افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت روسیه تا ۵ سال آینده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت روسیه تا ۵ سال آینده

افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت روسیه تا ۵ سال آینده

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
طبق گفته وزیر انرژی روسیه، این کشور نه تنها موقعیت خود را در بازارهای جهانی انرژی حفظ می‌کند بلکه انتظار دارد بتواند طی ۵ سال صادرات نفت خام خود را ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اوایل پرایس، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در مقاله‌ای در مجله روسی زبان «انرژی پالیسی» نوشت روسیه انتظار دارد صادرات نفت خام آن طی پنج سال آینده حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به بیش از ۵٫۶ میلیون بشکه در روز برسد.

طبق گفته نواک، روسیه نه تنها موقعیت خود را در بازارهای جهانی انرژی حفظ می‌کند بلکه انتظار دارد بتواند صادرات نفت خام خود را ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد که معادل ۲۵ میلیون تن نفت است. کل صادرات نفت خام روسیه می‌تواند طی پنج سال تا ۲۸۰ میلیون تن معادل ۵٫۶۲ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

صادرات نفت خام روسیه در ۲۰۱۸، ۲٫۹ درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به ۲۶۰ میلیون تن معادل ۵٫۲۲ میلیون بشکه در روز رسید.

روسیه بخش زیادی از تولید نفت خام خود را به اروپا صادر می‌کند ولی در سال‌های اخیر، چین تبدیل به یکی از خریداران بزرگ نفت خام روسیه شده است چون تقاضای نفت این کشور رو به افزایش است. چین بزرگترین خریدار نفت روسیه در خارج از اروپا است. روسیه بزرگترین عرضه کننده نفت خام به چین در ۲۰۱۶ بود و برای اولین بار توانست از عربستان سعودی پیشی بگیرد.

در دو سال بعد از ۲۰۱۶، روسیه تنها عرضه کننده بزرگ نفت خام به چین بود ولی عربستان به تازگی این مقام را بازپس گرفته است. در سپتامبر، عربستان سعودی بالاتر از روسیه و عراق جایگاه خود را به عنوان عرضه کننده شماره یک نفت به چین حفظ کرد.

طرح‌های روسیه برای تقویت صادرات نفت دوباره آن را در رقابت مستقیم با عربستان سعودی در بهترین بازار تقاضای نفت قرار می‌دهد. عربستان متحد اصلی مسکو در قرارداد کاهش تولید ائتلاف اوپک+ است. هدف از این قرارداد از بین بردن عرضه اضافی نفت به بازار و تقویت قیمت نفت است.

اعضای این ائتلاف به رهبری عربستان و روسیه قرار است در اوایل دسامبر در مورد سرنوشت قرارداد کاهش تولید و آینده همکاری شان مذاکره کنند.

به نظر می‌رسد عربستان در این اجلاس قصد دارد به جای افزایش میزان کاهش، کشورهایی را که به قرارداد متعهد نبوده‌اند تحت فشار بگذارد تا تولید خود را طبق سهمیه شان از قرارداد کاهش تولید پایین بیاورند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر