کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
با اینکه خیلی ها از همین حالا به تکرار طلای المپیک توسط حسن یزدانی در توکیو دل بسته اند، اما به نظر می رسد صید طلای المپیک 2020 خیلی هم راحت نیست.

به گزارش «ورزش سه»، حسن یزدانی بعد از شکستی که سال قبل در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ برابر دیوید تیلور داشت و دستش از طلای بوداپست کوتاه ماند، امسال در غیاب او در نورسلطان قزاقستان توانست به راحتی دومین طلای جهانی خود را کسب کرد.

حالا بزرگترین دغدغه این نابغه کشتی ایران کسب طلای المپیک برای دومین دوره متوالی است. شاید تا امروز بیشتر درباره دیوید تیلور به عنوان رقیب اصلی یزدانی بحث شده و برخی هم پیش بینی کردند این کشتی گیر آمریکایی بعد از مصدومیت شدید از ناحیه زانو دیگر نمی‌تواند به دوران اوج آمادگی برگردد و در نبرد سوم بین او و حسن یزدانی، این بار نوبت پیروزی کشتی گیر ایرانی است.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی - 3

این روزها اما وقتی رسانه‌های آمریکایی و البته فضای مجازی را در صفحات کشتی جهان مرور می‌کنیم، خبر از ورود جی دن کاکس به وزن ۸۶ کیلوگرم برای المپیک ۲۰۲۰ خبر می‌دهند. این کشتی گیر سیه چرده آمریکایی که ۲ سال متوالی است با شکست علیرضا کریمی طلای وزن ۹۲ کیلوگرم جهان را کسب می‌کند، می‌تواند جدی‌ترین رقیب حسن یزدانی در المپیک به شمار برود.

جی دن کاکس تصمیمش را گرفته تا برای حضور در المپیک به وزن ۸۶ کیلوگرم کوچ کند؛ تصمیمی که منطقی به نظر می‌آید چون در وزن ۹۷ کیلوگرم رقیب بزرگی مثل کایل اسنایدر را پیش روی خود می‌بیند.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی - 6

جی دن کاکس هم مثل حسن یزدانی ۲۴ ساله است و در اوج جوانی به افتخارات بزرگی مثل رفتن روی سکوی المپیک و کسب ۲ طلای جهان دست پیدا کرده است. کارنامه او شباهت زیادی به نابغه ایرانی دارد و تفاوت بزرگ تنها در کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ است که به یزدانی رسید و برنزی که نصیب کاکس شد. البته در آن مقطع یزدانی در ۷۴ کیلوگرم کشتی می‌گرفت و کاکس در ۸۶ کیلو روی تشک رفت.

خبری: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

تاکنون نبردی در هیچ مسابقاتی بین این ۲ کشتی گیر صورت نگرفته؛ اما پیش بینی می‌شود شاهد یک جنگ تمام عیار در المپیک ۲۰۲۰ بین این نابغه ایرانی و آمریکایی باشیم.

کاکس البته برای ورود به المپیک کار راحتی ندارد. اگر دیوید تیلور بتواند خودش را آماده کند، ابتدا باید یک نبرد تمام عیار بین کاکس و تیلور در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی باشیم؛ جایی که مسابقات انتخابی تیم ملی آمریکا برای حضو در المپیک توکیو برگزار می‌شود.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی - 11

به هر حال جی دن کاکس که حالا به پختگی رسیده، نشان داده به راحتی شکست نمی‌خورد و این می‌تواند یک زنگ خطر برای یکی از اصلی‌ترین شانس‌های مدال طلای ایران در المپیک ۲۰۲۰ یعنی حسن یزدانی باشد.

یادمان نمی‌رود که علیرضا کریمی بعد از چندمین شکست متوالی برابر این حریف آمریکایی اعتراف کرد که زورش به او نمی‌رسد. البته خود کاکس هم به خوبی می‌داند که رویارویی با حسن یزدانی برایش به مراتب سخت‌تر از علیرضا کریمی است. قطعا بازهم می‌توانیم حسن یزدانی را شانس نخست طلای المپیک بدانیم؛ اما بعد از عبور از یک حریف سرسخت به نام جی دن کاکس.

حسن یزدانی:

یک طلای المپیک (۲۰۱۶ ریو)، ۲ طلای جهانی (۲۰۱۷ پاریس و ۲۰۱۹ نورسلطان)، یک نقره جهانی (۲۰۱۵ لاس وگاس) و یک برنز جهانی (۲۰۱۸ بوداپست)

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی - 16

جی دن کاکس:

یک برنز المپیک (۲۰۱۶ ریو)، ۲ طلای جهانی (۲۰۱۸ بوداپست و ۲۰۱۹ نورسلطان) و یک برنز جهانی (۲۰۱۷ پاریس)

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سهم معلولان از ورزش همگانی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
نداشتن تحرک، برای معلولان هشداری جدی است، با فراهم کردن شرایط مناسب برای ورزش همگانی می‌توان از بروز مشکلات جدی برای آن‌ها جلوگیری کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نداشتن تحرک، برای معلولان هشداری جدی است، با فراهم کردن شرایط مناسب برای ورزش همگانی می‌توان از بروز مشکلات جدی برای آن‌ها جلوگیری کرد.

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، دانشمندفرد دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون دو و میدانی خبر داد؛ کمیسیون تطبیق داوطلبین احراز پست ریاست فدراسیون دو ومیدانی امروز به ریاست دکتر احمدی و اعضای کمیسیون مربوطه برگزار گردید و پس ازبررسی مدارک و مستندات داوطلبین به استناد ماده ۶ آیین نامه چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون، شرایط مدیریتی افراد مشروحه ذیل با توجه به مدارک ارائه شده احراز نگردید. ۱. جعفر باباخانی۲. علی اکبر تیرانداز۳. مصطفی زرین افضل۴. روح اله عسگری گندمانی۵. حمیدرضا فردین پور۶. پژمان معتمدیلازم بذکر است نامبردگان می‌توانند ظرف مدت یک هفته نسبت به تکمیل یا ارائه مدارک مدیریتی دیگر وفق آیین نامه فوق اقدام تا در کمیته تجدیدنظر مجددا مورد بررسی قرار گیرند. انتهای پیام/ک

رقابتی برای حضور در تیم ملی تکواندو

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
در پایان مسابقات آزاد کشوری بانوان، ۲۷ تکواندوکار به رقابت‌های انتخابی ورود به اردوی تیم ملی دعوت شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، برترین‌های مسابقات آزاد کشوری جواز حضور در مرحله نخست انتخابی تیم ملی را یکم دی کسب می‌کنند و آنجا باید شانس ملی پوش شدن خودشان را امتحان کنند.
طرفداریطرفداری21 ساعت قبل
آنسو فاتی که از وی به عنوان یکی از بزرگترین استعدادهای دنیای فوتبال نام برده می‌شود، در ۱۷ سالگی رکوردهای جالبی به نام خود ثبت کرده است.

گل فودن به دینامو زاگرب (دینامو زاگرب ۱-۴ منچسترسیتی)

طرفداریطرفداری7 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر