فوت ۵۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
فوت ۵۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO

فوت ۵۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: از اوایل آبان تا کنون ۵۳ نفر در کشور بر اثر مسمومیت با گاز CO جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره ‌آخرین وضعیت مسمومیت با گاز CO از تاریخ اول مهر ماه تا ۲۴ آبان توضیح داد. در تاریخ ذکر شده ۹۰۳ نفر دچار مسمومیت با گاز CO شده‌اند که از این تعداد ۶۳۶ نفر برای درمان به مراکز درمانی منتقل، و ۲۱۴ نفر در محل مداوا شده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

وی افزود: از این تعداد مسمومین، ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

خالدی گفت: تهران با ۱۵۶ مسموم در صدر آمار مسمومیت‌ها قرار دارد و پس از آن آذربایجان شرقی با ۸۹ مسموم، خراسان رضوی با ۸۸ مسموم در جایگاه‌های بعدی مسمومیت با گاز CO قرار گرفته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حامد باطنی، در ارتباط با موضوع توریسم درمانی، اظهار داشت: شرایط پزشکی کشور به لحاظ علمی سبب شده که بیماران سایر کشورها از منطقه و حتی از نقاط دور دست دنیا به ایران سفر کنند و از حوزه پزشکی در ایران بهره مند شوند. باطنی در پاسخ به این سئوال که تحریم‌های دشمنان چه تاثیری در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی داشته است و آیا با کمبود دارو در این حوزه مواجه هستید، خاطرنشان کرد: رشته کاری جراحی پلاستیک و زیبایی وابستگی زیادی با جنبه داروهای دچار کمبود ندارد ولی تجهیزات و وسایلی مانند ایمپلنت، پروتز و محصولات زیبایی با تغییر نوسانات ارزی افزایش قیمت یافته و گاهی محصولات با کمبود مواجه شده و واردات به سهولت انجام نمی‌گیرد. وی گفت: وسایل مورد نیاز توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک از برند‌های مختلف تهیه می‌شود که بسته به شرکت تولید و توزیع کننده و پخش قیمت آنها متفاوت است ولی همه این تجهیزات و وسایل دارای کیفیت مناسب بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، خاطرنشان کرد: غالب وسایل و تجهیزات مورد نیاز جراحی پلاستیک و زیبایی مانند ایمپلنت و پروتز ورود مسافری یا چمدانی ندارند چرا که مرجع این وسایل شناخته شده است و همه آنها شماره سریال دارد که در وب سایت شرکت سازنده و توزیع کننده قابل ردیابی است بنابراین هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد. باطنی گفت: بیماران می‌توانند با استفاده از این شماره سریال و مشخصات، پروتز و وسیله مورد استفاده شده در بدن خود را ردیابی کنند و از کیفیت آن مطمئن شوند چرا که پروتزهای قابل استفاده در جراحی‌های پلاستیک و زیبایی با برخی از پروتزهای سایر جراحی‌ها متفاوت است و بیمار در تهیه آن نقش مستقیمی دارد.
فارسفارس1 روز قبل
پزشک همواره مورد اعتماد و احترام جامعه بوده و طبیبان در همه زمانها جایگاه والایی نزد مردم داشته‌اند، اما سوداگری معدودی از پزشکان در برخی مواقع و داشتن نگاه معامله گرانه در تأمین سلامت بیماران، باعث زیر سؤال رفتن جایگاه پزشکان در جامعه شده است. خبرگزاری فارس - گروه سلامت: پزشک و دانش پزشکی در طول تاریخ همواره مورد احترام و اعتماد جوامع مختلف بوده است. از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم بدارم. در معاینه و معالجه حریم عفاف را رعایت کنم و اسرار بیماران خود را، جز به ضرورت شرعی و قانونی، فاش نسازم. یکی از مهم‌ترین مفاد تعهدات پزشکان در سوگندنامه پزشکی‌شان این است که آنها قسم می‌خورند هنگام درمان بیماران به درآمد جیب او توجه نکنند و در صورت مواجه شدن با بیمار نیازمند، بدون در نظر گرفتن منافع مادی خود، او را درمان کنند. اما نگاه مادی گرایانه تعداد معدوی از پزشکان در مواقعی آنچنان برجسته شده که گویی آنها در مواجه با موضوع تأمین سلامت و درمان بیماران بسان داد و ستد و معامله‌گری در بازار عمل کرده و درمانگری خود را مشروط به تأمین خواسته‌های مادی خود کرده‌اند!
رکنارکنا1 روز قبل
حال محققان انگلیسی برای اولین بار آزمایش ادراری را ابداع کرده‌اند که سرطان پروستات را شناسایی می‌کند. درمان سرطان پروستات باید در زمانی آغاز شود که رفتار تهاجمی آن آغاز شده باشد و تا قبل از آن ضرورتی برای این کار وجود ندارد. تا به امروز دو روش برای تشخیص این سرطان در قالب یک نوع آزمایش مقعدی دیجیتال و یک نوع آزمایش خون در دسترس بوده است. آزمایش جدید ادرار که شناسایی سرطان پروستات تهاجمی را ممکن می‌کند، پی یو آر نام دارد و از طریق بررسی ژن‌های موجود در ادرار درجه پیشرفت سرطان پروستات را با دقت بالایی مشخص می‌کند. بر اساس همین آزمایش می‌توان سرطان پروستات را به سه دسته دارای خطر کم، متوسط و بالا تقسیم بندی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر