۱۱ زخمی در انفجار بمب صوتی در جنوب عراق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
۱۱ زخمی در انفجار بمب صوتی در جنوب عراق

۱۱ زخمی در انفجار بمب صوتی در جنوب عراق

مهرخبرگزاری مهر |
منابع عراقی از زخمی شدن چند نفر در پی انفجار یک بمب صوتی در الناصریه واقع در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، منابع عراقی از زخمی شدن چند نفر در پی انفجار یک بمب صوتی در الناصریه واقع در جنوب این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش، یک منبع امنیتی شامگاه جمعه اعلام کرد که در پی انفجار بمب صوتی نزدیکی میدان الحبوبی در مرکز الناصریه ۱۱ نفر زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) لایحه «قانون مجوز دفاع ملی» این کشور برای سال ۲۰۲۰ را تصویب کرد؛ لایحه‌ای که در آن تحریم‌هایی علیه ترکیه و روسیه در نظر گرفته شده است. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» قانونگذاران آمریکایی با ۳۷۷ رای موافق و ۴۸ رای مخالف این لایحه را تصویب کرد تا برای تایید نهایی به مجلس سنای این کشور برود. این لایحه که جزئیات بودجه پنتاگون برای سال آینده میلادی را مشخص می‌کند، خواستار تحریم‌های اجباری بر خطوط انتقال نفت‌و‌گاز روسیه [به اروپا] و ممنوعیت همکاری‌های نظامی و مستقیم ارتش آمریکا با روسیه شده است. لایحه ترامپ برای ایجاد یک نیروی نظامی فضایی با بودجه ۷۱٫۵ میلیارد دلاری نیز در این طرح گنجانده شده است. دو منبع دموکرات در کنگره ایالات متحده نیز می‌گویند در لایحه بودجه نظامی این کشور، شرطی برای دولت‌هایی مانند ریاض که خواستار ساخت نیروگاه اتمی توسط آمریکا در کشورهایشان هستند، گنجانده شده است.
رکنارکنا1 روز قبل
برخی از پزشکان در راستای مهار این بیماری، افراد را به تزریق واکسن آنفلوانزا به عنوان یکی از عوامل پیشگیری ترغیب می‌کنند. تزریق واکسن آنفلوانزا در آمریکاجان اس. با این حال براساس تحقیقات انجام شده در این باره، واکسیناسیون آنفلوانزا در تعدادی از کشور‌های منطقه اروپا رو به کاهش بوده است. عرفانی ضمن رد ادعای ممنوعیت توزیع واکسن آنفلوانزا در کشور‌های اروپایی و غربی، تصریح کرد: ممنوعیت تزریق واکسن آنفلوانزا به‌ویژه در افراد بزرگسال به هیچ وجه درست نیست و هیچ منعی در زمینه تزریق این واکسن برای بزرگسالان وجود ندارد. طبق آنچه در بالا ذکر شد، می‌توان چنین نتیجه گرفت که ادعای ممنوعیت توزیع و تزریق واکسن آنفلوانزا در کشور‌های اروپایی و غربی صحت ندارد و تنها میزان تقاضا در آن‌ها به دلایلی که بیان شد، کاهش یافته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
آنگ سان سوچی مدعی شد، پرونده‌ای که علیه میانمار به دیوان کیفری بین‌المللی ارائه شده، «ناکامل و گمراه‌کننده» است. به گزارش خبرگزاری رویترز، این اظهارات از سوی سوچی در جلسات استماع پرونده‌ای بیان شد که از سوی گامبیا علیه کشتار مسلمانان روهینجایی توسط ارتش میانمار تنظیم شده است. سوچی افزود: گامبیا تصویری ناکامل و گمراه کننده از وضعیت واقعی در راخین ارائه کرده است. رهبر میانمار خاطرنشان کرد، چندین مورد بیرون راندن جمعی مردم که در جنگ‌های بالکان در دهه ۱۹۹۰ میلادی صورت گرفت، نسل‌کشی شناخته نشد. وی افزود، وقایعی که در راخین رخ داد به «قرن‌ها پیش» بازمی‌گردد و گامبیا توصیف درستی از این مساله ارائه نکرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تازه‌ترین گزارش خود با اشاره به شیوع گسترده سوءتغذیه در منطقه آسیا و اقیانوسیه، تأکید دارد که برای به‌صفر رساندن گرسنگی طی دهه آتی، لازم است که هر ماهه ۳ میلیون نفر از ساکنان منطقه آسیا و اقیانوسیه از سوءتغذیه رهایی یابند. آمارها نشان می‌دهند که هم‌ اکنون حدود ۵۰۰ میلیون نفر از ساکنان منطقه آسیا و اقیانوسیه از سوءتغذیه رنج می‌برند. بر این اساس، فائو خواهان اقدام فوری کشورها برای رسیدگی به مسئله گرسنگی و سوءتغذیه در تمامی اشکال آن است. سوءتغذیه حاد و مزمن کودکان، گرسنگی پنهان به همراه چاقی فزایندهتازه‌ترین آمارهای درج شده در این گزارش درباره گرسنگی که شامل کمبود ریزمغذی‌ها یا همان گرسنگی پنهان و سوءتغذیه مزمن کودکان است، نشان می‌دهد که «شیوع سوءتغذیه حاد و مزمن در منطقه آسیا و اقیانوسیه همچنان بالا است. سوءتغذیه مزمن در اکثر کشورهای این منطقه از ۲۰ درصد فراتر رفته است.

نظرها

اخبار بیشتر