«از هر پنج جوان یک نفر قربانی قلدری است»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. فرهنگ
«از هر پنج جوان یک نفر قربانی قلدری است»

«از هر پنج جوان یک نفر قربانی قلدری است»

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
قلدری می‌تواند اثرات مخربی بر عزت نفس و سلامت روان جوانان داشته باشد.

به گزارش جام نیوز به نقل از ایندیپندنت فارسی، در گزارش جدید یکی از سازمان‌های خیریه آمده در ۱۲ ماه گذشته، از هر پنج جوان یکی دچار قلدری شده است.

در این گزارش از تجربه‌ بیش از ۲۳۰۰ جوان ۱۲ تا ۲۰ ساله در مورد قلدری پرسیده‌اند.

نتایج این بررسی نشان می‌دهد در سالی که گذشت در بریتانیا از هر پنج جوان یکی دچار قلدری شده و از هر ۱۰ نفر یکی می‌گوید هر روز این اتفاق برایش می‌افتد.

یک سوم پاسخ‌ دهندگانی که دچار قلدری شده‌اند گفته‌اند به خاطر این واقعه فکر خودکشی به سرشان زده و ۴۱ درصد از آنان گفته‌اند به این دلیل دچار اضطراب شده‌اند.

به علاوه، ۸۶ درصد از جوانانی که مورد قلدری واقع شده‌ بودند گفته‌اند این ماجرا بر اعتماد به نفس‌شان اثر بدی گذاشته و ۶۵ درصد نیز گفته‌اند این اتفاق بر زندگی اجتماعی‌شان تأثیر منفی گذاشته است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

این مطالعه نشان می‌دهد که قلدری کلامی شایع‌ترین نوع قلدری است و طرد فرد از گروه، ارعاب و حمله جسمی در رده‌های بعدی است.

خانم لانگفید گفت «این که یکی از هر پنج کودک نوعی از خشونت قلدری را تجربه کرده نگران‌کننده است. نظرسنجی مؤسسه برچسب‌ها را رها کن نشان می‌دهد قلدری به زندگی صدها هزار کودک آسیب می‌زند.»

هم‌چنین نتایج این مطالعه نشان می‌دهد ۵۹ درصد از جوانانی که به قلدری اعتراف کرده‌اند گفته‌اند این کار را کرده‌اند چون آن شخص «حقش بوده» یا چون از او خوششان نمی‌آمده است.

نتایج یک تحقیق دیگر نشان می‌دهد: از هر پنچ کودک یک نفر بعد از قرار گرفتن در معرض قلدری در مدرسه بفکر خودکشی افتاده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

نظرها

اخبار بیشتر