تظاهرات‌کنندگان عراقی بار دیگر بندر ام قصر را بستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

تظاهرات‌کنندگان عراقی بار دیگر بندر ام قصر را بستند

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: در بیست و دومین روز از دور دوم تظاهرات‌های مردمی عراق، امروز بار دیگر معترضان در بصره، خود را به میدان نفتی «مجنون» رساندند و ورودی‌های این میدان را بستند.

تظاهرات‌کنندگان عراقی بار دیگر بندر ام قصر را بستند - 1

به گزارش رکنا، به نقل از فارس، امروز (شنبه ۱۶ نوامبر) همچنان تظاهرات‌های مردمی عراق که از اول اکتبر گذشته در اعتراض به وضعیت معیشت، نقصان خدمات‌رسانی و فساد در کشور آغاز شده، در بغداد و استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد. این تظاهرات‌ها که در ایام اربعین امام حسین (ع)، متوقف شده بود از ۲۵ اکتبر گذشته وارد مرحله جدیدی شد.

خبرنگار خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در خبری فوری اعلام کرد که در بیست و دومین روز از دور دوم تظاهرات‌های مردمی عراق، امروز بار دیگر معترضان در بصره، خود را به میدان نفتی «مجنون» رساندند و با بستن ورودی‌های این میدان، مانع ورود کارمندان و حضور آنها در محل کارشان شدند. نیروهای امنیتی نیز در تلاش برای مذاکره با معترضان هستند.

میدان نفتی مجنون واقع در جنوب عراق سومین میدان بزرگ نفتی جهان است که ذخایر آن به ۱۲٫۶ ملیارد بشکه می‌رسد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

بر اساس این گزارش، بامداد امروز، همزمان با تجمع شماری از معترضان در میدان نفتی مجنون، شمار دیگری از تظاهرات‌کنندگان ورودی‌ها و کلیه جاده‌های منتهی بندر ام قصر را بسته و فعالیت در این بندر فلج شده است.

مقامات امنیتی در بصره نیز در حال مذاکره با معترضان برای بازکردن کلیه ورودی‌های بندر و از سرگیری فعالیت آن هستند.

پیش از این در دوم نوامبر نیز، ده‌ها نفر از شهروندان عراقی، مقابل میدان نفتی «مجنون» تجمع کردند و از چند روز پیش از آن، شماری از معترضان موفق شدند وارد بندر أم قصر شوند و آن را ببندند. اما در هفتم نوامبر، سرانجام پس از ۹ روز توقف فعالیت در بندر مذکور، وضعیت به حالت عادی بازگشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر