(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو

(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه

فراروخبرگزاری فرارو |
شهرت مرواه به خاطر بیش از 200 هرمی است که در غرب شهر وجود دارند. این هرم‌ها در سه گروه دسته‌بندی شده‌اند و بیشتر آن‌ها حدود 30 متر ارتفاع دارند.

کشور سودان هم مانند مصر دارای اهرام است که گردشگران از آن بازدید می‌کنند.

به گزارش فرارو، اهرام سودان به نسبت کوچکتر از اهرام مصر هستند. در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۰۰ هزار گردشگر از اهرام سودان بازدید کردند. این در حالی است که این آمار برای بازدیدکنندگان از اهرام مصر ۱۰ میلیون نفر بوده است.

اهرام سودان در منطقه‌ای به نام مرواه قرار دارد. مرواه یک منطقه باستانی است در سودان که در کرانه راست رود نیل قرار گرفته است. مرواه در ۲۰۰ کیلومتری شمال خارطوم قرار دارد. شهر مرواه ۷۰۰ سال پایتخت پادشاهی کوش بود تا این‌که تحت تسلط رومی‌ها قرار گرفت. شهر مرواه از سال ۸۰۰ پیش از میلاد تا ۳۵۰ پس از میلاد مسکونی بود و دلیل ترک این محل توسط ساکنانش هنوز روشن نیست. احتمال می‌رود که مرواه در این دوره به تصرف پادشاهی آکسوم درآمده باشد.

شهرت مرواه به خاطر بیش از ۲۰۰ هرمی است که در غرب شهر وجود دارند. این هرم‌ها در سه گروه دسته‌بندی شده‌اند و بیشتر آن‌ها حدود ۳۰ متر ارتفاع دارند. این هرم‌ها محل خاک‌سپاری پادشاهان بود و همانند اهرام مصر در آن‌ها تن‌های مومیایی‌شده پادشاهان در تابوت‌های چوبین کشف شده‌است.

درگیری‌های داخلی و بحران حاکم بر سودان که به سرنگونی حکومت عمر البشیر منجر شد و همچنین قوانین سخت ویزا و نبود امکانات مناسبت زیرساختی و هتل‌های خوب باعث شده تا گردشگران کمتر به سمت سودان جذب شوند.

پس از سرنگونی حکومت البشیر در ماه آوریل دولت جدید این کشور به دنبال آسان کردن قوانین ویزا و جذب گردشگران و توریست‌های خارجی است.

به گفته یک مقام گردشگری سودان در ماه‌های اکتبر و نوامبر شمار گردشگران خارجی افزایش داشته است.

او گفت: پیش بینی می‌شود آمار گردشگران در سال آینده به ۹۰۰ هزار و در سال ۲۰۲۱ به ۱٫۲ میلیون نفر برسد.

(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 10(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 11(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 12(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 13(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 14(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 15(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 16(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 17(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 18(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 19(تصاویر) سودان به دنبال جذب توریست برای اهرام مرواه - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا1 روز قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

نظرها

اخبار بیشتر