سازمان بدر: بیانیه مرجعیت عراق، نقشه راه گروه‌های سیاسی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. بین‌المللی
سازمان بدر: بیانیه مرجعیت عراق، نقشه راه گروه‌های سیاسی است

سازمان بدر: بیانیه مرجعیت عراق، نقشه راه گروه‌های سیاسی است

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
سازمان بدر ضمن اعلام پایبندی کامل به رهنمودهای مرجعیت، تأکید کرد که گروه‌های سیاسی عراق، این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند.

به گزارش افکارنیوز،

سازمان «بدر» عراق پایبندی کامل خود را به رهنمودهای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر اهل تشیع عراق اعلام کرد.

اخبار بین‌الملل-این سازمان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در راستای پایبندی کامل به رهنمودهای حکیمانه مرجعیت، تمامی مسائل وارده در «بیانیه تاریخی» مرجعیت را به صورت کامل تأیید می‌کند.

شبکه خبری «السومریه» به نقل از بدر گزارش داد که بیانیه روز گذشته و بیانیه‌های پیشین مرجعیت، «نقشه راه گروههای سیاسی برای اجرای فحوای آن بر اساس جدول‌های زمانی معین است».

بدر از همه گروههای سیاسی عراق خواست که این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند؛ زیرا راهکار واقعی مشکلاتی است که فرآیند سیاسی با آن دست به گریبان است.

«احمد الصافی» نماینده آیت الله سیستانی در خطبه روز گذشته نماز جمعه کربلا تأکید کرد، موضع مرجعیت حمایت از اعتراضات و تاکید بر پایبندی به مسالمت آمیز و عاری بودن آن از هر نوع خشونت و همچنین محکومیت حمله به تظاهرات‌کنندگان مسالمت جو با قتل، جرح، ربودن یا ارعاب و غیر آن است.

آیت الله سیستانی با اشاره به لزوم تصویب یک قانون عادلانه‌ برای انتخابات جهت جلب اعتماد شهروندان به انتخابات، تصریح کرد که این قانون نباید صرفا از احزاب و جریان‌های سیاسی حمایت کند، بلکه باید این قانون یک فرصت واقعی برای تغییر نیروهایی را فراهم کند که طی سال‌های گذشته بر کشور حکومت کرده‌اند.

اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر (۳ آبان) از سر گرفته شد.

بیشتر اعتراضات مردم عراق برای بهبود وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد در این کشور است، ولی ناظران می‌گویند که برخی کشورها مانند آمریکا، عربستان و امارات و برخی احزاب سیاسی داخلی عراق در پی بهره‌برداری از این اعتراضات هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی تأکید کرد که هدف از مداخلات آمریکا در عراق، این است که بتواند جنگ داخلی در عراق به راه بیاندازد. این نماینده عراقی خاطر نشان کرد که آمریکا در حال ایجاد هرج‌ومرج در عراق است و در همین راستا، از اینکه دولت عراق، به تظاهرات مردمی، مشغول شده است، بهره‌برداری می‌کند. در همین ارتباط، «صباح العکیلی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، از شکست آمریکا در موج‌سواری بر تظاهرات‌های جاری عراق و تلاش برای حمله به منطقه سبز بغداد خبر داد. منابع خبری هم اعلام کردند که این طرح توسط آمریکا، امارات و عربستان سعودی پایه‌ریزی شده بود. هزینه مالی این کودتا که حدود ۱۵۰ میلیون دلار بود، بر عهده عربستان سعودی قرار گرفت.
الفالف1 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بوریس جانسون اما شبیه‌ترین چهره به ترامپ است. بوریس جانسون با شعار اجرای برگزیت به پیروزی رسیده و حالا همه منتظرند تا با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، رویای اروپای واحد هرچه زودتر به پایان برسد. پیروزی جانسون در بریتانیا، سیاست‌های انگلستان به ترامپ را نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین بسیاری احتمال می‌دهند که لندن مواضعی سخت‌تر در قبال ایران و برجام خواهد گرفت. رادیکالیسم ممکن است قاره سبز را به سمت رویارویی‌های درونی پیش ببرد که تنها یک برنده خواهد داشت: رقیب سنتی اروپا یعنی روسیه.

نظرها

اخبار بیشتر