حسین شمس: رفتن بازیکنان فوتسال به خارج نگران کننده است؛ ایران از نظر نیروی انسانی بسیار غنی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
حسین شمس: رفتن بازیکنان فوتسال به خارج نگران کننده است؛ ایران از نظر نیروی انسانی بسیار غنی است

حسین شمس: رفتن بازیکنان فوتسال به خارج نگران کننده است؛ ایران از نظر نیروی انسانی بسیار غنی است

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
شمس نگران وضعیت فوتسال کشور است.

طرفداری- عضو کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی می‌گوید رفتن بازیکنان به خارج به دلیل شرایط اقتصادی لیگ نگران کننده است.

حسین شمس، عضو کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به کوچ اجباری بازیکنان فوتسال تیم ملی بزرگسالان و زیر ۲۰ سال با تغییر تابعیت به خارج از کشور اظهار داشت:

این موضوع برای فوتسال ما نگران‌کننده است تا زمانی که لیگ جذابی نداشته باشیم هر روز باید منتظر این گونه اخبار باشیم. متأسفانه بازیکنانی که در کشور با هزینه‌های هنگفت باشگاه‌ها و … پرورش یافته‌اند به خاطر شرایط و وضعیت اقتصادی لیگ فوتسال یکی پس از دیگری در حال ترک ایران هستند و این خبر خوبی برای ما نیست.

وی ادامه داد:

کشور ما از نظر شرایط نیروی انسانی بسیار غنی و خوب است و کشورهای دیگری که نیروی انسانی ندارند به شدت به دنبال جذب بازیکنان ایرانی هستند و با دادن وعدهای مالی خوب و اقامت آن کشورها بازیکنان ما را به راحتی جذب می‌کنند.

سرمربی سابق تیم ملی و عضو فعلی کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی تصریح کرد:

همه باید دست به دست هم بدهیم، به خصوص هیأت رئیسه جدید سازمان لیگ باید شرایط را با آوردن پخش تلویزیونی و جذب اسپانسرها مهیا کنند تا دیگر بازیکنان تصمیم به ترک از ایران نگیرند. هیأت رئیسه جدید سازمان لیگ باید بیشتر وقت بگذارد و به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشگاه‌ها همان‌طور که گفتم باشد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

شمس خاطرنشان کرد:

موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که باشگاه‌ها هم یاد گرفته‌اند پول بازیکنان را به طور کامل پرداخت نکنند و از کل قرارداد، ۲۰ درصد آن را پرداخت و ۸۰ درصد باقیمانده را بازیکن باید با شکایت از کمیته وضعیت و کمیته انضباطی پیگیری کند. کمیته‌های تعیین وضعیت و انضباطی باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند.

وی افزود:

من از کمیته‌های انضباطی و وضعیت بازیکنان می‌خواهم که حداقل به باشگاه‌هایی که علیه آنها شکایتی شده به راحتی مجوز فعالیت ندهند. وقتی که بازیکنان ما می‌بینند از آنها حمایتی نمی‌شود مجبورند کشور را ترک کنند و به کشورهای دیگر که همه چیز برای آنها مهیا است بروند. در حال حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول قرارداد ۱۰ میلیون تومانی هم داریم که ۲۰ درصد که حدود ۴ میلیون می‌شود را به بازیکن پرداخت می‌کنند و دیگر از ۸۰ درصد باقی مانده خبری نیست. بازیکنان چگونه باید با این مبلغ خرج خانوادهای خود را بدهند؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید هر چه زودتر وارد عمل شوند و به این موضوع رسیدگی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | محمدرضا احمدی به خاطر این شوخی جنجالی ناچار به عذرخواهی از استقلالی‌ها شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
شوخی جنجالی محمدرضا احمدی گزارشگر بازی استقلال و پدیده شهر خودرو با همکارش روی تصاویر و در زمانی که هنوز مسابقه آغاز نشده بود، او را وادار به عذرخواهی از هواداران استقلال کرد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سرمربی استقلال با لباس شخصی در تمرین آبی‌ها حضور یافت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا تمرینات تیم استقلال برای دیدار مقابل پیکان در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر ظهر امروز در زمین نفت تهرانسر برگزار شد که نکته جالب آن حضور آندره ا استراماچونی سرمربی این تیم با لباس شخصی در تمرین بود. ظاهرا این مربی به دلیل اینکه هنوز نتوانسته بخشی از مطالباتش را دریافت کند از دست مسئولان استقلال ناراحت است.

فدراسیون فوتبال باید از مربی ایرانی استفاده کند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی درباره سخنان یکی از نمایندگان مجلس درباره دستمزد سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: چرا نمایندگان مجلس در زمان انتخابات اظهار نظر و انتقاد می‌کنند و آیا این نماینده که گفته است پول ویلموتس تهیه نشده است نمی‌توانست این مسأله را در مجلس شورای اسلامی پیگیری کند؟ مصطفوی افزود: آیا نمایندگان مجلس نمی‌توانستند مبلغی را به فدراسیون فوتبال برای پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی بدهند و پس از وصول طلب فدراسیون فوتبال از فیفا این مبلغ را بازپس گیرند؟ وی درباره محل انعقاد قرارداد با سرمربی تیم ملی و محل فسخ آن گفت: بیشتر مربی‌ها در محل زندگی خود با تیم‌ها قرارداد می‌بندند. رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان افزود: با توجه به شرایطی که برای برانکو در عربستان پیش آمد و حالتی که وی از کشور ما خارج شد برانکو نمی‌تواند برای فوتبال ما موثر باشد. مصطفوی گفت: از برانکو چیزی ندیده‌ایم و کمیته فنی فدراسیون فوتبال باید به جای بله قربان گو بودن حرفش را محکم بزند. وی افزود: از نظر روحی مربی که از پرسپولیس شکایت کرده نمی‌تواند سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان شود و برانکو می‌داند ایران دیگر جای او نیست. مصطفوی گفت: کار‌هایی که برانکو با پرسپولیس کرد یا پرسپولیس با وی انجام داد دیگر جایی برای سرمربی شدن برانکو در تیم ملی نگذاشته است. وی افزود: بسیار سخت مربیان خارجی را بدست می‌آوریم، اما بسیار آسان از دست می‌دهیم. علی فتح الله زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال نیز گفت: زمانی که مربی برای انعقاد قرارداد به کشورمان نمی‌آید در شأن فوتبال ما نیست که رئیس فدراسیون فوتبال برای انعقاد قرارداد به محل زندگی مربی برود. وی افزود: این که در فوتبال ساحلی و داخل سالن و والیبال به عنوان‌های قهرمانی در عرصه جهانی دست یافته‌ایم به دلیل دخالت نکردن سیاسیون در این ورزش هاست و افراد متخصص توانسته‌اند درباره این ورزش‌ها تصمیم بگیرند، اما همه می‌خواهند در فوتبال وارد شوند و اجازه به متخصصان برای تصمیم گیری نمی‌دهند. فتح الله زاده گفت: در آستانه حذف تیم ملی از رقابت‌های جام جهانی، همه باید دست به دست هم بدهند و کار را پیش ببرند تا وزارت ورزش در این زمینه کمک کند. وی افزود: مدیریت فدراسیون فوتبال را درباره سرمربیان تیم ملی قبول ندارم البته آقای تاج یک تنه همه کار‌ها را به دوش می‌کشد. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: اگر می‌خواهیم با مربی قراردادی ببندیم باید در آن ذکر شود دستمزد وی با گذشتن از هر مرحله به او پرداخت می‌شود. فتح الله زاده افزود: در زمان حضور کیروش در ایران هشت سال فرصت داشتیم مربیان جوان خود را در کنار وی آموزش دهیم، اما این فرصت از دست رفت. وی گفت: اگر ویلموتس را راضی کنیم که در تیم ملی بماند بهترین گزینه است در غیر این صورت برانکو از همه مناسب‌تر است. فتح الله زاده افزود: البته می‌توانیم یک مربی ایرانی با یک دستیار قوی خارجی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
شهر خودرو قابل احترام و یکی از تیم‌های خوب لیگ است و ما را اذیت کرد. همدلی در تیم استقلال خیلی خوب است و بازیکنان نیز به نحو احسن کارهای سرمربی را اجرا می‌کنند. رحمتی برای استقلال زحمت کشیده و این فصل انتخابش رفتن به تیم شهر خودرو بود. درباره قهرمانی زود است حرف بزنیموی در رابطه با شانس قهرمانی استقلال در لیگ نوزدهم گفت: درباره قهرمانی زود است که بخواهیم صحبت کنیم. مربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه پس از پایان بازی با شهر خودرو، استراماچونی از دست او فرار کرد، گفت: استراماچونی دیگر از شادی‌های من نمی‌ترسد!
طرفداریطرفداری1 ساعت قبل
با این حال همیشه گفته‌ایم که اشتباهات داوری هم جزئی از فوتبال است، همان‌طور که به مسائل داوری یک تیم خاص پرداخته می‌شود، خوب است که به مسائل داوری سپاهان هم پرداخته شود. این حساسیتی که مجریان تلویزیون روی بازی سپاهان و استقلال دارند، ای‌کاش به همان نسبت هم برای سپاهان وجود داشت. چرا به این مسائل پرداخته نمی‌شود؟ مطمئنم تا آخر لیگ در مورد بازی استقلال و سپاهان صحبت می‌شود. تابش در مورد بازی سپاهان مقابل شهرخودرو عنوان کرد: هر زمانی که با شهر خودرو بازی داشتیم، مشکلی به وجود نیامده، چه زمانی که آنها میهمان بودند و چه زمانی که میهمان آنها بودیم. جناب فتحی و همکارانشان به ما محبت داشتند، هر چند که برخی از هوادارانشان کم‌لطفی کردند اما از متانت مدیرعامل باشگاه استقلال سپاسگزاریم.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
یورگن کلوپ بار دیگر به اتحادیه فوتبال انگلیس اعتراض کرد و عنوان داشت که فوتبالیست‌ها نیاز به استراحت بیشتری دارند. در انگلیس واقعا بازیکن وقت استراحت ندارد و من باید سعی کنم هر طور شده به بازیکنان استراحت بدهم. ما مجبور به انجام تغییرات در ترکیب هستیم و این واضح است.» کلوپ ادامه داد: «در جام اتحادیه ما آرسنال را حذف کردیم و حالا باید به مصاف ویلا برویم. تصمیم بر این شد که تیم جوانان در جام اتحادیه به میدان برود. یورگن کلوپ اما معتقد است که تیمش از این منظر تحت فشار نیست و با تمرکز کامل به مصاف بورنموث خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری3 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری3 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا7 ساعت قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر7 ساعت قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین7 ساعت قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا7 ساعت قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا7 ساعت قبل