توانایی بالای محققان برای تولید داروهای جدید ضد سرطان در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
توانایی بالای محققان برای تولید داروهای جدید ضد سرطان در کشور

توانایی بالای محققان برای تولید داروهای جدید ضد سرطان در کشور

مهرخبرگزاری مهر |
مدیرعامل یک شتابدهنده گفت: محققان در کشور در صدد هستند با تکنولوژیهای جدید داروهای نوترکیبی را برای درمان انواع سرطان ها به تولید برسانند.

دکتر امیرحسین کارگاه مدیرعامل یک شتابدهنده با اشاره به پتانسیل بالای تولید داروهای ضد سرطان جدید در کشور برای درمان سرطان‌های ریه، خون، پوست و … به خبرنگار مهر گفت: اکنون تکنولوژی صنعتی این داروها به واسطه متخصصان شرکت‌های دانش بنیان نوپا انجام پذیرفته است.

وی با بیان اینکه این داروها در فهرست رسمی داروهای کشور نیستند، بیان کرد: باید این داروها وارد این لیست شوند تا بتوان مجوز تولید آن‌ها را اخذ کرد زیرا در حال حاضر حتی تجویز آن توسط پزشکان باعث تعلیق پروانه پزشکی می‌شود.

مدیرعامل این شتابدهنده با بیان اینکه برای تولید این داروها، شرکت‌های صاحب دانش فنی اکنون در مرحله ورود به فهرست هستند، بیان کرد: بلافاصله بعد از ثبت، وارد مرحله تولید صنعتی و مطالعات بالینی خواهند شد که می‌توان آن‌ها را ظرف ۲ الی ۳ سال به بازار عرضه کرد.

کارآگاه عنوان کرد: ما مکاتبات زیادی با وزارتخانه داشتیم که مکانیزمی پیدا کنیم که هزینه‌های نظام سلامت به واسطه ورود داروهای جدید به فهرست بالا نرود و مردم هم امکان تامین آن‌ها را داشته باشند.

خبری: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

مدیرعامل این شتابدهنده با تاکید بر اینکه یکی از چالشهای توسعه صنعت تولید داروهای بیوتکنولوژی قرار نگرفتن داروهای جدید در لیست داروهای رسمی است، بیان کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد و داروها در لیست قرار نگیرند، ما رشد شرکتهای دانش بنیان و توسعه تکنولوژی را نخواهیم داشت.

کارآگاه خاطر نشان کرد: اگر این چالش برطرف شود، سبد محصولات داروهای بیماران خاص کشور توسعه پیدا می‌کند و داروهای جدید در اختیار مردم قرار می‌گیرد. این روند توان رقابتی کشور را در بازارهای صادراتی نیز افزایش می‌دهد.

وی همچنین به پتانسیل تولید واکسنهای نوترکیب توسط شرکتهای دانش بنیان گفت: محققان شرکتهای دانش بنیان همواره در صدد هستند واکسن نوترکیب انسانی را برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم در بانوان به تولید برساند که این دارو در دهه فجر رونمایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
زمستان با گاری‌هایی برای ما تداعی می‌شود که بوی لبو از آن سر به فلک می‌کشد. در مرحله بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم چغندرها به مدت۳۰ دقیقه به آرامی بپزند. آب لبوها را نیز کنار می‌گذاریم. ۱ لیوان از آب لبو را با سرکه سفید و کمی نمک در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است

نظرها

اخبار بیشتر