سازش ۷۰۰ میلیون تومانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

سازش ۷۰۰ میلیون تومانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سه فقره پرونده با موضوع مطالبه وجه و اختلاف ملکی در شورای حل اختلاف رودهن به سازش رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران، سه فقره پرونده با موضوع مطالبه وجه و اختلاف ملکی با پیگیری کارکنان شعبه هفتم شورای حل اختلاف بخش رودهن به سازش رسید.دو فقره پرونده با موضوع مطالبه وجه در مجموع به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال و یک فقره پرونده اختلاف ملکی به ارزش ۷ میلیارد ریال ریال با پیگیری کارکنان شعبه هفتم شورای حل اختلاف رودهن به صلح و سازش رسید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

بر اساس این گزارش، پرونده‌ای هم با موضوع مطالبه وجه به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال با پیگیری اعضای شعبه چهارم شورای حل اختلاف شهرستان قرچک به سازش ختم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود. وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد. سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت. آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اکثر نقاط کشور بارانی شد

مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
وضعیت آب و هوا ۱۶ آذر؛ پیام مازند - طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز اکثر نقاط کشور شاهد بارش باران هستیم که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و این سامانه ار فردا به سمت شرق کشور می‌رود. دریافت ۱۹ MB
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
همچنین اعتیاد به مواد صنعتی در آنها بیشتر است. باستانی با اشاره به اینکه اعتیاد زنان بیشتر به تبع یکی از مردان خانواده صورت می‌گیرد، گفت: زنانی که درگیر اعتیاد می‌شوند نقش‌شان در تربیت فرزندان‌شان به مخاطره می‌افتد. وی ادامه داد: به همین دلایل زنان نیازمند توجه خاص‌اند. سابقه همکاری ما با ستاد مبارزه با مواد مخدر به این صورت بوده که عضو کمیته زنان بودیم که در سال اخیر بدون فعالیت بوده و ما دعوت نشدیم. باستانی افزود: امید است امروز با تفاهم‌نامه‌ای که امضا می‌شود در زمینه‌های مرتبط با اعتیاد زنان و تهیه طرح‌های مربوط تا سال ۱۴۰۰ همکاری داشته باشیم.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
شهید کاظم نجفی رستگار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همراه شهید چمران بود و بنیان‌گذار تیپ سیدالشهداء هم محسوب می‌شود. شهردار تهران ادامه داد: پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار در ضلع جنوب شرقی تهران هدایت ترافیک سنگین برای افرادی که به داخل شهر وارد نمی‌شوند و تنها می‌خواهند از شهر عبور کنند را بر عهده دارد. وی با قدردانی از اقدامات قرارگاه خاتم‌الانبیا به خاطر تلاش در بهره‌برداری از این پروژه، گفت: امیدواریم در پایان سال، علاوه بر یک ایستگاه مترویی که قرار است به طور میانگین هر ماه افتتاح کنیم، پروژه‌های استاد معین و گیشا و پروژه مجموعه فرهنگی رازی را هم افتتاح کنیم. شهردار تهران گفت: حال وقت آن است که پروژه‌های جدید با تغییر نگاه تعریف شوند و امیدواریم بتوانیم سرویس و خدمات بهتری در این زمینه ارائه دهیم. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بخش‌هایی از شهر که به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی متصل نیستند با اجرای پروژه‌ها و افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو به ناوگان حمل و نقل عمومی متصل شوند.
فارسفارس10 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی از سقوط یک بالابر و مصدوم شدن سه مرد میانسال خبر داد. جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس در خصوص حادثه سقوط بالابر گفت: در ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه وقوع حادثه‌ای از جنس سقوط بالابر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. وی افزود: بلافاصله مأموران سازمان آتش نشانی از دو ایستگاه به محل حادثه واقع در مغازه‌ای در محدوده پاچنار مراجعه کردند. ملکی گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد در یک مغازه ۳۰ متری که به فروش وسایل تولید کیف و کفش مشغول بوده است بالابری به زیرزمین سقوط کرده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران ادامه داد: سه مرد میانسال که قصد پایین رفتن با این بالابر را داشتند از ناحیه پا و کمر مجروح شده بودند که با کمک آتش نشانان از زیرزمین خارج شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
در تبصره سوم ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهد کودک‌ها که به شرایط مدیران مراکز نگهداری کودکان اختصاص دارد، آمده است: در کارگاه‌هایی که اکثریت مادران از اقلیت‌های مذهبی هستند، مدیران کارگاه یا کارخانه موظفند با هماهنگی وزارت کار نسبت به انتخاب مدیر مهدکودک از اقلیت مربوطه اقدام کنند. همچنین در ماده ۱۶ آیین‌نامه اجرایی مذکور آمده است: متخلفین از اجرای این آیین نامه طبق ماده ۱۷۳ قانون کار جمهوری اسلامی ایران تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. با شکایت یکی از شهروندان از آیین‌نامه اجرایی یاد شده، ابتدا در خصوص ادعای مغایرت تبصره سوم ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهد کودک‌ها با شرع مقدس اسلام، دبیر شورای نگهبان به موجب نامه شماره ۶۲۹۸؍۱۰۰؍۹۷ مورخ ۲۸ تیر ۹۷ به دیوان عدالت اداری اعلام کرد: «تبصره مورد شکایت خلاف شرع دانسته شد.» در ادامه و پس از تبادل لایحه بین طرفین دعوا، هیئت عمومی دیوان عدالت تشکیل و مبادرت به صدور رأی کرد. در رأی دیوان عدالت اداری آمده است: الف: مطابق حکم تبصره ۲ ماده ۸۴ و ماده ۸۷ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ نظر فقهای شورای نگهبان برای هیئت عمومی لازم‌الاتباع است و با توجه به اینکه دبیر شورای نگهبان قانون اساسی به موجب نامه شماره ۶۲۹۸؍۱۰۰؍۹۷ مورخ ۲۸ تیر ۹۷ اعلام کرده است که فقهای شورای نگهبان تبصره ۳ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهد کودک‌ها را خلاف شرع دانسته‌اند، بنابراین در اجرای احکام قانونی فوق الذکر و مستند به بند یک ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ حکم بر ابطال تبصره ۳ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهد کودک‌ها از تاریخ تصویب آن صادر می‌شود. در بخش دیگر این حکم آمده است: نظر به اینکه اطلاق ماده ۱۶ آیین نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهدکودک‌ها در تحت پیگرد قرار دادن متخلفین از اجرای آیین نامه، تخلف از همه موارد مذکور در آیین نامه را شامل می‌شود و بندهایی از آیین نامه که در ماده ۱۷۳ قانون کار به عنوان تخلف احصاء نشده است را در بر می‌گیرد و از طرفی تحت پیگرد قانونی قرار دادن اموری که توسط مقنن جرم شناخته نشده و برای آن مجازات تعیین نشده، مغایر اصل ۱۶۹ قانون اساسی است، بنابراین ماده ۱۶ آیین نامه اجرایی شیرخوارگاه‌ها و مهد کودک‌ها مغایر قانون وضع شده و مستند به بند یک ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر