بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی کنفرانس وحدت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی کنفرانس وحدت

بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی کنفرانس وحدت

مهرخبرگزاری مهر |
بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی (آینده پژوهی) سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شب گذشته جمعه ۲۴ آبانماه از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی صادر و در پایان این نشست قرائت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی (آینده پژوهی) سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شب گذشته جمعه ۲۴ آبانماه از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی صادر و در پایان این نشست قرائت شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد:

به نام خدا

کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام به عنوان بازوی فکری و تعامل اندیشه‌ها و با حضور بیش از یکصد نفر از چهره‌های برجسته علمی و آکادمیک از اقصی نقاط جهان، در روز۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ به میزبانی جمهوری اسلامی ایران نشست خود را تشکیل داد. در این نشست اعضای هیات رئیسه و مدعوین، به ارائه سخنرانی‌های علمی حول محور اصلی کنفرانس (مسجد الاقصی نماد وحدت اسلامی) پرداختند و به ارائه‌ی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در این محورها پرداختند:

- آینده جهان بدون رژیم صهیونیستی

- تحصیل راهپیمایی اربعین به عنوان عقبه استراتژیک راهپیمایی بازگشت

- استفاده از دستاوردهای علم و فناوری برای تقویت جبهه مقاومت در جهان اسلام

- بایسته‌های استفاده از دستاوردهای جبهه مقاومت برای تدریس در دانشگاه‌ها و استفاده در مراکز پژوهشی.

اعضای کمیسیون بعد از استماع دیدگاه‌ها و نظرات مختلف و متنوع شرکت کنندگان، با محکوم نمودن فعالیت‌های روز افزون جبهه استکبار جهانی در امور کشورهای اسلامی، موارد زیر را خواستار شدند:

۱- تمسک جوامع اسلامی به حبل الله متین یعنی وحدت اسلامی

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

۲- به نظر اعضا، مباحثات و گفتگوهای علمی رو در رو اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام، می‌تواند یکی از موثرترین ابزارها برای مقابله با این افزون طلبی‌ها و نیز مواجه با جریان افراط گرایی و تکفیر از یکسو و تسلیم و سر سپردگی از سوی دیگر باشد.

۳- اعضای کمیسیون با توجه به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در جهان اسلام و بر اساس مشاهدات علمی _ میدانی خود به لحاظ نگرش آینده پژوهی، ظرفیت‌های عظیم امت اسلامی برای بهسازی تکاملی خود در روند دستیابی به تمدن نوین اسلامی را یاد آور شدند.

۴- از دولتمردان کشورهای اسلامی انتظار دارد با توجه به پتانسیل‌های نسل جوان مومن در این کشورها و برنامه ریزی دقیق برای آنها، سرمایه انسانی خود را غنیمت دانسته و مانع از تفرقه فکری و فرهنگی در این زمینه شوند.

۵- اعضای کمیسیون در پایان با سپاس از ملت و دولت ایران و مجمع تقریب مذاهب اسلامی و درایتهای حکیمانه آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، اجلاس سالانه کنفرانس وحدت اسلامی را عاملی مهم و درختی تناور و پربار و مولودی مبارک در تحقق اندیشه الهی رهبران اسلامی (امام خمینی قدس سره الشریف) دانسته و از میزبانی انجام شده و محتوا و شکل سخنرانی‌ها و گفتگوها اعلام رضایت نمودند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر