خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می‌آورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سلامت
خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می‌آورد

خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می‌آورد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نشستن طولانی مدت پشت میز کار کم‌کم باعث به وجود آمدن درد‌های طاقت‌فرسا می‌شود.

نشستن طولانی مدت پشت میز کار یا مبل‌ها در خانه کم کم باعث به وجود آمدن دردهای طاقت‌فرسا می‌شود، در ادامه این متن با برخی از عوارض که به علت طولانی نشستن برای شما رخ می‌دهد، آشنا می‌شویم.

افزایش وزن

یکی از مهم‌ترین عوامل زیاد نشستن افراد به دلیل بی‌تحرکی چاقی است، زمانی که بیشتر وقت خود را نشسته به سر می‌برید، کالری کمتر سوزانده و چربی‌های بیشتری در بدن ذخیره می‌شود، زمانی که افراد می‌نشینند فرایند چربی سوزی به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و همین امر سبب افزایش فشار خون نیز می‌شود. در نیم قرن گذشته به دلیل بیشتر شدن کارهای اداری افراد باید بیشتر در حالت نشسته به سر ببرند و کالری کمتری را می‌سوزانند.

بی‌خوابی

از عوامل بی‌خوابی می‌توان به عدم تحرک کافی اشاره کرد، بدن انسان هنگامی که به مدت طولانی در حالت نشستن قرار می‌گیرد این فرایند را استراحت بدن تلقی می‌کنند به همین علت افرادی که تمام روز خود را نشسته بوده‌اند، بدن آنها به این نتیجه می‌رسد که دیگر به خواب و استراحت نیاز ندارد، به همین علت باعث کاهش جدیت خواب می‌شود و بی‌خوابی در آنها رخ می‌دهد، بی‌خوابی تنها با افزایش تحرک جسمی، از بین خواهد رفت.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت روز دنیا

خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می‌آورد - 7

تغییرات ستون فقرات

شکل ستون فقرات در حالت عادی همانند حرف S بوده به این دلیل که در مقابل تغییرات مقاومت داشته باشد اما در حالت نشسته شکل ستون فقرات تغییر می‌کند. هنگامی که افراد در حالت نشسته قوز می‌کنند عضلات شکم افراد ضعیف‌تر می‌شود. هنگامی که در حال نشسته قرار دارید تغییرات ستون فقرات بر مهره و دیسک گردن فشار وارد کرده و همین امر موجب کاهش جریان خون در مغز می‌شود، همین علت اشخاصی که در مدت طولانی در حالت نشسته قرار گرفته‌اند، دچار سردرد و تاری دید خواهند شد.

برای رفع این عوارض چه می‌توان کرد؟

پزشکان برای رفع این عوارض معتقدند بعد از خواب، کار و یا حتی مشاهده تلویزیون از جای خود بلند شده و ورزشهای نرمشی انجام دهید. در حالت ایستاده جلسات خود را برگزار کنید، تاجای ممکن برای رفتن به مدرسه یا سرکار پیاده رفته یا در حمل ونقل عمومی بایستید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.
ایسناایسنا1 روز قبل
بررسی‌های آزمایشگاهی از سوی گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد که میزان ترکیب شیمیایی «بیسفنول آ» (BPA) در بدن انسان بیش از مقداری است که در گذشته برآورد شده‌ است. به گزارش ایسنا، این محققان با بیان اینکه میزان ترکیب بیسفنول آ در بدن افراد بیش از مقداری است که در گذشته تصور می‌شد، اظهار داشتند: برای اندازه‌گیری مقدار این ترکیب در بدن به روش دقیق‌تری دست پیدا کرده‌ایم. ترکیب پرمصرف بیسفنول آ در بسیاری از محصولات پلاستیکی از جمله بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها مورد استفاده دارد و بررسی روی نمونه‌های حیوانی نشان می‌دهد که این ترکیب می‌تواند عملکرد هورمون‌های بدن را مختل سازد. همچنین قرار گرفتن جنین در معرض این ترکیب با بروز مشکلاتی در فرایند رشد و سوخت و ساز و همچنین خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان آمریکایی اظهار داشتند: یافته‌های بدست آمده نشان‌دهنده ضرورت دقت هر چه بیشتر در مورد میزان خطرناک بودن این ترکیب شیمیایی است.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محققان با بررسی وضعیت سلامتی بالغ بر ۴۶۷۰۹ زن آمریکایی در بازه سنی ۳۵ تا ۷۴ ساله برای مدت ۸ سال، دریافتند شانس ابتلاء به سرطان سینه در زنانی که به صورت مرتب از «رنگ مو» استفاده می‌کردند نسبت به سایرین ۹ درصد بیشتر است. همچنین آنهایی که به صورت مستمر از «صاف‌کننده‌های» مو استفاده می‌کردند نیز تا ۱۸ درصد بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلاء به این سرطان قرار داشتند؛ این خطر در زنانی که هر ۵ تا ۸ هفته اقدام به صاف کردن موهای خود می‌کردند تا ۳۰ درصد بالا می‌رود. اما به لحاظ بیولوژیکی هم امکان آنکه محصولات رنگ مو باعث ایجاد سرطان در بدن زنان شوند کاملا محتمل است؛ این محصولات حاوی ۵ هزار ماده شیمیایی مختلف هستند که برخی از آنها به خودی خود سرطان زا هستند. البته اشاره کنیم که خطر ابتلای یک فرد به سرطان تحت تاثیر فاکتورهای مختلف دیگری از جمله وراثت است؛ برای مثال در پژوهش تازه دیگری مشخص شد زنان سیاه پوستی که هر ۵ تا ۸ هفته یکبار موهای سر خود را رنگ می‌کنند تا ۶۰ درصد نسبت به سایر دیگر زنان بیشتر در معرض ابتلاء به سرطان سینه قرار دارند. «الکساندر وایت»، رئیس گروه «انستیتو ملی بهداشت» آمریکا در این خصوص گفت: «محققان مدتهاست که پیوند احتمالی بین رنگ مو و سرطان را بررسی می‌کنند، اما نتایج متناقض نبوده است؛ ما خطر ابتلاء به سرطان سینه در اثر استفاده از رنگ مو را بیشتر می‌بینیم؛ این اثر در زنان آمریکایی آفریقایی تبار، به ویژه در افرادی که مکرر استفاده می‌کنند، قوی‌تر است.» نتایج این پژوهش سه شنبه هفته گذشته در نشریه بین‌المللی «سرطان» منتشر شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
دستگاه لیزر نوری را تولید می‌کند که شبیه نور خورشید است، ولی در طول موج مخصوصی و این نور با یک فیبر نوری ظریف به داخل دیسک هدایت می‌شود. هسته دیسک مقدار قابل توجهی آب دارد که در اثر تابش نور تبخیر می‌شود و نتیجه کار جمع شدن قسمت داخلی دیسک و به داخل رفتن قسمت بیرون‌زده دیسک است. نکته مهم در انجام عمل دیسک با لیزر وارد کردن این فیبر نوری به داخل قسمت میانی دیسک است آن هم با دقت چند میلی‌متر. عمل دیسک با لیزر در اتاق عمل کلینیک درد که مجهز به دستگاه فلورسکوپ برای تصویر‌برداری است انجام می‌شود. در کمتر از ۲۰ دقیقه با شروع به کار دستگاه لیزر هسته دیسک تبخیر شده و با خارج کردن سوزن عمل به پایان می‌رسد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز-*دکتر رضا غفارزادگان: زعفران به دلیل وجود ترکیبات کروسین و کروستین، در کوتاه مدت (۲۰ میلی گرم) پرش پلک در بیماران را بهبود می‌دهد و مصرف طولانی مدت (۱۴ ماه، ۲۰ میلی گرم در روز) آن سبب بهبود کیفیت بینایی می‌شود. ممکن است موجدار دیدن خط مستقیم، دید تار یا دیدن لکه‌های تیره در مرکز دید نشانه‌های اولیه این بیماری باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته زعفران به دلیل وجود ترکیبات کروسین و کروستین، در کوتاه مدت (۲۰ میلی گرم) پرش پلک در بیماران را بهبود می‌دهد و مصرف طولانی مدت (۱۴ ماه، ۲۰ میلی گرم در روز) آن سبب بهبود کیفیت بینایی می‌شود. کروسین موجود در زعفران مانع مرگ ناشی از نور در فوتورسپتورها می‌شود و جریان خون شبکیه را افزایش و سبب بهبود عملکرد آن می‌شود. کروستین نیز انتشار اکسیژن به مایعات (مثل پلاسما) را افزایش می‌دهد بنابراین زعفران و اجزای سازنده آن به خصوص کروسین و کروستین می‌توانند به عنوان محافظ عملکرد چشم باشند.

نظرها

اخبار بیشتر