حشد شعبی: طرف‌های خارجی در تلاش برای خدشه وارد کردن به وجهه ما هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
حشد شعبی: طرف‌های خارجی در تلاش برای خدشه وارد کردن به وجهه ما هستند

حشد شعبی: طرف‌های خارجی در تلاش برای خدشه وارد کردن به وجهه ما هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای صحت و سقم اخبار منتشر شده درباره وارد کردن گازهای اشک‌آور به عراق توسط این نیروها و استفاده از آن علیه معترضان عراقی را رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، حشد شعبی عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن رد صحت و سقم سند منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درباره واردات گازهای اشک‌آور توسط این نیروها به عراق و استفاده از آنها علیه معترضان، تأکید کرد که برخی طرف‌های بین‌المللی به دنبال خدشه وارد کردن به چهره حشد شعبی عراق هستند.

در این بیانیه آمده است: برخی رسانه‌های متخاصم سند جعلی را منتشر کرده‌اند که بیانگر وارد کردن گازهای اشک‌آور به کشور توسط حشد شعبی است. این درحالی است که این سند خالی از هرگونه امضا، مهر و یا اسم مسؤول حشد است.

حشد شعبی در ادامه آورده است: ما می‌دانیم که این سند از جمله سلسله هجمه‌ها توسط کشورهایی است که همواره در امور داخلی عراق مداخله می‌کنند. این طرف‌ها از همان روز اول تشکیل حشد تا به امروز برای خدشه وارد کردن به وجهه فرزندان غیور عراق به ویژه در جریان تظاهرات تلاش کرده‌اند؛ تظاهراتی که با فریاد ملت علیه ظلم و فساد آغاز شد.

عفو بین‌الملل پیشتر مدعی استفاده مقامات عراق از گازهای اشک‌آور برای کشتن معترضان به جای متفرق کردن آنها شده بود.

همچنین جنبش عصائب اهل الحق نسبت به میزان انحطاط حرفه‌ای که دو شبکه در تعامل با وقایع عراق گرفتار آن شده‌اند، ابراز تاسف کرد و افزود، این دو شبکه حشد شعبی و مرجعیت دینی را هدف قرار داده‌اند.

جنبش مذکور در بیانیه‌ای آورده است: این دو شبکه مدتی است که مرجعیت دینی، حشد شعبی و ارزش‌های جامعه را هدف گرفته و رویکردی مداوم در تحریک به خشونت و آشوب در داخل کشور در جریان تظاهرات‌ها را دنبال می‌کنند و این کار را با دروغ‌پراکنی و جعل اخبار انجام می‌دهند.

این جنبش افزود: این دو شبکه از سوی منابعی واحد و شناخته شده برای مدتی مشخص جهت وارونه نشان دادن واقعیت‌ها در قالب طرحی خبیثانه برای تحقق اهداف سیاسی مشخص تامین مالی می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
الفالف3 روز قبل
گزینه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی از میز مذاکره حذف شده است". پیونگ یانگ فقط و فقط از خلع سلاح هسته‌ای خود دورتر شده است. با این همه، اظهارات اخیر سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، می‌تواند حتی همین دستاورد حداقلی را هم به خطر بیندازد. اضافه بر این، در شرایط فعلی، بازگشت آمریکا به اعمال فشار حداکثری به کره شمالی تا حد زیادی غیرممکن است. همه ما به شنیدن این گزاره که در بخش نتیجه گیری تمامی گزارش‌های کارگروه کارشناسان سازمان ملل متحد در موضوع کره شمالی می‌آید عادت کرده‌ایم: اقدامات کره شمالی در نقض تحریم‌های بین المللی، شاهدی بر ناکارآمدی تحریم‌های سازمان ملل متحد است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر