مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کره
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کره

مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کره

کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص ارز 4200 تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله‌هایی وارداتی که قبل از تاریخ 18 خرداد ماه سال جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.

اعتمادآنلاین| بعد از انتشار گزارشی درباره واردات بیش از ۳۰ هزار تنی کره توسط یک شرکت از کل ۴۳ هزار تن کره وارداتی به کشور در ۳ ماهه ابتدای سال جاری و احتمال بسته شدن سایر کارخانه‌های بسته بندی کره به دلیل عدم امکان رقابت با آن شرکت، کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود درباره واردات کره تصمیمات جدیدی گرفت و شرکتهایی که اقدام به واردات این محصول تا تاریخ ۱۸ خرداد سال جاری کرده بودند را از پرداخت مابه التفاوت ۴۸۰۰ تومانی نرخ ارز معاف کرد.

همچنین کارگروه تنظیم بازار به شرکت هایی که کره در گمرک دارند و تاریخ بارگیری آنها قبل از تاریخ یاد شده است ارز اختصاص داد اما شرکت‌ها مکلف شده‌اند که گزارش عرضه کره با نرخ مصوب را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

هشدار بیکاری ۱۰ هزار کارگر با انحصار واردات کره دولتی توسط یک شرکت/ اطلاعات سری درز کرد؟

پشت‌پرده واردات ۲ماهه کره به اندازه ۱ سال/ واردکنندگان چگونه از حذف ارز ۴۲۰۰ خبر داشتند؟

توزیع کره با قیمت دولتی در بازار

مصوبه کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز به واردات کره که به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دفتر مقررات صادرات و واردات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ابلاغ شده به شرح زیر است.

نتیجه بررسی کمیته کارشناسی تعیین تکلیف در خصوص اخذ و یا عدم اخذ مابه‌التفاوت ۴۸۰۰ تومان از محموله‌های کره وارداتی موجود در بنادر کشور که با ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومان) وارد کشور گردیده است در جلسه طرح و در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی کره و تنظیم بازار شیر، لبنیات و چربی مقرر گردید:

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

۴-۱- کلیه محموله‌های تامین ارز شده با نرخ ۴۲۰۰ تومان (نرخ ارز رسمی) از پرداخت مابه‌التفاوت معاف باشد.

۴-۲- محموله‌های تامین ارز نشده موجود در بنادر که بارنامه حمل آنها مروبط به قبل از ۹۸/۳/۱۸ می‌باشد با نرخ ارز رسمی تامین ارز و بدون پرداخت ما‌به‌التفاوت ترخیص گردند. دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز توسعه تجارت الکترونیک مکلف می‌باشند با اعلام دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار، گروه ارزی محموله‌های مشمول این بند را در سامانه گروه یک لحاظ نمایند.

۴-۳- محموله‌های تامین ارز نشده که بارنامه حمل آنها بعد از ۹۸/۳/۱۸ می‌باشد مشمول ضوابط جدید نبوده و می‌بایست با نرخ نیما تامین ارز شوند.

تبصره: کلیه شرکت‌های دارویی موجودی و یا محموله‌های ترخیص شده با ارز رسمی مکل به ارائه اسناد و فهرست فروش و توزیع محموله‌ها در قالب بسته‌بندی مصرف‌کننده و فرآورده‌های لبنی مشمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در شبکه‌های توزیع رسمی و مورد تایید با رعایت نرخ مصوب به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌باشد.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.

پناهجویان در بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با وجود آنکه دولت بوسنی و هرزگوین وعده داده بود تا بیش از ۶۰۰ پناهجوی ساکن کمپ ووچیاک را پیش از آغاز سرمای شدید به زیر سرپناه منتقل کند، آوارگان این اردوگاه در شمال غرب بوسنی پس از بارش اولین برف سنگین عملا با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| بر اساس معاملات انجام شده امروز (۱۶ آذر ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به روز پنجشنبه با نوسان جزئی همراه است. طبق آخرین قیمت بازار خودرو، رنو تندر پلاس دنده‌ای نسبت به معاملات قیمت روز خودرو در ۱۴ آذر ۹۸ با افزایش ۵ میلیون تومانی به نرخ ۱۶۰ میلیون تومان خرید و فروش شد. سمند ال ایکس و تیبا ۲ با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب به نرخ ۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۶۳ میلیون تومان معامله شدند. رنو تندر پلاس اتوماتیک با افزایش یک میلیون تومانی به مبلغ ۱۸۸ میلیون تومان خرید و فروش شد. پژوپارس ۱۰۲ میلیون تومان، سراتو ۳۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا ۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، دنا پلاس تور بو ۱۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، دنا ۱۲۰ میلیون تومان، پژو صندوقدار ۱۰۵ میلیون تومان و رنوساندرو اتوماتیک ۲۱۰ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت معامله شدند.

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حالا کلاهبرداران در اقدامی تازه، با رصد کردن مباحث داغ جامعه، با یک روش هشداری در خصوص طرح بسته معیشتی به مردم پیامک می‌زنند که شما در حال حذف شدن از این بسته هستید و لطفا به این سایت مراجعه کنید. در روش دوم کلاهبرداران می‌گویند: چنانچه در بسته طرح معیشتی قرار نگرفته‌اید به این صفحه مراجعه کنید و بعد هم حساب طرف را خالی می‌کنند. پلیس فتا می‌گوید: مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice. ir مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر