افزایش قیمت به دلیل گران‌شدن بنزین در استان سمنان پذیرفتنی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
افزایش قیمت به دلیل گران‌شدن بنزین در استان سمنان پذیرفتنی نیست

افزایش قیمت به دلیل گران‌شدن بنزین در استان سمنان پذیرفتنی نیست

مهرخبرگزاری مهر |
سمنان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه افزایش قیمت به دلیل گران شدن بنزین در استان پذیرفتنی نیست، گفت: با این موارد تخلف به صورت جدی برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری ظهر شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان به میزبانی سالن کوثر استانداری سمنان ضمن بیان اینکه این جلسه در خصوص بررسی و کارشناسی پیرامون ابعاد سیاست جدید دولت در بحث اصلاح قیمت سوخت (بنزین) و در نظر گرفتن اقدامات موردنیاز تشکیل‌شده است، ابراز داشت: افزایش قیمت بدون مصوبه و به صورت بی‌رویه در هیچ بخش و قسمتی، در پی افزایش قیمت سوخت در استان پذیرفته نیست و برخورد جدی با این‌گونه تخلفات انجام خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه در سطح استان و بخش تولیدکنندگان، حوزه‌ای که مستقیما از اصلاح قیمت‌ها تاثیر پذیرفته و نیازمند افزایش قیمت باشد وجود ندارد، افزود: در بحث حوزه‌هایی که غیر مستقیم از این موضوع تأثیرپذیری دارند نیز باید بررسی صورت بگیرد و در برابر سوء استفاده بخش‌هایی که غیر مستقیم با این اصلاح قیمت‌ها مرتبط خواهند بود، به صورت جدی برخورد می‌شود.

رصد بازار به واسطه افزایش قیمت بنزین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه در صورت نیاز به هرگونه افزایش قیمت در هر بخش، اصلاح و افزایش قیمت صرفا با انجام اقدامات کارشناسی و تنها توسط ستاد تنظیم بازار استان انجام خواهد شد، ابراز داشت: امتناع از فروش، کم‌فروشی و افزایش قیمت در بخش‌های مختلف استان به صورت ویژه و مستمر بررسی و نظارت می‌شود.

عسگری ضمن بیان اینکه مباحث و ابعاد مختلف این موضوع باید برای مردم به صورت کارشناشی تبیین شود، تصریح کرد: مردم ما باید بدانند که ضرر و زیان عدم اصلاح قیمت‌ها و آثار و تبعات انجام نشدن این مهم، بسیار زیاد خواهد بود و از سویی سیاست اصلی دولت بر این است که بخش‌هایی که به صورت مستقیم از این‌ مهم تاثیر می‌پذیرد، حمایت شود.

وی ضمن بیان اینکه مباحث روانی و شوک‌های ناگهانی به واسطه افزایش قیمت سوخت در بازار استان، رصد، بررسی و کنترل خواهد شد، افزود: اصلاح قیمت‌ها، بحثی اختیاری و مرتبط با علاقمندی مسئول کشور نیست که بر اساس علاقه یا عدم علاقه اقدام به افزایش یا کاهش قیمت‌ها کنند، بلکه این مهم، در مقوله مدیریت کلان امور کشور، امری اجتناب‌ناپذیر است.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

کمبود کالا در استان سمنان نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه عدم اصلاح قیمت‌ها و بی‌توجهی به این مهم، رانت، فساد، قاچاق و مصرف بی‌رویه را به همراه خواهد داشت، ابراز داشت: موضوع اصلاح قیمت سوخت، طرح سران سه قوه نظام است و اختصاص به دولت به صورت خاص ندارد و این به این معنا خواهد بود که نظام اراده بر اصلاح قیمت‌ها دارد و ما نیز باید با نگاه کارشناسانه به آن داشته باشیم.

عسگری ضمن بیان اینکه منابع مالی درآمدی حاصل از اصلاح قیمت سوخت، مستقیما به خود مردم بازگردانده خواهد شد، تصریح کرد: کارشناسی‌های لازم در خصوص بررسی تأثیرات افزایش قیمت سوخت (بنزین) در سرجمع هزینه‌های جابه جایی مسافر توسط تاکسی‌ها و مسافربرهای شهری و برون‌شهری می‌بایست در استان سمنان انجام شود.

وی بابیان اینکه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی باید تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت سی ان جی را فعال و در دسترس عموم مردم قرار دهد، افزود: فعالیت وسائل نقلیه (بجز موارد مشخص‌شده) با استفاده از گاز مایع (LPG) ممنوع است و مراکز معاینه فنی رصد و بررسی این موضوع را به صورت جدی باید انجام دهند در خصوص استفاده از گاز مایع نیز به عاملان مجاز عرضه تاکید می‌شود که استفاده از این مهم برای مصارف خانگی و تعریف‌شده است و وسائل نقلیه شخصی، مجاز به استفاده از این سیستم نیستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه هیچ‌گونه مشکل و کمبودی در بحث موجودی کالاها وجود ندارد و مردم از بابت تامین‌ کالاهای اساسی آسوده خاطر باشند، اضافه کرد: منابع مالی حاصل از فروش کالا توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ عرضه در استان، باید در سیستم مالی استان گردش داشته باشد و در صورت عدم توجه به این مهم، برخورد قضایی و جدی صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست مقرر شد تا تا بحث بازرسی به صورت ویژه و مجدانه توسط کارشناسان در سطح شهرستان‌ها نیز مستمرا انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
ایبناایبنا23 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، نشست کمیته راهبردی فناوری اطلاعات دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، در روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ با حضور دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، مجید صفدی سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی، معاونین توسعه مدیریت و مدیران فناوری اطلاعات مناطق برگزار شد. مرتضی بانک، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ضمن تاکید بر اهمیت نقش فناوری اطلاعات اظهار داشت: استانداردسازی فرآیندها و ایجاد شفافیت اطلاعاتی جز از طریق توسعه و استقرار سامانه‌های اطلاعاتی یکپارچه و پنجره واحد خدمات الکترونیکی میسر نمی‌شود که خوشبختانه در این زمینه، طی یک سال گذاشته اقدامات بسیاری خوبی انجام شده است. وی خاطرنشان کرد که با همکاری مناطق آزاد کشور، فاز نخست پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد همزمان با دهه‌ی فجر انقلاب رونمایی خواهد شد. در این جلسه ابتدا، گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه پنجره واحد و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده آن تا پایان سال جاری توسط محمد امین اله‌داد، مدیر پروژه پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد و دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات ارائه گردید و در ادامه در خصوص استقرار سامانه‌های یکپارچه مناطق از جمله سامانه صنایع، کمیسیون ارزش افزوده و سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد بحث و بررسی شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری1 ساعت قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا1 ساعت قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا1 ساعت قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا1 ساعت قبل