ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
خراسان نوشت:مرد 45 ساله به اتهام آزار و اذیت دختری در ۱۸ سال قبل در دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد. این مرد ادعا کرد که دختر جوان قصد اخاذی از وی را داشته است.

۱۸ رسیدگی به این پرونده از چند ماه قبل به دنبال شکایت یک زن ۳۸ ساله به نام ویدا آغاز شد. وی که به پلیس آگاهی تهران رفته بود از یک مرد جوان به نام کوروش شکایت و ادعا کرد این مرد ۱۸ سال قبل وی را آزار داده است.

زن جوان به ماموران گفت: کوروش از اقوام دور مان بود و گاهی اوقات به خانه مان رفت و آمد داشت. در این رفت و آمدها بود که به من ابراز علاقه کرد و پس از مدتی به من قول ازدواج داد .من آن زمان دانشجو بودم. به همین خاطر کوروش بسیاری از روزها با ماشین دنبالم می آمد و مرا به دانشگاه می رساند. او یک روز به بهانه ملاقات با خانواده اش و صحبت کردن درباره ازدواج، من را به خانه پدرش کشاند و آن جا مرا آزار داد .

این زن ادامه داد: بعد از آن ماجرا می‌خواستم از او شکایت کنم اما از ترس آبرویم صرف نظر کردم و ماجرا را به پدر و مادرم نگفتم. چندماه بعد کوروش ناگهان گفت از ازدواج با من منصرف شده است. این ماجرا تأثیر بدی در روحیه‌ام گذاشته بود.

ویدا گفت: چهار سال بعد از این ماجرا با پسر جوانی که به خواستگاری ام آمده بود ازدواج کردم و حالا صاحب دو فرزند هستم، اما خاطره آزار کوروش هیچ وقت از ذهنم پاک نمی‌شد. همین موضوع باعث شد تا به افسردگی مبتلا شوم. من به روان شناس مراجعه کردم و چند ماه بود که تحت درمان قرار داشتم. دکتر روان شناس که می‌دید اوضاع روحی من به شدت به هم ریخته از من خواست تا واقعیت را به شوهرم بگویم.

زن جوان ادامه داد: من ماجرا را به همسرم گفتم و حالا بعد از ۱۸ سال آمده‌ام تا از کوروش شکایت کنم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

با این شکایت وی به پزشکی قانونی معرفی شد اما کارشناسان بعد از ۱۸ سال، آزار و اذیت وی را تایید نکردند.

پرونده برای رسیدگی به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و کوروش که حالا ۴۵ سال دارد به دادگاه احضار شد و از خود دفاع کرد.

وی ادعای عجیبی را مطرح کرد و گفت: ویدا حالا بعد از ۱۸ سال وقتی فهمیده وضع مالی خیلی خوبی دارم به فکر اخاذی از من افتاده و به همین خاطر چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. من ۱۸ سال قبل به ویدا علاقه‌مند بودم و حتی به خواستگاری او رفتم اما پدر او از من خواست تا خانه ای را به نام او سند بزنم و ۴۰۰ سکه طلا به عنوان مهریه اش تعیین کرد. به همین خاطر از ازدواج با او پشیمان شدم. من هرگز ویدا را آزار نداده بودم .

وی در پاسخ به سوال قاضی درباره این که ویدا را هرگز به خانه پدرت نبرده بودی؟ گفت: نه من و ویدا هرگز با هم خلوت نکرده بودیم. من بیشتر اوقات با ماشین دنبال او می‌رفتم و او را به دانشگاه می‌رساندم. من بی گناهم و حالا با شکایت او آبرویم به خطر افتاده است. من اگر او را آزار داده بودم ۱۸ سال قبل از من شکایت می‌کرد.

در این میان ویدا در حالی که اشک می‌ریخت، برخاست و گفت: این که بعد از ۱۸ سال می‌بینم در دادگاه از خودت دفاع می‌کنی و دست هایت می‌لرزد برایم کافی است. در مدت ۱۸ سال یاد و خاطره آزارهایی که به من رساندی هرگز از فکرم پاک نشد و حالا امیدوارم با حکم دادگاه دلم آرام بگیرد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا برای این پرونده حکم صادر کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو2 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر