۴ درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

۴ درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۴ درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: ۴ درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند که این آمار نباید موجب توقف دانشگاه شود.

عبدالحمید علیزاده امروز (۲۵آبان) در جلسه افتتاح دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی استان کردستان، اظهار کرد: افتتاح دفتر امور کنسولی و آموزش سامفا به دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه کردستان نشان از وحدت از نگاه حاکمیتی به معنای اعتماد متقابل است.

وی با اشاره به اینکه کمیته مبادلات یک حسن برای استان کردستان است، افزود: دانشگاه کردستان در رنکینگ ۸۰۰ قرار دارد و این به معنی فعالیت‌های مؤثر در این دانشگاه است.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اینکه در ۱۰سال آینده اتفاق بسیار خوبی در دانشگاه کردستان خواهد افتاد، بیان کرد: ۴ درصد از دانشجویان در دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند، این آمار نباید موجب توقف دانشگاه شود.

علیزاده با اشاره به برگزاری چهار دوره آزمون سامفا در دانشگاه کردستان، عنوان کرد: دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه کردستان می‌توانند از آموزش زبان فارسی استاندارد بهره‌مند شوند.

وی ذکر کرد: تنوع فعالیت‌ها و پذیرش دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه کردستان چشم‌گیر و قابل‌توجه بوده و این در توسعه کردستان حائز اهمیت است.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بابیان اینکه دانشگاه‌ها بر اساس نسل‌های مختلف ارزیابی می‌شود، افزود: در دانشگاه‌های نسل سوم برای طرح سوال علم بهتر است یا ثروت، که دو گزینه دارد «علم ثروت ساز» را به گزینه سوم آن اضافه می‌کنند و باهدف گذاری درصدد نسل چهارم به معنی مرجعیت اجتماعی دانشگاه، هستند.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

علیزاده با اشاره به اینکه تصمیم سازان اجتماعی، در دانشگاه‌ها تصمیم می‌گیرند، گفت: دانشگاه کردستان با پذیرش دانشجویان بین‌المللی در اجتماع‌های دیگری تأثیرگذاری می‌کند.

وی عنوان کرد: فعالیت‌های دانشگاه کردستان در مرحله ۱۰ سال اول بین‌المللی سازی آموزش عالی کشور از میانگین کشوری بیشتر است لذا ایران به‌عنوان یک کشور آموزش عالی جوان و نوپا در مسیر بین‌المللی سازی حرکت می‌کند.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ایجاد زیرساخت‌ها برای دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه را مهم دانست و افزود: امروز به برکت امنیتی که وجود دارد ما در جایگاهی هستیم که می‌توانیم آموزش بدهیم و دانشجویان غیر ایرانی را در مقاطع مختلف پذیرش کنیم.

علیزاده بیان کرد: پذیرش دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای کشورمان است که زیرساخت‌ها را تقویت کنیم و همچنین آموزش را به‌عنوان یک وظیفه به همگان بدانیم.

وی ذکر کرد: دانشگاه کردستان برای متقاضیان تحصیل از اقیلم کردستان به دلیل اشرافیت فرهنگی و هم‌زبانی بودن جاذبه و محوریتی دارد که در هیچ دانشگاهی در کشور این مزایا وجود ندارد.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار دانشجو بین‌المللی در کشور ادامه تحصیل می‌دهند که از این تعداد ۲۲ هزار در وزارت علوم، ۳ هزار در وزارت بهداشت و ۸ هزار هم در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

علیزاده با اشاره به اینکه ۴۳ مرکز در کشور به دانشجویان بین‌الملل آموزش می‌دهند، یادآور شد: جذب، پذیرش، آموزش، پشتیبانی و فارغ‌التحصیلی دانشجویان بین‌المللی در اختیار دانشگاه‌های ایران است.

انتهای پیام

۴ درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر