راجر استون مشاور ترامپ به علت دروغگویی مجرم شناخته شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

راجر استون مشاور ترامپ به علت دروغگویی مجرم شناخته شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما, پایگاه اینترنتی سی بی اس نیوز در مطلبی نوشت: راجر استون دوست و مشاور ترامپ به علت دروغگویی به کنگره و اتهامات دیگر مجرم شناخته شد.به گزارش این پایگاه اینترنتی، راجراستون (Roger Stone) یکی از دوستان قدیمی و قابل اعتماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به علت دروغگویی به کنگره، رشوه به شاهدان و پنهان کاری روابطش با وبسایت ویکیلیکس در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ گناهکار شناخته شد.

استون به خاطر هفت اتهام که ضدوی ایراد شد در دادگاهی در شهر واشنگتن محاکمه شد. از جمله این اتهامات بیان سخنان دروغ، سنگ اندازی در مسیر قانون و رشوه دادن به شاهدان بود.

این اتهامات را رابرت مولر بازپرس ویژه بررسی پرونده دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا ضد راجر استون ۶۷ ساله وارد کرده بود. مولر اعلام کرد که استون کنگره را گمراه کرده است. او اعلام کرد که استون درباره تماس‌های خود با وبسایت ویکیلیکس در زمان برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ دروغ گفته است. مولر همچنین راندی کردیکو (Randy Credico) مشاور راجر استون را به حمایت از دروغگویی‌های وی متهم کرده است.

وبسایت ویکیلیکس در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا ایمیل‌هایی از حزب دموکرات و هیلاری کلینتون نامزد این حزب در انتخابات را منتشر کرد. گفته می‌شد که این اطلاعات از ماموران روس به سرقت رفته‌اند. این ایمیل‌ها به طور قابل توجهی به کلینتون در زمان انتخابات در برابر ترامپ آسیب وارد کرد.

در این حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به رای دادگاه اعتراض کرد و گفت:: این نشان دهنده برخورد‌های دوگانه‌ای است که تاکنون در تاریخ آمریکا شاهد آن نبوده‌ایم.

مشورت هیات منصفه دادگاه راجر استون در روز پنج شنبه و در هفتمین روز محاکمه وی در دادگاه واشنگتن آغاز شد. قاضی امی برمان جکسون (Amy Berman Jackson) زمان اعلام حکم استون را به ششم ماه فوریه موکول کرد. رشوه دادن به شاهدان یکی از مهمترین اتهامات ضد استون است که دادگاه میتواند وی را به خاطر این اتهام به حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم کند. اما این احتمال هم وجود دارد که استون بر اساس خط مشی قوانین قضایی فدرال به روشی متعادل‌تر محکوم شود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

میمی راچ (Mimi Rocah) تحلیلگر مسائل حقوقی به ان بی سی نیوز گفت: بر اساس خط مشی قوانین فدرال استون احتمالا به ۱۵ تا ۲۱ ماه حبس محکوم خواهد شد.

وی افزود: اما بر اساس قوانین دولتی این خطوط قانونی و حقوقی می‌توانند فراتر عمل کنند و حتی میزان حبس استون بیش از شش ماه دیگر افزایش پیدا کند. اگر دادستان‌ها به این نتیجه برسند که استون فردی را تهدید فیزیکی کرده است و تلاش کرده است که او را مرعوب کند آنگاه خطوط قانونی و حقوقی فراتر عمل می‌کنند و حبس وی به ۴۱ تا ۵۱ ماه می‌رسد. عوامل زیادی وجود دارد که میتوانند در حکم دادگاه اثرگذار باشند.

قاضی دادگاه در روز جمعه استون را تا زمان اعلام حکمش آزاد کرد. اما دادستان‌ها خواهان بازداشت وی شده‌اند. آن‌ها معتقدند که اتهامات وارده به استون تحت کیفرخواستی که به عنوان بخشی از تحقیقات مولر در مورد مداخله در انتخابات روسیه در سال ۲۰۱۶ توسط یک هیئت منصفه بزرگ ارائه شده است، وارد شده است.

زمانی که سی ان بی سی نظر کاخ سفیدرا درباره دادگاه استون جویا شد مقامات کاخ سفید توئیت‌های ترامپ را بهترین پاسخ به رای دادگاه دانستند. استفانی گریشام (Stephanie Grisham) سخنگوی ترامپ به طور مستقیم اعلام نکرد که آیا ترامپ استون را عفو خواهد کرد یا نه.

مایکل کاپوتو (Michael Caputo) یکی از مشاوران پیشین مبارزات انتخاباتی ترامپ که دادگاه حضور داشت پس از بی احترامی به هیات منصفه دادگاه از آنجا خارج شد.

پس از اعلام نتیجه دادگاه کاپوتو به سی ان بی سی گفت: آمریکایی‌های عادی شانسی درباره یک قاضی دوران اوباما و هیات منصفه آن در واشنگتن ندارند. این تمام مطلبی است که من می‌توانم بگویم.

دادستان‌ها بسیاری از مشاوران پیشین ترامپ را برای ادای شهادت ضد استون به دادگاه فراخوانده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب، علیه ایران موضع خصمانه اتخاذ کرد. وی که همواره همسو با سیاست‌های عربستان حرکت می‌کند به سبک مقامات سعودی، مدعی شد: باید در راستای تغییر رفتار ایران حرکت کرد. دبیر کل اتحادیه عرب همچنین ادعا کرد: باید به توافقی با ایران غیر از توافق هسته‌ای رسید. این موضع گیری در حالی رخ می‌دهد که وین پایتخت اتریش، امروز میزبان نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای است. این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده در صورت ادامه بدعهدی طرف‌های مقابل اوایل ماه ژانویه، بار دیگر از تعهدات برجامی خود خواهد کاست.

نظرها

اخبار بیشتر