پلیس راهور: با روندی که شهرداری تهران در پیش گرفته، شاهد کاهش ترافیک نخواهیم بود/ هدف شهرداری کسب درآمد است نه رفع مشکل مردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

پلیس راهور: با روندی که شهرداری تهران در پیش گرفته، شاهد کاهش ترافیک نخواهیم بود/ هدف شهرداری کسب درآمد است نه رفع مشکل مردم

انتخابخبرگزاری انتخاب |
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت:‌ شهرداری تهران در خصوص کاهش ترافیک اقدام ویژه‌ای انجام نداده است و اجرای طرح کاهش آلودگی هوا نیز به منظور کسب درآمد بوده است.
پلیس راهور: با روندی که شهرداری تهران در پیش گرفته، شاهد کاهش ترافیک نخواهیم بود/ هدف شهرداری کسب درآمد است نه رفع مشکل مردم - 0

«سردار کمال هادیانفر» رییس پلیس راهور ناجا درباره نتایج انتقادات نیروی انتظامی به شهرداری تهران در خصوص طرح کاهش آلودگی هوا گفت: دو روز گذشته جلسه‌ای با حضور رئیس پلیس تهران بزرگ و شهردار تهران در خصوص ترافیک برگزار شده است. ما معتقدیم که شهرداری تهران در خصوص کاهش ترافیک اقدام ویژه‌ای انجام نداده است و اجرای طرح کاهش نیز به منظور کسب درآمد برای شهرداری بوده است.

وی با اشاره به عوامل موثر در آلودگی هوای تهران با توجه به افزایش آلودگی هوا در روزهای اخیر، ادامه داد: در شرایط سرما همه ساله مردم بیشتر از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و امروز نیز بخش زیادی از خودروها در تهران تک‌سرنشین هستند، چراکه در هوای سرد تمایل به استفاده از خودروی شخصی افزایش می‌یابد.

ناوگان حمل و نقل عمومی تهران جوابگوی نیاز مردم نیست

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران جوابگوی نیاز مردم نیست و کافی است یک بار مدیران شهرداری با مترو تردد کنند تا متوجه وضعیت نامطلوب مترو و جمعیت حاضر در آن بشوند. در مجموع ناوگان عمومی پاسخگوی نیاز مردم نیست و وقتی هم گفته می‌شود؛ عوارض خودروی شخصی را چند برابر و ناوگان عمومی را ارزان می‌کنیم، باید شرایط و بستر ناوگان عمومی را نیز فراهم کنند.

طرح کاهش آلودگی هوا کارساز نیست

سردار هادیانفر تصریح کرد: از سوی دیگر همانطور که بارها اعلام شده است، طرح کاهش آلودگی هوا طرح کارسازی نیست. واقعیت این است که هدف شهرداری تهران بیشتر کسب درآمد است نه رفع مشکل مردم. در تهران بیش از ۵٫۵ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد و این تعداد خودرو نمی‌توانند همزمان در تهران تردد کنند و تمام ظرفیت تهران یک سوم این میزان است و ما اگر توانستیم این یک سوم را مدیریت کنیم، می‌توانیم ترافیک را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: براساس طرح کاهش که از سوی شهرداری تهران اعلام شده است، مردم یک و نیم روز در هفته می‌توانند از مجوز ورود به طرح استفاده کنند و مابقی روزها آزاد و با پرداخت هزینه می‌توانند به محدوده ورود کنند. البته باید توجه کنید که این آلودگی مختص شهر تهران نیست، بلکه شهرهای جنوبی استان تهران، شرق تهران، ‌ غرب تهران و حتی استان‌های اصفهان و شیراز نیز با این مشکل مواجه هستند که بیشتر به شرایط جوی باز می‌گردد.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

شهرداری تهران با جدیت برنامه‌ای برای کاهش ترافیک پیش‌بینی کند

رییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: امیدواریم شهرداری تهران به صورت جدی برنامه‌ای برای کاهش ترافیک پیش‌بینی کند، و گرنه با در پیش‌ گرفتن این روندی که بیشتر برای کسب درآمد است، اتفاقی در راستای کاهش ترافیک شاهد نخواهیم بود.

سردار هادیانفر در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره سد معبر برخی منازل و پارکینگ‌ها که تغییر کاربری داده و به کافی‌شاپ و … تبدیل شده‌اند، گفت: ما این موضوع را هم در جلسه‌ای با شهردار تهران و هم با فرمانده ناجا مطرح کرده‌ایم، چرا که تمام مبلمان شهری در این بخش‌ها مختل می‌شود و ما مخالف این موضوع هستیم.

انتقاد از تغییر کاربری پارکینگ‌های منازل مسکونی به تجاری در مناطق شمالی

وی ادامه داد: ساختمانی که در گذشته مجوز کاربری مسکونی را دریافت کرده است، این مجوز را متناسب با بافت، بر و عرض خیابان گرفته است و قابلیت تبدیل شدن به کاربری تجاری را ندارد.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: متاسفانه این کارها در مناطقی مانند ولنجک، مرزداران، ‌ پسیان، امیرابراهیمی و عمدتا بخش‌های شمالی شهر تهران که تراکم و پول تجاری‌سازی در آنجا بیش از جنوب شهر است، اتفاق افتاده و ما را با مشکلاتی مواجه ساخته است. این مشکلات قطعا دودش در چشم شهروندان می‌رود و در آینده نیز بدتر خواهد شد.منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

نظرها

اخبار بیشتر