آموزش بهداشت روان در محل کار چقدر مهم است؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سلامت
آموزش بهداشت روان در محل کار چقدر مهم است؟!

آموزش بهداشت روان در محل کار چقدر مهم است؟!

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده خاطر نشان می‌کند که کارفرمایان می‌توانند از ابزار‌هایی برای بهبود رفاه در محیط کار استفاده کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مدیران نه تنها در مورد عملکرد شغلی بلکه در مورد سلامتی و ایمنی کارمندان خود نیز مسوول هستند.

این مطالعه نتیجه یک نظرسنجی شبکه‌ای است که ۴۷۳۷ مدیر را در سوئد به منظور بررسی اینکه چگونه مهارت‌های مدیریتی آن‌ها باعث بهبود وضعیت محل کار و سلامت کارکنانشان شده، مورد پرسش قرار داده که در نهایت از این میان پاسخ‌های ۲۹۲۱ مدیر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

در این نظرسنجی پاسخ‌دهندگان به سؤالات متنوعی در مورد نقش‌های مدیریتی خود و هرگونه اقدامات پیشگیرانه‌ای که در مورد سلامت روان کارمندان خود انجام داده بودند، پاسخ دادند.

این بررسی نشان داد که نیمی از مدیران در تلاش برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بهداشت روان شرح وظایف کارکنان خود را در دو سال گذشته بررسی کرده‌اند. علاوه بر این ۵۷ درصد از مدیران برای بهبود درک اضطراب و افسردگی با کارمندان خود بحث و گفتگویی را آغاز کرده بودند.

در این نظرسنجی هم‌چنین سؤال شد که آیا این مدیران آموزش‌هایی شامل آموزش در مورد افسردگی و اضطراب را دریافت کرده‌اند یا خیر و آیا شرکت‌های آن‌ها کارکرد‌های کلی مربوط به سلامت روان را انجام داده‌اند یا خیر؟

محققان با بررسی پاسخ مدیران به این سوال‌ها دریافتند که این ابتکارات اثرات مثبت گسترده‌ای داشته است. به گفته مولف اصلی این مطالعه، اگر مدیر در سازمانی فعالیت کند که اقدامات کلی از قبیل مشاوره استرس و سخنرانی در مورد افسردگی و اضطراب را ارائه می‌دهد، در مقایسه با سازمانی که چنین اقداماتی انجام نمی‌دهد، احتمال این که در واقع بحث‌های پیشگیرانه‌ای درباره اضطراب و افسردگی با کارمندان خود داشته باشد، ۸۴ درصد بیشتر می‌شود.

این تحقیق به بررسی تأثیر ابتکارات بهداشت روان در محیط‌های کاری در سوئد پرداخته است، اما استرس ناشی از شغل و مسائل مربوط به سلامت روان منحصر به آن کشور نیست. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده (CDC)، در سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا یک پنجم بزرگسالان آمریکایی ابتلا نوعی بیماری روانی را گزارش کرده‌اند. مسائل مربوط به سلامت روان اغلب در کنار مسائل مربوط به سلامت جسمی اتفاق می‌افتد و مشکلاتی را که کارمندان با آن روبرو هستند، پیچیده‌تر می‌سازد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت روز دنیا

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده خاطر نشان می‌کند که کارفرمایان می‌توانند از ابزار‌هایی برای بهبود رفاه در محیط کار استفاده کنند.

برای مثال آن‌ها می‌توانند برنامه‌های سلامتی را برگزار کنند که به شناسایی افرادی که در معرض بیماری‌های روانی هستند، کمک کرده و آن‌ها را به سمت معالجه هدایت کند. هم‌چنین از آنجایی که استرس عاملی کلیدی در محیط کار است، آموزش مدیریت استرس می‌تواند مزایای چشمگیری برای کارفرمایان و کارمندان داشته باشد.

چنین برنامه‌هایی نه تنها می‌تواند هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را در سراسر محیط کاری کاهش دهد بلکه می‌تواند کارآمدی افراد را بهبود بخشیده و تأثیر مثبتی بر زندگی کارمندان بگذارد.

این مطالعه اقدامات بعدی را که شرکت‌ها می‌توانند در راستای بهبود وضعیت سلامت روان کارمندان خود انجام دهند، تشریح کرده است که از آن میان می‌توان به ارائه آموزش به مدیران با هدف کمک آن‌ها به کارمندان و ارائه اقدامات گسترده شرکت جهت کمک به مدیریت استرس و شناسایی علائم افسردگی و اضطراب اشاره کرد.

بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، متخصصان بر اهمیت انجام اقدامات کلی پیشگیری و اطلاع رسانی توسط سازمان‌ها و آموزش به مدیران در زمینه افسردگی و اضطراب برای بهبود سلامت روان کارمندان تاکید کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
با این حال، برخی از افراد سیستم ایمنی ضعیفی دارند که ممکن است آنها را مستعد عفونت‌های مکرر کند. کمبود برخی مواد غذایی به‌خصوص ویتامین دی، در معرض مواد شیمیایی مصنوعی قرار گرفتن، عدم تعادل در باکتری‌های مفید روده و … عوامل خطر کلیدی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن است. با این حال برخی عادات غذایی غلط نیز ممکن است سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و فرد را در معرض عفونت‌های مکرر قرار دهد: غلات پردازش شده: انتخاب غلات سبوس‌دار بهتر از دانه‌های پردازش شده است چون این دانه‌ها اثر سوء بر قند خون دارند و عملکرد سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند. الکل: جای تعجب نیست که مصرف الکل برای سیستم ایمنی بدن خطرناک است. نوشابه‌های کافئین‌دار: مقدار کافی از خواب برای حفظ سیستم ایمنی سالم ضروری است و مصرف بیش از حد نوشابه‌های کافئین‌دار به ویژه قهوه و نوشابه‌های گازدار درست اثر برعکس برای سیستم ایمنی بدن دارد.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
تحقیقات جدیدی نشان می‌دهد که افراد چاق نسبت به روند درمانی انواع سرطان نتیجه مثبت‌تری می‌گیرند و به عبارت دیگر بدن آنها نسبت به سرطان مقاوم‌تر است. محققان دانشگاه فلیندرز در استرالیا این مطالعه را بر روی ۱۴۳۴ بیمار مبتلا به سرطان ریه غیر سلول کوچک انجام دادند. این بیماری شایعترین نوع سرطان ریه است که تقریبا نه از ده مورد از ۴۷۰۰۰ مورد تشخیص داده شده در انگلستان را هر ساله شامل می‌شود. Atezolizumab، با نام تجاری Tecentriq، یک داروی ایمونوتراپی است که به بیماران مبتلا به سرطان ریه غیر سلول کوچک ارائه می‌شود. ۴۰ درصد از افراد شرکت کننده با وزن متوسط، ۳۴ درصد اضافه وزن و ۷ درصد چاق بودند.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
وزیر بهداشت تاکید کرد که مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر، بی‌جهت، عبث و غیرکارشناسی بود و هیچ مشکلی با فرآورده‌های لبنی نداریم. وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما، توسعه و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی به‌ویژه خانه‌های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت در مناطق کمتر برخوردار است و دنبال ماندگاری بیشتر پزشکان و تیم پزشکی و پیراپزشکی با ایجاد انگیزه‌های لازم در این مناطق هستیم. البته برای تعیین یک الگوی جدید برای توسعه مناطق کمتر برخوردار با تاکید بر پراکندگی جمعیت در این مناطق، برنامه‌های مهمی داریم. نمکی درباره مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر و لبنیات، گفت: به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت مردم، هرگز با سلامت مردم مصالحه و شوخی ندارم و مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر، بی‌جهت، عبث و غیرکارشناسی بود و هیچ مشکلی با فرآورده‌های لبنی نداریم چون نظارت کافی و کامل بر کارخانجات تولیدی لبنیات وجود دارد. وی افزود: محصولات لبنی ایران یکی از بهترین‌های منطقه است و به کشورهایی که بیشترین استانداردها را از ما طلب می‌کنند، صادر می‌شود و مردم با خیال راحت شیر و لبنیات را حتی بیشتر از گذشته مصرف کنند چون در کشور با مشکل پوکی استخوان روبرو هستیم و حرف‌های بیهوده ممکن است مردم را از مصرف حداقل‌های مورد نیاز لبنیات محروم کند و اینها به جای کمک به سلامت مردم، خیانت ملی است و بنده به عنوان وزیر بهداشت که مسامحه و مصالحه‌ای با هیچ فردی بر سر سلامت مردم ندارم، می‌گویم که مردم حتی بیشتر از گذشته، شیر و لبنیات مصرف کنند.
رکنارکنا1 روز قبل
شوره سر شرایطی شایع است که با پوسته پوسته شدن و پوسته ریزی پوست سر تعریف می‌شود. نسبت به قارچ طبیعی مو حساس هستیدبرخلاف باور عمومی شوره سر تنها به واسطه خشکی پوست سر شکل نمی‌گیرد. مخمر از چربی‌های سر تغذیه می‌کند که ممکن است دلیل این که چرا افرادی با پوست سر چرب بیشتر مستعد شوره سر هستند را توضیح دهد. به طور معمول، موارد خفیف شوره سر از طریق درمان‌های خانگی یا استفاده از شامپوهای ضد شوره قابل درمان هستند. شوره سر می‌تواند به واسطه انباشت چربی‌های پوست یا عرق روی پوست سر شکل بگیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
امید توپچیان اظهارکرد: پرکاری تیروئید دومین اختلال شایع غدد اندوکرینی پس از بیماری دیابت است که بیماری گریوز شایع‌ترین نوع آن به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه این بیماری در زنان هشت برابر مردان است، افزود: حداکثر شیوع آن در دهه دوم تا چهارم زندگی است و میزان بالای هورمون این غده می‌تواند سوخت و ساز بدن را سرعت بخشیده و علایمی نظیر اضطراب، کاهش وزن بدون دلیل، تورم غده تیروئید و فعالیت بیش از اندازه ایجاد کند. توپچیان تصریح کرد: پرهیز از مصرف هر نوع ویتامین یا مکمل حاوی ید، غذاهای دریایی نظیر ماهی و سوشی، استفاده زیاد از تخم مرغ، میوه‌های خشک، کنسرو سبزیجات، بیشتر شکلات‌ها، محصولات سویا، نمک‌های دریایی و غذاهای نمک سود شده و مانده مانند ژامبون، ماهی دودی و آزاد، گوشت گاو نمک سود شده، ترشی کلم، کالباس یا گوشت‌های سرد در مبتلایان به پرکاری تیروئید لازم و ضروری به نظر می‌رسد. وی مصرف نان‌های خانگی که از نمک‌ها و روغن‌های بدون ید استفاده شده را برای مبتلایان به این اختلال مفید و مناسب برشمرد و خاطرنشان کرد: استفاده از آجیل‌های بی نمک، روغن‌های گیاهی، پاپ کرن بدون نمک، مربا، ژله، گوشت‌های تازه خریداری شده از قصابی، سبزی‌ها و میوه‌های تازه (اسفناج و بروکلی کم)، جو و محصولات به دست آمده از غلات و ماکارانی‌ها بدون مواد افزودنی و حاوی ید و … به مبتلایان به این اختلال توصیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
تاکنون این ویروس در بیش از ۵۰۰ نفر در چین مشاهده و در ۹ نفر منجر به مرگ شده است. کرونا ویروس انواع مختلفی دارد که سه گونه از آن به عنوان گونه‌های خطرناک شناخته شده‌اند. روش تشخیص ویروس کرونا ۲۰۱۹رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: روش تشخیص این بیماری مشخص شده و آلمانی‌ها کیت تشخیص این بیماری را تهیه کرده‌اند. در ایران نیز اقدام کردیم تا کیت تشخیصی را تهیه کنیم و آزمایشگاه مرجع سلامت از هر نظر برای شناسایی ویروس کرونا ۲۰۱۹ مجهز است. در حال حاضر این گونه ویروس در کشورهایی مثل عربستان، عمان، امارات متحده عربی و قطر هم فعال است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

«فاطمیه» مکتب مقاومت/ یوم الله سقوط فرعونیان زمان نزدیک است

مهر54 دقیقه قبل

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهید سردار سلیمانی در خان آباد کبودر آهنگ+عکس

رکنا55 دقیقه قبل

باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی کدام‌اند؟

ساعت ۲۴56 دقیقه قبل

سقوط بهمن در گردنه گله بادوش الیگوردز / راه‌ها مسدود شد

رکنا57 دقیقه قبل

پلیس عراق: تعداد تظاهرات‌کنندگان بیش از یک میلیون نفر است

خبر فوری57 دقیقه قبل

علم الهدی: در شبکه اجتماعی خارجی هرجا تمثال شهید سلیمانی بود حذف کرده و فیلم پاره کردن عکس شهید را منتشر کردند/ با نگاه به دنیای ظلم، تجاوز و جنایت می‌خواهید مملکت را اداره کنید/ نکند در شبکه‌های ارتباطی ما عوامل دشمن نفوذ کرده‌اند

ساعت ۲۴59 دقیقه قبل

ثبت ملی کوچه هلند در تهران

رکنا1 ساعت قبل