این ۸۳ نفر …
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
این ۸۳ نفر …

این ۸۳ نفر …

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه ۸۳ نفر بودند، بی‌ادعا آمدند و رفتند. کلی "لبخند" با خودشان آورده بودند که هدیه بدهند و بروند.

چند روزی که مهمان بودند با دستاهاشان صدها معجزه کردند و لب هایی که یک عمر خنده فراموششان شده بود را دوباره با لبخند آشتی دادند.

آمدند تا یادمان بیاورند مهر و مهربانی هنوز در این دیار نمرده و هنوز هستند کسانی که لبخند کودکی در گوشه‌ای از این سرزمین دغدغه مهم زندگی‌شان است.

حالا چهار روزی از حضور پزشکان تیم خیریه «مرهم» در کرمانشاه می‌گذرد و شب گذشته پایان مهر و مهربانی چهار روزه این تیم در استان بود. پایان شیرین که با لبخند دوباره ۲۰۸ کودک کرمانشاهی همراه شده بود.

به گزارش ایسنا، شب گذشته (جمعه شب) استاندار و دیگر مسئولان استان در محل هتل پارسیان گرد هم آمدند تا به پاس تلاش پرخیر و برکت این تیم در مدت حضورشان در استان، از آنها قدردانی کنند.

در ابتدای این مراسم سعید طلوعی شهردار کرمانشاه به عنوان میزبان اصلی مراسم با قدردانی از مجموعه این تیم و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که زمینه حضور این تیم را در استان فراهم کردند، به تلاش‌های بی‌وقفه گروه «مرهم» در دیگر نقاط کشور اشاره کرد و افزود: این سفر، بیست و ششمین سفر تیم خیریه پزشکان مرهم است و این تیم در سفرهای قبلی خود به اقصی نقاط کشور بسیاری بیماران نیازمند را بدون کوچکترین چشمداشتی مداوا کرده‌اند.

وی افزود: این برای ما افتخار است که برای دومین باز میزبان این تیم و پزشکان خیر آن هستیم و امیدواریم این حضور در سالهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

طلوعی به محرومیت‌های استان بعد از جنگ تحمیلی و پس از آن زلزله ویرانگر سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: این شرایط می‌طلبد که هم مسئولان و مدیران کشوری و هم گروه‌های خیرین توجه بیشتری به این استان و مردمانش داشته باشند.

در ادامه دکتر بهمن روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با قدردانی از فعالیت‌های این تیم خیریه و حضور چهار روزه آنها در استان، گفت: این مدت کوتاه حضور تیم ۸۳ نفره «مرهم»، اما خیر و برکات بسیاری به همراه داشت، بطوری که ۷۰۰ بیمار طی مدت چهار روز ویزیت شده و ۲۰۸ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

وی افزود: این سفر دومین سفر تیم خیریه پزشکان مرهم به استان کرمانشاه است و در سفر دو سال پیش این تیم نیز ۱۵۴ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

روشنی با بیان اینکه تعداد پزشکان خیر و نیکوکار در کشور کم نیستند، گفت: حسن کار تیم خیریه پزشکان «مرهم»، حرکت جمعی و با برنامه این تیم است که موجب می‌شود این هم افزایی آثار و برکات بیشتری به همراه داشته باشد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در ادامه مراسم برای قدردانی از این تیم پشت تریبون رفت و با اشاره به برکات بسیار اقدام خیرخواهانه تیم «مرهم» در مدت حضورشان در استان، گفت: کرمانشاه در دو سال گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشت، طوری که بعد از زلزله عظیم ۷٫۳ ریشتری و آن حجم عظیم خسارت بیش از ۸۷۰۰ پس لرزه نیز این استان را لرزاند.

وی افزود: مشکلات این استان می‌طلبد گروه‌های خیرین نیز توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند و از گروه «مرهم» بسیار سپاسگذاریم که با حضور پر خیر و برکت خود زمینه جراحی رایگان ۲۰۸ بیمار را در استان فراهم کردند.

سخنران پایانی این مراسم هم دکترعبدالجلیل کلانتر هرمزی سرپرست تیم پزشکان موسسه ملی «مرهم» بود که پشت تریبون رفت، اما او به جای تشریح فعالیت‌های تیم پزشکی «مرهم» و قدردانی از زحمات آنها، از مردم کرمانشاه قدردانی کرد، از بیمارانی که اجازه دادند این تیم کار درمان آنها را انجام دهد و به این پزشکان اعتماد کردند.

کلانتر هرمزی گفت: مدت کوتاهی در استان کرمانشاه حضور داشتم، اما غمی به بزرگی چندسال بر روی سینه من نشست. محرومیت‌های بسیاری طی این چند روز دیدم و آنقدر زجر کشیدم که گاهی تحمل حضور در بیمارستان و دیدن حال و روز بیماران برایم سخت می‌شد.

او گفت: مثل این مردم محروم در دیگر نقاط کشور هم وجود دارد و برای همین پزشکان مرهم تصمیم گرفتند مرهمی برای درد این مردمان باشند و برای همین این تیم بصورت برنامه ریزی شده هرچند وقت یکبار به یکی از نقاط محروم کشور سفر می‌کند.

کلانتر هرمزی با بیان اینکه پزشکان تنها بدنه اصلی این تیم نیستند، گفت: ما پرستار و کارشناسان مختلفی در تیم دارند که برای حضور در فعالیت‌های خیرخواهانه تیم «مرهم»، از حق مرخصی خود استفاده می‌کنند و به جای کسب درآمد، بصورت رایگان به خدمت رسانی به محرومان می‌پردازند.

او گفت: ما پزشکان متخصص و فوق تخصصی در تیم داریم که واقعا در کشور برند هستند، اما خیلی تاکید دارند بصورت گمنام در این تیم حضور داشته و به محرومان خدمت کنند و گاه بر سر انجام جراحی رایگان بیماران از هم سبقت می‌گیرد و من می‌خواهم بدانم کجای دنیا چنین پزشکانی وجود دارد.

کلانتر هرمزی در ادامه از تمام مسئولان استان بابت فراهم کردن امکانات جراحی و بیمارستان برای این تیم قدردانی کرد وافزود: شهردار و استاندار کرمانشاه بسیار برای این تیم زحمت کشیدند و طی این چند روز شهرداری کرمانشاه برای این تیم سنگ تمام گذاشت، همچنین پرسنل بیمارستان امام خمینی (ره) طی این مدت همکاری فوق العاده‌ای با این تیم داشتند که قدردان آنها هستیم.

در پایان این مراسم که با بخش‌های «هلپرکه» و اجرای ارکستر سمفونیک کودکان کرمانشاهی همراه بود، نشان شهروند افتخاری کرمانشاه از سوی استاندار کرمانشاه به پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی اهدا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

همسر شهید پس از ۳۸ سال قبر شوهرش را پیدا کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. او امروز از رشت به تهران آمد و برای اولین بار بر سر مزار همسرش حاضر شد.

تیرباران ۴ شیطان صفت که دختری را زنده زنده سوزاندند + فیلم و عکس / هند

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، ۴ جوان هندوستانی که چندی پیش دختری جوان را ربودند، تسیم نیت شیطانی قرار دادند و او را زنده زنده در آتش سوزاندند توسط پلیس دستگیر و به قتل رسیدند. ویدیویی که از این پرونده منتشر شده است لحظه بردن ۴ متهم را به زیر پل نشان می‌دهد که ناگهان پا به فرار گذاشتند که ماموران پلیس به سمتشان آتش گشودند و آن‌ها را به رگبار بستند. گفتنی است که پس از قتل ۴ متهم خانواده آن‌ها ابراز ناراحتی کردند و مدعی شدند باید قبل از مرگ فرزندانشان آن‌ها را می‌دیدند و صحبت می‌کردند اما اکنون باید منتظر تحویل اجساد فرزندانشان باشند. همچنین جسد این چهار جوان پس از کالبدشکافی در تاریخ ۹ دسامبر به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چرا رنگ موز تغییر می‌کند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر