آموزشگاه آشپزی در تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سرگرمی
آموزشگاه آشپزی در تهران

آموزشگاه آشپزی در تهران

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در امروزه یکی از راه های آشنایی با فرهنگ عادات و آداب رسوم کشور های مختلف آشنایی با هنر آشپزی و عادات غدایی مردم آن کشور است .

در امروزه یکی از راه‌های آشنایی با فرهنگ عادات و آداب رسوم کشور‌های مختلف آشنایی با هنر آشپزی و عادات غدایی مردم آن کشور است.

در دنیای مدرن امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف متنوع و سالم تمایل زیادی نشان میدهند.

آشپزی در حقیقت هنر تبدیل مواد غذایی خام به انواع غذاهای خوشمزه، مطبوع و سالم است. آشپز نه تنها باید با انواع طرز تهیه غذاها آشنا باشد، بلکه با خواص و فواید آنها نیز آشناست. همچنین پایه و اساس آشپزی نیاز به دانش، مهارت و تحصیلات لازم می‌باشد زیرا آشپزی به یک حرفه‌ی کاملا تخصصی تبدیل شده که شما با یک جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که آموزشگاه آشپزی بیشترین و متنوع‌ترین دوره‌ها را برای علاقه مندان این حرفه در نظر گرفته است.

بازارکار و آینده شغلی آشپز:

آشپز می‌تواند در مکان‌های مختلف از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها، فست فود‌ها، مراکز تهیه غذا و یا آشپزخانه‌های صنعتی کار کند. با داشتن تجربه و صلاحیت کاری کافی می‌تواند سر آشپز یا مدیر آشپزخانه شود. همچنین می‌تواند مدیر رستوران شده و به صورت کیترینگ باسازمانها و شرکت‌های مختلف قرارداد ببندد. آشپز می‌تواند به طور مستقل کار کرده و برای خود رستوران، فست فود یا مرکز تهیه غذا راه اندازی کند همچنین در دنیای امروزه برباپی کلاس آشپزی و دوره‌های آشپزی از استقبال بی نظیر برخوردار خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم شما را با دوره‌های کلاس آشپزی آشنا کنیم تا چنانچه تمایل داشتید در دورهای آموزش آشپزی شرکت کنید بتوانید راحت‌تر تصمیم گیری و دوره مناسب را انتخاب کنید. آموزشگاه‌های آشپزی دورهای خاص و متداول طبق استاندارد سازمان آموزش پرورش فنی و حرفه‌ای برگزار میکنند که در نهایت بتوانید با شرکت در آموزن پایان دروه مدرک رسمی و بین اللملی از طرف سازمان فنی وحرفه‌ای دریافت کنید.

آموزشگاه آشپزی در تهران - 7

لیست دورهای آموزش آشپزی:

آشپز درجه ۱:

در این دوره حدودا آموزش ۵۰ مدل غذاهای سنتی، غذاهای فانتزی، غذاهای ملل، سالاد، پیش غذا، اردور‌های بین المللی، سوپ‌ها و مرباها ارائه می‌گردد.

دوره آشپز درجه ۲:

در این دوره آموزش تهیه انواع غذاها همچون انواع پتاژ، انواع سالاد و اردور، مربا، پلو، مرغ درسته بریان، بلدرچین، ژیگو، رتی فیله، استیک، پاته، کیش، سوفله، کوفته و شامی و دسر را آموزش دیده و می‌توانید در مشاغلی همچون مدیر سلف، پست‌های کار در آشپزخانه و مدیر تدارکات مشغول به فعالیت شوید.

کباب زن و تخته کار:

آموزش ٢۰ مدل انواع کباب شامل انواع کباب‌های ایرانی و فرنگی، برگ، جوجه، جوجه اسپایسی لقمه، لوله‌ای، قبضه‌ای، کباب‌های محلی و ملل شامل قفقازی، بختیاری، اسکندر، بلغاری، کباب ماهی با لیمو، کباب تند فیله، کباب ران مرغ چسبناک، کباب با مریم گلی، کباب حلزونی، کباب گل رز

آموزشگاه آشپزی در تهران - 15

در این دوره آموزش انواع کباب‌های ایرانی و فرنگی از آماده سازی تا مزه دهی (Marinade) و پخت کباب‌ها به صورت کامل آموزش داده میشود. درخواست اجرای این دوره برای اولین بار توسط این آموزشگاه ازسازمان فنی و حرفه‌ای انجام گرفت. این دوره مورد پسند هر خانواده‌ی ایرانی و سرآشپزهای حرفه‌ای هر رستوران خوب ایرانی میباشد.

آشپز سنتی:

همانگونه که از نام این رشته مشخص است شما در این دوره آموزش انواع غذاهای سنتی ایرانی را پشت سر گذاشته و توانایی خت و کار در یک رستوران سنتی را به آسانی خواهید داشت.

آشپز عمومی:

شامل آموزش آشپزی انواع خورش‌ها، پلوها، چلوها، آش‌ها، کوفته‌ها، خوراکها، آبگوشت‌ها، کوکوها، دلمه‌ها، غذاهای بادنجانی، حلیم و …. کاناپ‌ها املت‌ها و سوپ‌ها سالادهاوسس‌ها بنیه و شنیسل‌ها پاستاها سوخاری‌ها ماهی‌ها و میگو‌ها بیف و استک‌ها دلمه‌ها کباب هاآش‌ها و برانی‌ها خورش‌ها کوکوها می‌باشد.

آموزشگاه آشپزی در تهران - 21

آشپزی تخصصی:

آموزش آشپزی تخصصی شامل ۱۱ جلسه است که مجموعه‌ای از غذاهای فرنگی، ایرانی، بومی و سالاد‌ها و سس‌ها فرایدرایس‌ها پاستاها چیکن‌ها گراتن‌ها سوفله‌ها پیش غذاها ماهی میگوها فاهیتااستیک‌ها استیک فوندو‌ها فیله‌ها کبابهای بین المللی و با ارائه مدرک بین المللی از فنی و حرفه‌ای به شما عزیزان آموزش داده میشود.

غذای ملل:

٣۰ مدل غذای ملل به صورتی که در رستوران‌ها، مرسوم و قابل شناسایی در تمام دنیاست.

جلسه اول: آشپزی عربی جلسه دوم: آشپزی مدیترانه جلسه سوم: آشپزی ترکیه جلسه چهارم: آشپزی ایتالیایی جلسه پنجم: آشپزی آسیای میانه جلسه ششم: آشپزی آسیای شرقی

جلسه هفتم: آشپزی روسی جلسه هشتم: آشپزی آمریکایی جلسه نهم: آشپزی آفریقایی جلسه دهم: تاریخچه غذای ملل

پاستا آربیتا؛ چیکن آلفردو؛ پاستا میگو؛ مرغ گریل شده؛ چیکن با سس پرتغال؛ چیکن مدیترانه‌ای؛ گراتینه بادمجان؛ کراکت؛ پتاژ‌ها؛ بیف استراگانف؛ چکن استراگانف؛ استیک‌ها

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

سالاد‌ها؛ میگوی گریل شده با سس لیمو و مارچوبه؛ رول استیک؛ اسپاگتی‌ها و … چندین رسپی خاص و جدید با گواهینامه با کد بین المللی از فنی حرفه‌ای

آموزش فینگر فود:

فینگرفودها غذاهای کوچکی هستند که معمولا در مهمانی‌ها برای پذیرایی سرو می‌شوند و علت این نام‌گذاری، خورده شدن آن با دست است. فینگرفود معمولا باید به اندازه‌ای باشد که به یکباره خورده شود. درواقع فینگرفود هر غذایی است که بتوان آن را به شکل لقمه‌ای در اندازه کوچک درست کرد، بنابراین با کمی خلاقیت می‌توان از بسیاری از غذاها فینگر فود درست کرد. در ادامه مطلب طرز تهیه تعدادی از فینگرفودها را بیان خواهیم کرد.

در این دوره ۱۰۰ مدل فینگر فود، پارتی فود، شورینی، تلخینی را در ٦ جلسه ٤ ساعته با گواهینامه بین المللی از فنی حرفه‌ای دریافت می‌کنید.

آموزشگاه آشپزی در تهران - 34

آشپز مخصوص روز:

آموزش منوی بین المللی شامل انواع بیف‌ها، استیک‌ها، شنیتسل‌ها، برگرها، غذاهای گوشتی، پرندگان، غذاهای پنیری، غذاهای خمیری شامل گراتینه، کباب بره تند، مینی برگر، پاتی مرغ و فلفل، تای برانز یا میگوی تایلندی، مینی پیتزای رولی، کرپ، پنکیک سبزیجات، کباب چوبی با طعم بادام زمینی، بروسکتا، فریتاتا، رول سوسیس، رولت قارچ، مرغ تندوری و …

آشپز سنتی: شامل آموزش انواع خورش‌ها، پلوها، چلوها، آش‌ها، کوفته‌ها، خوراکها، آبگوشت‌ها، کوکوها، دلمه‌ها، غذاهای بادنجانی، حلیم، حلیم بادنجان

سالاد ساز و اردورساز:

آموزش انواع پیش غذاها و سالادهای روسی، فرانسوی، ایتالیایی سالاد میگو، سالاد انار، سالاد مرغ و ماست، سالاد جوجه، سالاد لبو، سالاد کرفس، سالاد قارچ، سالاد چنبر، سالاد رایس، سالاد زبان، سالاد لوبیا سبز، سالاد اسپانیولی، سالاد سبزیجات، سالاد رژیمی، سالاد هلندی، سالاد کاری هندی، سالاد نارنج با مرغابی، سالاد چاتنی بادام زمینی، سالاد اینچیلادای مکزیکی، سالاد بادمجان پارمیجانا، اردور پنجره‌ای، زردآلو با پوشش پنیر، کوفته چیز اونین، مارپیچ‌های پنیری، برش‌های پیتا با پنیر و سیر، پفک‌های پنیری، بیسکویت ماشروم چیز، پای پنیر و اسفناج، بیسکویت میگوی پنیری، کباب گوشت و انبه، کباب با سس عسل، رولت مرغ و گوشت، مارچوبه پیچیده شده در ژامبون، اسپرینگ رول، چاشنی آواکادوو، کوفته اسکاتلندی و …

آموزشگاه آشپزی در تهران - 40

طباخ آبزیان:

آموزش ٢۰ مدل طبخ انواع غذاهای دریایی شامل ماهی‌های سردآب، گرم آب، انواع میگو، خرچنگ، صدف، لابستر

آشپزی با مایکروویو:

آموزش انواع کیک‌ها، شیرینی‌ها، غذاهای ایرانی، پلوها، غذاهای فانتزی، غذاهای ملل، پنیردار، انواع کباب‌ها، فست فود، دسرها، حلواها، دم کردن چای و قهوه، تهیه پیاز داغ و سیر داغ، سرخ کردن کشمش و زرشک، گراتینه، سوفله، پیتزا، پیراشکی گوشت، میتلف، قرمه سبزی، قیمه، خورش کرفس، مرصع پلو، ته چین، لازانیا، پتاژ و سوپ‌ها، کیک اتریشی، کیک پر، کیک گردویی، کیک نارگیلی، شیرینی آلمانی، شیرینی مارمالادی، شیرینی نخودچی، شیرینی برنجی، شیرینی گردویی و …

برای این حرفه بعد از علاقه مند بودن آشپز یا سرآشپز باید شرایط دیگری نیز داشته باشد:

- آشنا به روش‌های مختلف آشپزی ونظارت بر کیفیت و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه

- تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها

- توانایی مدیریت و کنترل و سازماندهی کلیه کارهای آشپزخانه

- داشتن علاقه و سرعت عمل بالا

- خلاقیت در کارها و ذوق و سلیقه در طرز سرو وتزئین غذا

- صبور بودن و توان تحمل فشارکاری

- رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ایمنی و سلامت

پس اگر شرایط لازم را دارا هستید با شرکت در دوره‌های آموزش آشپزی آینده شغلی خود را تضمین کنید.

هشدار: دارا بودن سلامت جسمانی و نداشتن ناراحتی پوستی و مشکلات تنفسی بویایی و چشایی از لازمه این کار است.

ساعت کاری آشپز معمولا طولانی و فشرده و از صبح تا نیمه شب خواهد بود که البته بسته به محل کارش می‌تواند متفاوت باشد. بیشترین حجم کاری او در آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل می‌باشد زیرا مشتریان بیشتری در این روزها دارند.

آموزشگاه آشپزی در تهران(شیرین بیان) با مدیریت خانم حسینی کارشناس و داور بین المللی صنایع غذائی - مدرس سازمان صداوسیما مفتخر است تمامی دوره‌های آموزشی فوق را با تیم حرفه‌ای خود برگزار کند.

آموزشگاه شیرین بیان با مدیریت سرکار خانم حسینی کارشناس و داور بین المللی صنایع غذائی مدرس سازمان صداوسیما مفتخر است دوره‌های آموزشی خود را با تیم حرفه‌ای خود برگزار کند جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره «٢٢١٢١۰۶۴» تماس حاصل فرمائید و یا به سایت شیرین بیان مراجعه نمائید. ساعت پاسخگویی از ٩ الی ٢۰

**این محتوا تبلیغاتی است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چگونه موفق شویم؟ | ۱۳ نصیحت از موفق‌ترین افراد جهان

9+
همشهریهمشهری1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
از هزاران سال پیش تاکنون، انسان در جستجوی اکسیر جاودانگی و ابدیت است، که البته امروزه بیشتر شبیه افسانه‌هاست تا واقعیت. به نظر می‌رسد گروهی از مردم، تمام این اسرار را می‌دانند و از عمر طولانی و سلامت عالی برخوردارند. آن‌ها قوم مسلمان هونزا هستند که در شمال پاکستان زندگی می‌کنند؛ میانگین سنی آن‌ها کمتر از ۱۰۰ سال نیست و عجیب نیست که بسیاری از آن‌ها تا ۱۵۰ سالگی عمر می‌کنند! مردم هونزا در نزدیکی کوه‌های قراقروم، در مکانی بنام «دره جاویدانها» زندگی می‌کنند و قبایل مسلمان هستند و حدود ۹۲۰ هزار تن جمعیت دارند. چیزی که جای تعجب دارد این است که آن‌ها مریض و پیر نمی‌شوند و ۷۰ سالگی برای آن‌ها مرحله جوانی به حساب می‌آید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
دو کوهنورد مراسم عروسی خود را بر فراز قله برف‌انبار قم جشن گرفتند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، این زوج ورزشکار جشن ازدواج خود را بر فراز قله ۳۲۰۰ متری برف‌انبار قم برگزار کردند. نکته جالب این است که در این مراسم جمعی از خانواده و دوستان داماد و عروس نیز حضور داشتند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، بررسی‌ها نشان داده‌اند که نوشتن افکار و احساسات عمیق‌تان در موقعیت‌های سخت می‌تواند خلق‌وخویتان را بهبود بخشد، احتمال بیماری را کاهش دهد و بازدهی شما را بالا ببرد. یک راه مناسب برای این کار نوشتن خاطرات یا یادداشت‌های روزانه است برای ثبت افکار و احساسات عمیق‌تان است. به خودتان نامه بنویسید. خطاب به عزیزانی که دیگر با شما نیستند، نامه بنویسید. اگر فقط افکار منفی ذهنتان را اشغال کرده است، تلاش کنید نوشتن‌تان را به سمت دیگری سوق دهید.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در اردبیل، صغری فرشی شامگاه امروز در نشست با فعالان صنایع غذایی استان اردبیل اظهار داشت: غذاهای بومی استان اردبیل با همکاری فعالان صنعت غذا در استان شناسایی شده و در حال تهیه اطلس جامع گردشگری غذا برای استان اردبیل هستیم. وی با بیان اینکه برای وارد شدن غذاهای بومی به منوی رستوران‌ها تلاش می‌کنیم افزود: با توجه به اینکه گردشگری غذا نیازمند غذاهای مرغوب و جذاب است جلسات متعددی برای وارد شدن غذاهای بومی به منوی رستوران‌ها در سطح استان اردبیل برگزار شده است. فرشی هدف تهیه اطلس غذا را معرفی غذاهای بومی استان اردبیل عنوان و تصریح کرد: گردشگری غذا جزء رتبه‌های اول در جذب گردشگران در دنیا است و ما تلاش داریم با تدوین این اطلس در معرفی غذاهای بومی استان به گردشگران بیشتر تلاش کنیم. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر برگزاری تورهای گردشگری در سطح استان اردبیل بیان کرد: در نظر داریم یک تور گردشگری غذا از استان‌های مختلف کشور به مقصد یکی از آموزشگاه‌های استان تعریف خواهد شد. وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری غذا در استان اردبیل اظهار کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری غذا در استان اردبیل اهمیت ویژه و بسزایی دارد و در این خصوص از ظرفیت نهادهای آموزشی از جمله جهاد دانشگاهی نیز بهره‌مند خواهیم شد.

نظرها

اخبار بیشتر