فیلم/ برتری آرژانتین مقابل برزیل با گل مسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف

فیلم/ برتری آرژانتین مقابل برزیل با گل مسی

الفخبرگزاری الف |
دیدار دوستانه آرژانتین و برزیل در ریاض عربستان با تک گل مسی با برتری آرژانتین خاتمه یافت.

در ادامه بخوانید

لنزهای «هوشمند» سلامت چشم شما را هم زیر نظر می‌گیرند

همشهریهمشهری1 روز قبل
مانند یک لنز تماسی نرم معمولیلی می‌گوید لنزهای هوشمند طوری طراحی شده‌اند که مانند لنزهای نرم تماسی معمول کوچک، نرم و انعطاف‌پذیر باشند، و باعث تحریک چشم، ناراحتی ناشی از گرم شدن یا هر کاهشی در میدان دید نشوند. در این روش چندین لایه مدار الکترونیکی ظریف با یک خمیر بسیار نازک به لبه بیرونی لنز افزوده می‌شود. آیا لنزهای هوشمند ایمن هستند؟ لی می‌گوید در آزمایش روی خرگوش‌ها و یک داوطلب انسانی که برای ۱۰ دقیقه لنز را در چشمش گذاشت، قابلیت ماندن لنز در چشم و کارکرد سیستم شارژ بی‌سیم آن نشان داده شد. اما این پژوهشگران قبول دارند محدودیت‌های ارزیابی ایمنی‌شان از این لنز هوشمند را قبول دارند و یادآور می‌شوند که هنوز کارآزمایی‌های بالینی بزرگ برای این لنز برنامه‌ریزی نشده است. بنابراین هنوز راه درازی تا قرار گرفتن این لنز هوشمند در دسترس عموم باقی است.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مرتضی براری در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر یزد با اشاره به اینکه پیشرفت در هر دو ظرفیت بالقوه پارک‌های فضاپایه، موجب پیشرفت اقتصادی کشور خواهد شد، اظهار کرد: امروزه گردشگری با شاکله فضایی مورد توجه اغلب کشورهای در حال توسعه قرار گرفته و ایران به واسطه آسمان پاک و صاف به ویژه در مناطق بیابانی، ظرفیت این را دارد که به عنوان منطقه‌ای برای جذب گردشگر و گردشگران خاص نجوم انتخاب شود. وی افزود: امروزه پیاده سازی ظرفیت‌های فضا در زمین جذابیت خود را دارد و در تلاش هستیم که بتوانیم قابلیت‌های فضا را در زمین شبیه‌سازی و بتوانیم در این عرصه به ترویج فناوری فضایی کمک کنیم. رییس سازمان فضایی کشور تاکید کرد: درصدد هستیم که تصدی‌گری دولت در بخش فضایی کمتر شود و فضا و بستر برای ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت‌های فضایی فراهم شود. وی تاکید کرد: امیدواریم نهادها، افراد و مسئولان با همکاری یکدیگر بتوانند این بسترسازی را برای جذب گردشگر و علاقه مندان به آسمان و نجوم فراهم کنند تا فرصتی برای رونق اقتصادی و گردشگری ایجاد شود.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
اما دیدار مقابل لورکوزن از جنبه دیگری نیز برای مائوریتسیو ساری اهمیت دارد. او تا به حال در ۲۱ بازی اروپایی در تیم‌های مختلف مغلوب نشده و اگر یوونتوس بتواند در بازی امشب امتیاز بگیرد، سرمربی ایتالیایی از این حیث رکوردشکنی خواهد کرد. مائوریتسیو ساری در این رابطه گفت: "۲۱ بازی بدون شکست در در اروپا؟ من جایی خواندم که ۲۲ بازی طولانی‌ترین رکورد شکست ناپذیری در بازی هایی اروپایی است. اگر بازیکنان در دیدار مقابل لورکوزن برنده نشوند، من آنها را می‌کشم. بی شک خاطره انگیزترین دیدار برای من در رقابت‌های اروپایی، پیروزی فصل قبل در فینال لیگ اروپا روی نیمکت چلسی مقابل آرسنال است. "

نظرها

اخبار بیشتر