مبارزه با قلدرها با جوراب‌های لنگه به لنگه؛ از بریتانیا تا ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
مبارزه با قلدرها با جوراب‌های لنگه به لنگه؛ از بریتانیا تا ایران

مبارزه با قلدرها با جوراب‌های لنگه به لنگه؛ از بریتانیا تا ایران

همشهریخبرگزاری همشهری |
هر کشوری با برگزاری روز جوراب‌های لنگه به لنگه هدف متفاوتی را دنبال می‌کند. این روز در مدارس لندن با هدف مبارزه با قلدری و زورگویی برگزار می‌شود. این در حالی است که در ایران، چند ماه پیش فقط پوشیدن آنها مد شده بود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در بریتانیا یازدهم تا پانزدهم نوامبر هفته‌ ضد قلدری و مبارزه با زورگویی نام‌گذاری شده است و بسیاری از کودکان و جوانان بریتانیایی با جوراب‌های لنگه به لنگه به مدرسه می‌روند تا برای تفاوت‌ها و قضاوت نشدن‌ها و احترام به فردیت انسان‌ها گامی برداشته باشند.

کاربران بسیاری معتقدند Odd Socks Day علاوه بر این‌که جنبه سرگرمی دارد، فرصتی است برای تشویق مردم به بیان نظر و عقیده خود و تجلیل از فردیت و آنچه همه ما را منحصر به فرد می‌کند.

برخی کاربران عنوان می‌کنند در ایران پوشیدن جوراب تابه‌تا خارج از عرف دانسته می‌شود و دیگران از مشاهده شخصی با جوراب‌های لنگه به لنگه برداشت‌های متفاوتی دارند. این رفتار در سوئد در میان دانش‌آموزان تبدیل به عادت هفتگی شده است و چند روز از هفته جوراب‌های لنگه به لنگه می‌پوشند. این امر بدین معناست که تقریبا این اتفاق به یک موضوع عادی تبدیل شده است و مناسبتی نیست. حتی دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی پایین کوچک‌ترین واکنشی به پوشش همکلاسی‌هایشان ندارند. گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مجازی معتقدند کودکی سن بسیار مناسبی است برای این‌که فرد بیاموزد زندگی سالم و صحیحی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، در تقویم استرالیا نیز روز جوراب‌های لنگه به لنگه وجود دارد و هدف از پوشیدن این مدل جوراب‌ها این است که نشان دهند کسانی که برای سلامت روان خود تلاش می‌کنند تنها نیستند و همه ما یک روز عجیب در زندگی‌مان داریم. این روز از سال ۲۰۱۳ در قالب یک کمپین ملی سلامت روان برگزار می‌شود.وقتی جوراب‌های لنگه به لنگه مد می‌شود

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

در ایران، چند ماه پیش عکس‌هایی از جوراب‌های لنگه به لنگه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد اما نه با هدف آموزشی و مبارزه با قلدری. پوشیدن جوراب‌های لنگه به لنگه و انتشار عکس‌های مربوط به آن در شبکه‌های اجتماعی صرفا بیانگر مد شدن این دسته از جوراب‌ها در ایران بود که از قضا با استقبال بسیاری از افراد نیز مواجه شد، طوری که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی مجازی در واکنش به آن عنوان کردند حیف شد که جوراب‌های لنگه به لنگه خود را دور انداختند، چراکه هیچ‌وقت حتی حدس هم نمی‌زدند روزی مد شود.

بسیاری از کاربران از این جوراب‌های لنگه به لنگه استقبال کردند و آن را جذاب خواندند. در مقابل عده‌ای از کاربران آن را مدی بی‌محتوا و دارای عدم هارمونی لازم دانستند و عنوان کردند که اگر جایی ببینند فکر می‌کنند شخص اشتباهی در انتخاب لنگه جوراب خود کرده است. کد خبر ۴۶۳۳۰۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
داستان این تصویر جدید اما کمی متفاوت است: ماجرای ازدواج مجدد مهدی پاکدل با رعنا آزادی ور از کجا شروع شدو حالا انتشار عکسی از مهدی پاکدل در کنار رعنا آزادی ور بازیگر کشورمان ماجراهایی از ازدواج مجدد آقای بازیگر را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت و باعث شکل گیری حواشی تازه‌ای پیرامون مهدی پاکدل شد. این خبر توسط مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور تا به این لحظه نه تکذیب شده است و نه تایید. البته این اولین بار نیست که مهدی پاکدل با حواشی ازدواج مجدد دست و پنجه نرم می‌کند. جدایی پرحاشیه بهنوش طباطبایی از مهدی پاکدلبهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل در ۱۳۸۹ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟ و حالا پس از شایعاتی که سال گذشته درباره ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی منتشر شد، با انتشار این عکس جدید نوبت به مهدی پاکدل رسیده است که شایعه ازدواج مجددش با رعنا آزادی ور، ورد زبان‌ها شود.
رکنارکنا1 روز قبل
احسان خاکزاد ادامه داد: با توجه به اینکه این کارگردان قرار بود در مازندران سریال بسازد برنامه ریزی شده بود که در یکی از روز‌های حضور خود در مازندران با موکل من دیدار داشته باشد. وکیل مدافع سید غفار دریاباری گفت: بنده و موکل بنده برای حسن نیت خود اعلام کردیم که اگر خانم افشار پس از ابراز ندامت از موکل بنده دلجویی کند این پرونده با صلح و سازش پایان یابد. او ادامه داد: این کارگردان با توجه به اتفاقات اخیر پیام داد و مذاکرات در این خصوص را کنسل کرد. احسان خاکزاد در خصوص روند پیگیری پرونده شکایت از مهناز افشار گفت: پرونده اکنون در دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح است و باید روال قانونی خود را طی کند. وکیل مدافع سید غفار دریاباری ادامه داد: با توجه به اینکه خانم افشار در شعبه چهارم پرونده‌های دیگری هم دارد این پرونده نیز مطابق آن‌ها روال قضایی را طی خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دو هفته بیشتر از آخرین گزارش ما درباره استفاده ابزاری از بانوان در تیزر‌های تبلیغاتی نمی‌گذرد که دوباره انتشار یک کلیپ تبلیغاتی از لوازم بهداشتی حاشیه ساز شد. این تیزر تبلیغاتی مرزهای شرع و عرف را جابه‌جا کرده و محتوای آن را می‌توان کاملا خارج از عرف و موازین شرعی دانست. به نظر می‌رسد قرار نیست نظارتی روی نحوه تولید تیزرهای تبلیغاتی صورت بگیرد؛ حتی کار به جایی رسیده که هر روز تعداد این تولیدات نامتعارف در حال افزایش است. این چرخه معیوب که به لطف فضای مجازی این روز‌ها به خوبی می‌چرخد، نتیجه‌ای جز ایجاد موجی از ناامنی‌ها و نگاه‌های معنادار به جامعه زنان نخواهد داشت. مدیر کل تبلیغات و اطلاع رسانی معاونت مطبوعاتی اظهار کرد: همانطور که می‌دانید فضای مجازی بسیار گسترده است، ما هم برنامه ریزی کرده‌ایم تا امکاناتمان گسترده‌تر شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، شرکت پنتون به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال شهرت جهانی دارد و از سال ۲۰۰۰ به بعد هر سال رنگ خاصی را به‌ عنوان «رنگ سال» معرفی می‌کند. این شرکت عنوان کرده که برای سال ۲۰۲۰ رنگ آبی کلاسیک را انتخاب کرده است. کارشناسان رنگ پنتون معتقدند که این رنگ آرام‌بخش، دوستانه و قابل اعتماد است و استفاده از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی هم احساس راحتی را منتقل می‌کند. به گفته کارشناسان شرکت پنتون این رنگ فرصتی برای مردم فراهم می‌کند که با استفاده از آن به تنوع رنگی بیشتری بپردازند و با این رنگ درگیر شوند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سریال‌های اپل تی وی پلاس روز به روز پر طرفدار‌تر می‌شوند و این روزها نیز سریال «نمایش صبحگاهی» رکوردهای درخشانی را در زمینه جذب مخاطب به خود اختصاص داده است. بدون هیچ شکی تا این لحظه، «جنیفر انیستون» ستاره بلامنازع قسمت‌های پخش شده است. پس از این مقدمه ما شاهد تلاش عوامل برنامه برای مواجهه با این رسوایی هستیم و به مرور زمان ستاره‌های دیگری به سریال افزوده می‌شوند. اما نکته مثبت درباره این سریال تلاش برای نزدیک شدن به پشت صحنه برنامه‌های تلویزیونی زنده و نمایش برخی موارد است که شاید هرگز به ذهن مخاطبان میلیونی این نوع برنامه‌ها نرسد. جایی که مدیران شبکه تنها پس از این رسوایی بزرگ به فکر تغییر شرایط و مشاوره با کارمندان افتاده‌اند.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
جینسنگ به عنوان یک داروی گیاهی در منابع متفاوت آسیایی (کره‌ای و چینی)، سیبریایی و آمریکایی در بازار وجود دارد. این احتیاطات را درباره مصرف جینسنگ در نظر داشته باشید: - عوارض جانبی احتمالی جینسنگ شامل اسهال، خارش، سردرد و عصبی شدن است. - هیچگاه جینسنگ را با داروی وارفارین یا کومادین (رقیق‌کننده خون) مصرف نکنید. - اگر داروهای ضد افسردگی نوع «مهارکننده مونوآمین اکسیداز» (MAOI)، داروهای ضد دیابت یا داروهای مهارکننده ایمنی دریافت می‌کنید، در مصرف جینسنگ احتیاط کنید. - در دوران بارداری جینسنگ مصرف نکنید و جینسنگ را کودکان ندهید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری3 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری3 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا7 ساعت قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر7 ساعت قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین7 ساعت قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا7 ساعت قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا7 ساعت قبل