موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد

موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد

کجاروخبرگزاری کجارو |

تا به حال فکر کرده‌اید چگونه می‌توان به گذشته سفر کرد؟ در ساسکس انگلیس، موزه‌ای ساخته‌اند که تمام ساختمان‌های قدیمی را در یک جا جمع کرده‌ است.مقاله مرتبط:عجیب ترین موزه های جهان

در روستای سینگلتون، در ساسکس غربی، یک موزه غیرعادی وجود دارد که مربوط به ساختمان‌های تاریخی است، نه آن نسخه‌های بدل، بلکه نسخه‌های کاملا واقعی‌.

موزه Weald and Downland Living

موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد - 4

موزه Weald and Downland Living (که قبلا به موره باز Weald and Downland Living Open Air معروف بود) با مساحت بیش از ۱۶۰,۰۰۰ مترمربع، بیش از ۵۰ ساختمان تاریخی که قدمت آن‌ها از قرن ۱۰ تا ۱۹ بوده و از خرابی جان سالم به‌در برده‌اند را در معرض نمایش می‌گذارد. هر ساختمان بسیار بادقت، خالی و از مکان اصلی خود برداشته و با زحمت فراوان در مکانی کنونی قرار داده شده‌ است. این ساختمان‌ها شامل خانه‌ها، خانه‌های مزرعه‌ای، کلبه‌های کارگران، مغازه‌ها، طویله‌ها، مدرسه‌ها، کلیسا‌ها و غیره می‌شوند. این ساختمان‌ها از سراسر جنوب‌شرقی انگلیس جمع‌آوری شده‌اند.

موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد - 6

اثاثیه این ساختمان‌ها درست مانند گذشته‌شان انتخاب و چیده شده‌اند؛ بنابراین زمانی که پا در آن‌ها می‌گذارید احساس می‌کنید در هزار سال گذشته یک زندگی روستایی انگلیسی را تجربه می‌کنید. شما می‌توانید از پله‌های قرن هفدهمی کلبه یک صنعتگر بالا بروید و روی یک تخت کاهی دراز بکشید، در یک آسیاب‌ آبی قرن هفدهمی آرد درست کنید، یا حتی در آشپزخانه یک تودور (Todur) متعلق به دهه ۱۵۴۰ طعم گوشت گاو و آش برگه آلو و گردو را بچشید.

موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد - 8

موزه سرباز Weald and Downland را گروه کوچکی از علاقه‌مندان در سال ۱۹۶۷ راه‌اندازی کردند و توسط موسس موزه، Roy Armstrong اداره شد. اولین خانه‌ای که به این مکان رسید، یک آشپزخانه تودوری (تودور یک خاندان سلطنتی بودند) بود که در منطقه محافظت‌شده Bough Beech Reservoir در کنت قرار داشت. این ساختمان مکانی برجسته برای پروژه‌های ابتدایی بود و عکس آن اکنون بر لوگوی موزه است. همچنان که ساختمان‌ها می‌رسیدند «کمیته ساختمان‌ها و اماکن» برای موافقت با خرید و نمایش ساختمان‌ها تاسیس شد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

موزه‌ای که به جمع آوری ساختمان‌ها می‌پردازد - 11

درب این موزه برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ با هفت ساختمان به روی عموم گشوده شد که علاوه بر آشپزخانه تودور شامل یک راهدارخانه از روستای آپر بیدینگ (Upper Beeding)، یک خانه مزرعه‌ای از Bayleaf متعلق به قرن ۱۵، یک مغازه قرون وسطی‌ای از Horsham و یک خانه مزرعه‌ای از Pendean متعلق به قرن ۱۷ بود. امروزه این موزه سرباز دارای انواع ساختمان‌ها و حتی یک جرثقیل چوبی، یک آسیاب آبی و یک چرخ عصارخانه است.روزها و ساعات کاریاز ۱ ژانویه تا ۲۳ دسامبر: همه روزه۲۴ و ۲۵ دسامبر: بسته۲۶ و ۲۷ دسامبر: باز به مناسبت کریسمس۲۸ تا ۳۱ دسامبر: بستهخارج از ساعات تابستانی بریتانیا: از ۱۰:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهرطی ساعات تابستانی بریتانیا: از ۱۰:۳۰ صبح تا ۶ عصر (مغازه در ساعت ۵:۳۰ بسته می‌شود)

در موقعیت‌های مختلف ساعات کار مختلف است؛ پس حتما وب‌سایت را بررسی کنید.تلفن‌ها و آدرس سایت: تلفن اطلاعات: ۰۱۲۴۳۸۱۱۴۸تلفن تماس: ۰۱۲۴۳۸۱۱۳۶۳وب‌سایت: www. wealddown. co. uk

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
اخیرا عکسی در شبکه‌های مجازی در حال پخش و انتشار است که در آن سردار آزمون، دختری به نام ملیکا نجفی زاده را به آغوش کشیده است. به گزارش رکنا، گفته می‌شود ملیکا نجفی زاده نامزد سردار آزمون بوده و قصد ازدواج با هم را دارند (گمانه زنی) برخی دیگر از گمانه زنی‌ها ملیکا را یکی از مهاجران ایرانی معرفی کرده استکه از هواداران سردار آزمون بوده و این عکس، فقط یک عکس یادگاری می‌باشد. ملیکا نجفی زاده کیست؟ ملیکا نجفی زاده دختری ایرانی متولد تهران بوده که در شهر میلان ایتالیا زندگی میکند. هنوز اطلاعات دقیق‌تری در مورد هویت ملیکا نجفی زاده موجود نیست. صفحه اینستاگرام (instagram) ملیکا نجفی زادهدر ساعات اولیه انتشار این عکس و خبر، سودجویان اقدام به ساخت پیج‌های اینستاگرام به نام ملیکا نجفی زاده کرده‌اند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بسیاری از افراد هستند که هنگام ارائه هدایا در عروسی دوستان خود به دنبال خلاقیت هستند. چهار دوست داماد هدیه خود را که دسته گل پیاز را بسته بندی کردند و آن را به زوج تقدیم کردند. پس از باز شدن در جعبه هدیه، این زوج دریافتند که هدیه آنها یک دسته پیاز است. و کل این طرح با استفاده از ۲٫۵ کیلوگرم پیاز طراحی شده است. همچنین تصویری از این زوج و دوستانشان که با دسته گل پیاز ایستاده بودند، راهی توییتر شد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، شرکت آتیه اوج سفر، شرکت سفرکارت ملی و دفتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی ازجمله زیر مجموعه‌های این شرکت هستند. اگر سری به سایت سفرکارت ملی بزنید در نگاه نخست با سایت رزرواسیون آنلاین هتل و بلیط روبه رو می‌شوید. درواقع می‌توان گفت کارمندان دولت که ازجمله کاربران اصلی طرح سفرکارت بودند خاطرات بدی از این طرح در ذهن خود دارند. و در این شرایط صحبت از راه‌اندازی باشگاه‌ مشتریان در سفرکارت ملی به میان آمده است. کلوپی که قرار است اعضای آن، مشتریان سفرکارت ملی باشند.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
بسیاری از افراد مایلند بدون نیز به استفاده از دارو و موارد شیمیایی جوان بمانند. درواقع تغذیه نقشی موثر در سلامت افراد ایفا می‌کند. یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین E و چربی‌های سالم به شما کمک می‌کند تا چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید. پرتقالپرتقال نقشی موثر در جوانسازی پوست دارد. چرا که پرتقال سرشار از ویتامین C است، که به رخشندگی و شادابی پوست کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر