اعتراف رژیم صهیونیستی به هدف قرار دادن غیر نظامیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

اعتراف رژیم صهیونیستی به هدف قرار دادن غیر نظامیان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاری فرانسه ,ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه به شهادت غیر نظامیان در جریان حملات علیه جنبش جهاد اسلامی در غزه اعتراف کرد. بر اثر درگیری‌های اویل این هفته حدود ۳۰ فسطینی به شهادت رسیدند. در حال حاضر یک آتش بس شکننده برقرار است.

تل آویو بامداد جمعه به مواضع جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه کرد. رژیم صهیونیستی دلیل این اقدام را پرتاب راکت به سمت اسراییل عنوان کرده است. بدین ترتیب آتش بسی که از صبح پنجشنبه برقرار بود نقض شد.

از سوی دیگر اندکی پیش از اجرای آتش بس مذکور، نیرو‌های رژیم صهیونیستی اقدام به بمباران منزل ابو ملهوس در دیر البلح واقع در جنوب نوار غزه کردند.

بر اثر این حمله ابو ملهوس که اسراییل ادعا می‌کند از فرماندهان جهاد اسلامی بود، به شهادت رسید. دو همسر و پنج فرزند او نیز در این حمله جان خود را از دست دادند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

ارتش رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به حمله مذکور ادعا کرده است بر اساس اطلاعاتی که در زمان حمله در اختیار ارتش اسراییل بود، پیش بینی نشده بود که این حمله قربانیان غیر نظامی بر جای بگذارد.

شایان ذکر است بازماندگان این حمله که حالا کودکان یتیم هستند برای درمان جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده‌اند.

درگیری از صبح سه شنبه و به دنبال عملیات رژیم صهیونیستی علیه یک از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی آغاز شد.

به دنبال این عملیات جنبش جهاد اسلامی بیش از ۴۵۰ راکت به سوی اسراییل پرتاب کرد. رژیم صهیونیستی نیز دست به حملاتی علیه نوار غزه زد که بر اثر آن‌ها ۳۴ فلسیطی به شهادت رسیده و بیش از صد نفر نیز زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
ایسناایسنا2 روز قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر