توزیع درآمد ۳۰ هزار میلیاردی افزایش قیمت بنزین بین مردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اقتصادی
توزیع درآمد ۳۰ هزار میلیاردی افزایش قیمت بنزین بین مردم

توزیع درآمد ۳۰ هزار میلیاردی افزایش قیمت بنزین بین مردم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ٢٩ تا ٣٠ هزار میلیارد تومان درآمد از طرح افزایش قیمت بنزین خواهیم داشت. ۳ تا ۴ هزار میلیارد نیز برای صادرات پیش بینی کرده ایم.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: ما ١٠ درصد افزایش حقوق را به ٢٠ درصد برگرداندیم و با همین منابع بودجه سعی کردیم پاداش بازنشستگان را بدهیم.

نوبخت با تاکید بر اینکه ما باید منابع جدیدی را شناسایی میکردیم، افزود: احکام قانونی به ما اجازه میداد از یارانه‌های سوخت استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه ما باید قیمت سوخت رو با قیمت سایر کالاها مقایسه کنیم، اظهار داشت:

یک گام به سمت قیمت واقعی سوخت حرکت کردیم. مهم این است ما منابع حاصل از این درآمد را چه کنیم.

نوبخت با اشاره به ابلاغیه‌ای از دفتر مقام معظم رهبری به سازمان برنامه بودجه برای اصلاح ساختار بودجه ارسال شد، افزود:

١٣٠٠هزار میلیارد یارانه پنهان داشتی اما ما اکنون درباره ٣٠هزار میلیارد تصمیم میگیریم.

وی اضافه کرد: این ٣٠هزار میلیارد تومان در شورای عالی اقتصادی که به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد به بحث گذاشته شد. ما در راستای هدف تقویت معیشت خانوارها این اقدام را انجام دادیم. تمامی این وجوه در یک حساب خاص که برای همین کار تعریف شده جمع می‌شود بدون اینکه به بودجه عمومی وارد شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه مجلس مسر است دولت حدود ٢۴-٢۵ میلیون نفر را از یارانه حذف کند، اظهار داشت: ١٨ تا ١٩ میلیون خانوار را باید تحت حمایت قرار دهیم ما کف آن را در نظر گرفته‌ایم. اگر مشخص شد کسی باید یارانه دریافت میکرد و نکرده است از همین زمان شروع برای آن مبلغ یارانه محاسبه می‌شود.

نوبخت افزود: حدود ۶٣-۶۴ میلیون لیتر در روز بنزین سهمیه‌ای میدهیم. از حدود ٩٠ میلیون لیتر در روز عمده آن سهمیه‌ای توزیع می‌شود. ٢٩ تا ٣٠هزار میلیارد تومان درآمد از طرح افزایش قیمت بنزین خواهیم داشت. ۳ تا ۴ هزار میلیارد نیز برای صادرات پیش بینی کرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر