اسیدپاشی تحت‌تأثیر فیلم سینمایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. حوادث

اسیدپاشی تحت‌تأثیر فیلم سینمایی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
متهم گفت: روز حادثه به سینما رفتم و فیلم مغز‌های کوچک زنگ‌زده را دیدم. با خودم گفتم من هم می‌توانم از پدر پدرام انتقام بگیرم. از یک مغازه اسید خریدم و پدرام و پدرش را تعقیب کردم. وقتی آن‌ها داشتند با هم می‌رفتند، رویشان اسید پاشیدم.

روزنامه شرق: پسری که تحت‌تأثیر یک فیلم سینمایی روی دوستش و پدر او اسیدپاشی کرده است، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می‌رود.

چندی قبل گزارش یک اسیدپاشی در غرب تهران به مأموران پلیس داده شد. آن‌ها در تحقیقات خود متوجه شدند جوانی به نام امیر به صورت پدر و پسری که با آن‌ها آشنایی داشت اسید پاشیده است. با انتقال پدر و پسر مجروح به بیمارستان، پلیس تحقیقات خود را آغاز کرد. پسر نسبت به پدرش آسیب کمتری دیده بود، زیرا امیر بعد از اسیدپاشی به پدر دوستش او را با ضربات چاقو نیز مجروح کرده بود.

مرد میان‌سال بعد از بهبود نسبی گفت: پسرم، پدرام، با امیر دوست بود. امیر رفتار‌های غیرعادی داشت و کار‌های عجیبی می‌کرد. این اواخر بدتر هم شده بود. من از پسرم خواستم ارتباطش را با امیر قطع کند. با اینکه پدرام ارتباطش را قطع نکرد و فقط این رابطه را کم کرد، اما امیر روی ما اسید پاشید.

اسیدپاشی تحت‌تأثیر فیلم سینمایی - 4

او گفت: من و پسرم داشتیم در خیابان راه می‌رفتیم که امیر به ما نزدیک شد و با سطلی که پر از اسید بود به ما حمله کرد و ما را سوزاند. او بعد از اسیدپاشی با چاقو به سمت من برگشت و درحالی‌که داشتم از شدت سوزش به خودم می‌پیچیدم، چندین ضربه چاقو بر بدن من وارد کرد. من دیگر چیزی متوجه نشدم و فقط وقتی در بیمارستان به‌هوش آمدم، پزشکان گفتند به طور معجزه‌آسایی نجات پیدا کرده‌ام. پدرام که کمتر از پدرش آسیب دیده بود در تحقیقات گفت: من و امیر دوست بودیم و اختلافی با هم نداشتیم، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که او به ما حمله کرد، چون امیر کار‌های عجیب زیادی می‌کرد.

پدرم از من خواسته بود با او ارتباطی نداشته باشم، امیر هم این را می‌دانست و من هم برای پدرم ارزش زیادی قائل بودم و نمی‌خواستم او اذیت شود. وقتی امیر متوجه شد من به‌خاطر پدرم دیگر ارتباطم را با او ادامه نمی‌دهم چنین واکنشی نشان داد. او بعد از اینکه روی ما اسید پاشید و درحالی‌که ما داشتیم به خودمان می‌پیچیدیم به سمت ما حمله کرد و پدرم را با ضربات چاقو زد.

خبری: اخبار حوادث ایران

هرچند امیر سکوت اختیار کرده بود و حرفی نمی‌زد، اما بعد از نزدیک به یک ماه سکوتش را شکست و گفت: من با پدرام دوست بودم. ما دوستانی صمیمی بودیم و من خیلی به پدرام وابسته بودم، اما پدرام به من گفت: نمی‌خواهد با من زیاد ارتباط داشته باشد. هربار که به او زنگ می‌زدم تا با هم بیرون برویم بهانه‌ای می‌آورد و می‌گفت: نمی‌تواند. من حرفش را باور نمی‌کردم، می‌دانستم دروغ می‌گوید. این اواخر حتی تلفنم را هم جواب نمی‌داد.

متهم گفت: روز حادثه به سینما رفتم و فیلم مغز‌های کوچک زنگ‌زده را دیدم. با خودم گفتم من هم می‌توانم از پدر پدرام انتقام بگیرم. از یک مغازه اسید خریدم و پدرام و پدرش را تعقیب کردم. وقتی آن‌ها داشتند با هم می‌رفتند، رویشان اسید پاشیدم. پدر پدرام عصبانی شد و حرفی به من زد، من هم دوباره با چاقو به او حمله کردم و چند ضربه زدم. داشتم فرار می‌کردم که مردم من را دستگیر کردند.

بعد از اعتراف این جوان به اسیدپاشی و مجروح‌کردن پدر پدرام با اسید، خانواده‌اش مدعی شدند او دچار بیماری روانی است. آن‌ها اسنادی به دادسرا ارائه دادند که نشان می‌داد پسر جوان هفت‌بار در بیمارستان بستری شده است که علت بستری‌شدن‌ها سوختگی، اقدام به خودکشی و حادشدن بیماری اعصاب و روان او بوده است.

به‌این‌ترتیب پزشکی‌قانونی موظف به بررسی سلامت روان این جوان شد. متخصصان بعد از بررسی دقیق اعلام کردند متهم به بیماری‌ای که از او سلب مسئولیت کند، مبتلا نیست و مسئول اعمال خودش است.

پرونده با پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی پای میز محاکمه می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
این مقام انتظامی بیان کرد: نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و دستور شناسایی و دستگیری متهم از سوی قاضی پرونده صادر شد. سرهنگ نادر مرادیدستگیری خواننده لس آنجلسیمعاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از دستگیری خواننده لس آنجلسی خبر داد. کلانتر محله تهرانسر افزود: هر دو طرف دعوی برای بررسی موضوع به کلانتری منتقل شدند و تحت تحقیقات پلیسی قرار گرفتند. سرهنگ مالمیر با اشاره به اعتراف متهم به جرم ارتکابی، افزود: متهم برای اخذ دستور قضائی به مرجع قضائی معرفی شد. سرهنگ نثاری ابراز داشت: متهم با دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است. رییس پلیس راهور ناجا در پایان گفت: کلیه مسئولان در بخش‌های مختلف استان فارس باید برای کاهش و پیشگیری از تصادفات رانندگی اقدامات لازم را انجام دهند تا همچنان استان فارس را در کاهش تصادفات رانندگی در کشور سرآمد ببینیم.

هر نیم ساعت یک نفر در کشور براثر تصادف فوت می‌کند

رکنارکنا3 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ سازی بسیار موثر است. وی افزود: ۸۲درصد از تصادفات در کشور تحت تاثیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، نداشتن توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی، ۱۵درصد از تصادفات کشور به دلیل سرعت غیر مجاز است، گفت: متاسفانه در استان فارس این میانگین به ۱۶ درصد رسیده است. رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی در جاده‌های برون شهری برای همه سرنشینان الزامی است، عنوان کرد: ۱۲ درصد از جان باختگان حوادث جاده‌ای، کودکان هستند که هیچ نقشی در تصادف نداشته‌اند. وی تصریح کرد: ۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: کردستانی‌ها از هفته گذشته تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کمک کرده‌اند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: افراد خیر می‌توانند کمک‌های نقدی خود را نیز از طریق صندوق‌های دایر شده در مراکز شهرها یا شماره حساب ۹۹۹۹۹ هلال احمر نزد تمام بانک‌ها اهدا کنند. محمدی به فعال بودن سه پایگاه ثابت هلال احمر در سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: اپیکیشن #۱۱۲* هم ابزاری برای اهدای کمک‌های نقدی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان است. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۲ پایگاه امداد جاده‌ای، ۱۰۰ تیم امدادی، چهار هزار داوطلب فعال و بیش از ۴۰ هزار داوطلب آموزش دیده و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ نادر رحمانی، گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی، بارش برف در اکثر محورهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و محور میروان-سقز در استان کردستان را شاهد هستیم. به گفته رحمانی، به دنبال بارش باران فراوان و طغیان رودخانه در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان برخی محورهای مواصلاتی مسدود شده‌اند. محورهای شهداد-نهبندان، ‌ جیرفت-ساردوئیه در کرمان و خراسان جنوبی، محورهای جاسک-چابهار و جاسک-میناب در هرمزگان و محورهای رودبار-ایرانشهر و ایرانشهر-دهکلوت، اصلی‌ترین محورهایی هستند که در حال حاضر به علت طغیان رودخانه مسدود هستند. وی افزود: در نظر داریم با توجه به میزان بار ترافیکی که ممکن است در جاده چالوس مشاهده کنیم، محدودیت ترافیکی بر رفت‌وآمد در این محور مواصلاتی اعمال کنیم که البته هنوز تصمیمی برای ساعت اجرای این محدودیت ترافیکی، اتخاذ نشده است. رحمانی با عنوان این مطلب که از سایر محورهای مواصلاتی کشور مشکل خاص ترافیکی گزارش نشده است، گفت: از مردم درخواست داریم که پیش از آغاز سفر از طریق شماره گیری ٨٨٢۵۵۵۵۵ طی ساعات شبانه روز از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور مطلع شوند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/فارس فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه روزانه براثر تصادفات در فارس ۴ نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: براساس آمارهای ۹ ماهه امسال، تعداد فوت شدگان جاده حوادث رانندگی در فارس ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. سردار رهام‌بخش حبیبی پنجشنبه ۳ بهمن در دهمین سمینار بین‌المللی کاهش حوادث رانندگی در شیراز، گفت: براساس آمار ۹ ماهه امسال از مجموع تصادفات در استان فارس عامل ۴۰ درصد حوادث توجه نداشتن راننده به جلو و ۳۶ درصد تخطی از سرعت مطمئنه بوده است. به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس فارس، این مقام انتظامی ادامه داد: انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی، رعایت نکردن حق تقدم و فاصله طولی و تغییر مسیر ناگهانی از دیگر علل تصادفات در فارس بوده است. این مقام انتظامی با بیان اینکه بیشترین ساعات بروز حوادث رانندگی در استان فارس بین ساعت ۱۶ تا ۲۴ با سهم ۴۵ درصدی رخ داده است، گفت: در عین حال ساعت ۸ صبح الی ۱۲ کمترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند. حبیبی با بیان اینکه روزانه در استان فارس ۴ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، گفت: همه تلاش پلیس این است که روز به روز آمار تصادفات جاده‌ای و کشته‌های ناشی از آن کاهش یابد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ثبت ملی کوچه هلند در تهران

رکنا36 دقیقه قبل

با اراده و اخلاص و می‌توان حاج قاسم‌ها را تربیت و به جهان اسلام تقدیم کرد

ایسنا36 دقیقه قبل

ابلاغ ۹۰میلیارد ریال اعتبار برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی

مهر38 دقیقه قبل

پخش زنده بازی نساجی و پیکان

ایلنا38 دقیقه قبل

انتشار یک سند محرمانه دیگر؛ بعد از استراماچونی نوبت به فرهاد مجیدی رسید؛ تخریب قبل از دیدار حساس!

طرفداری38 دقیقه قبل

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهری40 دقیقه قبل

علی‌نژاد: AFC میزبانی دور برگشت در ایران را بدون پیش‌شرط پذیرفت/ تصمیم آن‌ها را تغییر دادیم

ایسنا40 دقیقه قبل