انتقاد روزنامه جوان از برخی سریال سازان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

انتقاد روزنامه جوان از برخی سریال سازان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
در مواجهه با نقد عملکرد یک مجموعه عده‌ای به جای دفاع علمی و منطقی دو حربه ناجوانمردانه در پیش می‌گیرند. اخیراً سریال‌ساز‌های تلویزیون بیش از دیگران از این حربه استفاده می‌کنند. یکی اینکه عملکرد خود را به گونه‌ای به منویات رهبر انقلاب ربط می‌دهند، دیگر اینکه پای نظرسنجی سیما را به میان می‌کشند که معمولاً از جذب بالای ۸۰ درصد مخاطبان حکایت دارد.

خبرآنلاین: در مواجهه با نقد عملکرد یک مجموعه عده‌ای به جای دفاع علمی و منطقی دو حربه ناجوانمردانه در پیش می‌گیرند. اخیرا سریال‌سازهای تلویزیون بیش از دیگران از این حربه استفاده می‌کنند. یکی اینکه عملکرد خود را به گونه‌ای به منویات رهبر انقلاب ربط می‌دهند، دیگر اینکه پای نظرسنجی سیما را به میان می‌کشند که معمولا از جذب بالای ۸۰ درصد مخاطبان حکایت دارد.

انتقاد روزنامه جوان از برخی سریال سازان - 2

یکی می‌گوید، ما پیش از ساخت سریال با رهبر انقلاب جلسه داشتیم و ایشان روی چند نکته تأکید کردند و بعد از آن ما مبتنی بر آن چند نکته رفتیم و سریال را ساختیم. دیگری عنوان می‌کند که ما مضمون سریالمان را با توجه به فلان بخش از فلان دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب تولید کردیم.

حالا این وسط اصلا هم مهم نیست که شما برای توجیه کار خودت داری از مهم‌ترین شخصیت دینی و سیاسی کشور مایه می‌گذاری و هیچ وقت هم هیچ مدیر و مسئولی به زیردستش به خاطر این جفای فاحش تذکر نمی‌دهد چه برسد به توبیخ. یعنی هزینه کردن از رهبر انقلاب آزاد آزاد است و اتفاقا هر وقت عملکرد شما مورد انتقاد قرار گرفت بدون نگرانی می‌توانید نتیجه کارتان را به رهبری ربط بدهید.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

این روش راحت‌ترین و بی‌خطرترین کاری است که یک مسئول می‌تواند انجام دهد. جالب است که اگر نتیجه کار به طور مشخص و معین خوب از کار درآمده باشد هیچ کس آن را به منویات رهبر انقلاب مرتبط نمی‌کند و اینجا خلاقیت‌ها و قابلیت‌های خود طرف است که نتیجه را خوب کرده است.

دیروز نویسنده سریال «حکایت‌های کمال» گفته: «دغدغه‌ای که مقام معظم رهبری در این‌باره داشتند این بود که چرا کودک امروز ما فکر کردن بلد نیست؟ چنین موضوعی و آموختن فکر کردن به بچه‌ها از سنین ابتدایی یکی از اهداف ما در این سریال بود!»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر