درآمد ۱٫۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش در ۳ ماه!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
درآمد ۱٫۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش در ۳ ماه!

درآمد ۱٫۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش در ۳ ماه!

ایبناخبرگزاری ایبنا |
ترکیه همچنان در صدر صادرکنندگان فرش قرار دارد تا در سه ماهه گذشت سال جاری میلادی رکورد جدیدی از محل درآمد ناشی از صادرات فرش به دست بیاورد.

به گزارش ایبِنا، ترکیه در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار فرش صادر کرده و امسال نیز در صدر کشورهای صادرکننده فرش قرار گرفته است. بر اساس داده‌های مرکز آمار ترکیه و مرکز تجارت بین الملل (ITC) ترکیه در دوره ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۹ به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار به کشورهای مختلف صادر کرده است.

ترکیه سال گذشته با ۲٫۷ میلیارد دلار صادرات در صدر کشورهای صادر کننده فرش قرار داشت و امسال نیز جایگاه خود را همچنان حفظ کرد. همچنین در دوره سه ماهه گذشته، بیشترین میزان صادرات با ۴۵۳ میلیون دلار به ایالات متحده آمریکا صورت گرفته و پس از آن کشورهای عربستان سعودی با ۲۷۷٫۹ میلیون دلار، آلمان با ۸۸٫۸، عراق با ۸۲٫۸ و بریتانیا با ۸۱٫۹ میلیون دلار در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

صلاح الدین کاپلان، رییس بخش صادرات فرش مجمع صادر کنندگان ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: هدف ما در سال ۲۰۲۰ انجام صادرات ۳ میلیارد دلاری است. به ۱۷۰ کشور جهان فرش صادر می‌کنیم. بیشترین صادرات فرش ترکیه به ایالات متحده صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر