طرح خدمات جامع سراج در اردکان اجرایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
طرح خدمات جامع سراج در اردکان اجرایی شد

طرح خدمات جامع سراج در اردکان اجرایی شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد طرح خدمات جامع سلامت روانی و اجتماعی موسوم به سراج همزمان با شش شهر کشورمان در اردکان اجرایی شد.

دکتر «سید محمد پورهاشمی» مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان با اشاره به اجرای طرح خدمات جامع سلامت روانی و اجتماعی موسوم به سراج در این شهرستان و به طور همزمان در شش شهرستان کشورمان، هدف از اجرایی این طرح را کاهش بار بیماری‌های روانی، انگ‌زدایی از بیماری‌های روانپزشکی و حمایت اجتماعی از اقشارآسیب‌پذیر به ویژه بیماران روانی مزمن عنوان کرد.

وی با بیان این که طرح سراج با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با همکاری فرمانداری از تیرماه امسال در اردکان اجرایی شده است، بیان کرد: سراج در سه سطح فعالیت می‌کند که سطح پایه‌ی آن شامل غربال‌گری سلامت روان و سلامت اجتماعی جمعیت شهری است و همشهریان اردکانی می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت شهری از این خدمات بهره‌ند شوند.

وی سطح تخصصی این طرح را نیز شامل خدمات توانبخشی روزانه، مراقبت پس از ترخیص بیماران روانپزشکی مزمن، ویزیت در منزل بیماران مزمن روانپزشکی و مراقبت مشارکتی خواند که در کلینیک‌های تخصصی با حضور روانپزشک، روانشناس بالینی، مددکار اجتماعی و کاردرمانگر انجام می‌گیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار درباره سلامت

پورهاشمی در این رابطه خاطرنشان کرد: کلیه موارد ارجاعی که در مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری شده‌اند، می‌توانند این سطح خدمات را دریافت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان در ادامه نیز سطح سوم طرح سراج را تحت عنوان بسته معرفی و آن را شامل سازمان‌دهی همکاری بین بخشی و جلب مشارکت مردم در ارتقای سلامت روانی و اجتماعی شهرستان از جمله با تشکیل خانه مشارکت‌های مردمی اعلام کرد.

وی اظهار کرد: ستاد خوداتکایی یکی از مهمترین بخش‌های بسته سوم سراج است که افراد نیازمند به حمایت اجتماعی می‌توانند پس از معرفی و ارجاع از مراکز خدمات جامع سلامت، براساس شاخص‌های تعیین شده از خدمات این ستاد که شامل معرفی برای سوادآموزی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، هماهنگی برای ایجاد امکان کار و چتر حمایتی با محوریت فرمانداری است، بهره‌مند شوند.

پورهاشمی در پایان نیز یادآور شد: تمام شهروندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر و دریافت خدمات این طرح به واحد بهداشت روان نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت شهری محل سکونت خود مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر