هستند.

جعفری افزود: تاکنون ۵ مورد فراخوان در مشهد صورت گرفته است. ضد انقلاب در فضای حقیقی به دنبال این هستند که تبدیل به واقعیت حقیقی شود نه مجازی. در فضای حقیقی مردم استقبال نکردند. در ساعت ۳ نیز فراخوان تجمع بود اما اتفاقی نیفتاد. همه ارکان امنیتی در آمادگی لازم به سر می‌برند و برخورد با هرگونه حرکت اعتراضی، اقناعی و توجیهی خواهد بود.

سهمیه آبان ماه تا ۶ ماه محفوظ می‌ماند

رئیس قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان بیان کرد: سهمیه آبان ماه کلیه افرادی که کارت سوخت دارند یا هنوز تحویل نگرفتند به صورت اتوماتیک به حسابشان واریز می‌شود، بنابراین نباید دغدغه‌ای در این راستا وجود داشته باشد، این سهمیه ۶ ماه نیز محفوظ می‌ماند. افرادی که کارت سوخت ندارند در فرجه تعیین شده مراجعه کنند اما نگرانی نداشته باشند زیرا سهمیه آنان واریز شده و ماندگار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که رسانه‌ها در حوزه آگاه‌سازی اذهان عمومی در ارتباط با این طرح ملی اقدام و کمک کنند تا این طرح که روند خود را بسیار خوب طی می‎‌کند، به نحو مطلوبی به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: انتظار داریم مشکلات روند اجرای طرح و انتظارات مردمی را به مسئولان منعکس کنند تا مسائل را حل کنیم، برای مردم دغدغه‌ای وجود نداشته باشد و واقعیت‌های جنگ اقتصادی و شرایط تحریم نفتی برای مردم بیشتر تبیین شود که از شرایط مطلع باشند و همکاری و همراهی ویژه‌ای را انجام دهند. همه اعضای قرارگاه و مسئولان در حوزه‌های مختلف خدمات‌رسانی اقتصادی و عمرانی در آمادگی کامل به سر می‌برند تا تمام دغدغه‌ها را در اسرع وقت اعلام کنند.

سهمیه جدید یارانه ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده واریز خواهد شد

جعفری درخصوص افزایش میزان یارانه‌های نقدی گفت: جامعه هدف در حوزه این طرح ۱۸ میلیون خانوار هستند که قریب به ۶۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند. به خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان تعلق می‎‌گیرد و این مازاد بر سهمیه قبلی است که دریافت می‎‌کردند، این رقم ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. در این خصوص کمیته امداد و بهزیستی خاص‌تر دیده می‌شوند.

رئیس قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان در خصوص افزایش کرایه‌ها، تصریح کرد: هیچ مجوزی برای افزایش کرایه‌های درون‌شهری به دستگاهی داده نشده و همه غیر قانونی است و شاید برخی بخواهند سوءاستفاده کنند. برای تاکسی‌های بین شهری، درون‌شهری و اینترنتی سهمیه در نظر گرفته شده، بنابراین مجوزی برای افزایش قیمت نداریم. برای حمل و نقل عمومی به این دلیل که ‌گازوییل گران نشده هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دغدغه‌ای برای حمل و نقل عمومی وجود ندارد. ابلاغی برای افزایش سایر فرآورده‌های نفتی اعلام نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.

نظرها

اخبار بیشتر